Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Krótka ankieta

Archiwalne debaty, głosowania i pozostałe

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Czy Narodowa Partia Baridasu powinna startować w najbliższych wyborach do Sejmu

Ankieta wygasła 25 lip 2017, o 16:54

Tak.
9
90%
Nie.
1
10%
Nie Wiem.
0
Brak głosów

Liczba głosów : 10

Krótka ankieta

Postprzez Hohenzollern 20 lip 2017, o 16:54

Wasza Książęca Mość,
Wasza Królewska Wysokość,
Baridajki, Baridajczycy!

Chciałbym abyście zagłosowaliście w krótkiej ankiecie. Ankiecie politycznej, ankiecie która z mego ujęcia jest bardzo ważna, z perspektywy baridajskiego nacjonalisty jest istotna. Również zachęcam abyście głośno wyrazili swoją opinię. Mianowicie pytanie brzmi następująco; czy Narodowa Partia Baridasu powinna startować w najbliższych wyborach do Sejmu?. Pytanie jest dosyć proste lecz można je odbierać na wiele aspektów, osobiście uważam że w sejmie Księstwa Sarmacji powinien się znaleźć zdrowy głos rozsądku wywodzący się z Baridasu, potrzeba osób którzy będą stać na straży sarmackiego parlamentaryzmu, oraz takich którzy będą bacznie się przyglądać działaniom Kanclerza i rządu. Dwa wydaje mi się sarmackie prawodawstwo wymaga paru zmian tak w konstytucji, jak i w paru innych kwestiach, jednak o tym nie co później. Pytanie brzmi czy chcecie aby ktoś reprezentował wasze interesy, sformowane choćby w dyskusji o baridajskim nacjonalizmie.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

(—) Jaśnie Oświecony Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern herbu LaurZwycięski, Diuk Zollern.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Re: Krótka ankieta

Postprzez KJAF 22 lip 2017, o 14:39

Rozróżnijmy więc dwie kwestie.

Partia ma reprezentować Baridas, chronić jego interesów i poszerzać ideę baridajskiego nacjonalizmu? Czy bawić się w zwykłą politykę i docelowo reprezentować całą Sarmację? Innymi słowy, ma to być partia baridajska czy sarmacka?

Bo ostatnio, nawet w tej wypowiedzi wyżej, żongluje się pojęciami i postulatami które się wykluczają.

Jeżeli chodzi o to, żeby po prostu był w centrali ktoś z Baridasu, umożliwiał Baridajczykom piastowanie wyższych urzędów, stał na straży interesów Baridasu i szerzył jego dobre imię, to… przecież jest już takie ugrupowania. Nieformalne, i może raczej nie tyle ugrupowanie, co ośrodek wokół którego mogą gromadzić się Baridajczycy, swoisy katalizator dla Baridasu oraz grupa, która reprezentuje Baridas.

Tak, piszę tutaj o sobie. Cała obecna Rada Ministrów to Baridajczycy. W ewentualnej drugiej kadencji, Baridajczyków będzie jeszcze więcej. I chyba nikt nie ma wątpliwości, że póki mam wpływ na Sarmację, to Baridas nie spotka nic złego ze strony centrali, a jej żywotne interesy nie będą sabotowane.

Jeżeli jednak chodzi o zwykłe rządzenie, gdzie kwestia reprezentacji Baridasu to rzecz drugorzędna i chodzi po prostu o zdobywanie władzy i politykę, to ciężko taką partię nazwać baridajską, skoro docelowo jej punktem zainteresowania jest Sarmacja jako całość.

Dlatego proszę o zastanowienie się i dookreślenie celu istnienia takiej partii. Bo jeżeli jak pisałem, chodzi o reprezentację Baridasu, promowanie Baridajczyków w urzędach centralnych, zabezpieczenie organów Sarmacji w ten sposób, żeby KB nie spotkała krzywda, to bez sensu jest organizowanie ruchu, który się dubluje. Bo takie coś już istnieje. Jeżeli uda mi się ugrać drugą kadencję, to oczywistym jest, że i będziemy startować do Sejmu. Pytanie, po co wtedy druga partia opierająca się na Baridajczykach, skoro jeden ruch tego typu już istnieje. Skończy się na dwóch ugrupowaniach w Sejmie z Baridajczykami, gdzie jedna i druga będą musiały siła rzeczy ze sobą walczyć.

Takie coś byłoby już zaprzeczeniem idei lojalizmu i samopomocy baridajskiej, według którego powinno się wspierać inicjatywy w których przodują Baridajczycy. Bo skoro już są i rządzą, to podkopywanie czegoś takiego nie ma za wiele wspólnego z tymi wartościami, a jest zwykłą polityką.

W skrócie — nic nie stoi na przeszkodzie, żeby istniało i z 10 ugrupowań z Baridasu, które by wzajemnie konkurowały. Jeżeli jednak każda z nich będzie twierdzić i pisać, że chodzi o jedność wszystkich Baridajczyków i pomoc jeden drugiemu, to będzie to wyglądało raczej śmiesznie i niepoważnie.

Bo jeżeli ktoś teraz pyta czy potrzebna jest grupa która by reprezentowała nasze interesy, to pytanie — a czy ja działam wbrew tym interesom, że potrzebna jest konkurencja?

Postprzez Hohenzollern 22 lip 2017, o 16:41

Wasza Książęca Mość,
Baridajki, Baridajczycy!

Czcigodny Baronie w pierwszej kolejności dziękuję za jakże ważny głos, który jakby nie patrzeć nie co odkrył prawdziwe poglądy Barona na kwestie szeroko rozumianego pluralizmu i wielu innych kwestii.

Partia ma reprezentować Baridas, chronić jego interesów i poszerzać ideę baridajskiego nacjonalizmu? Czy bawić się w zwykłą politykę i docelowo reprezentować całą Sarmację? Innymi słowy, ma to być partia baridajska czy sarmacka?

W mej opinii jedno drugiego nie wyklucza, i nie widzę w tym żadnych sprzeczności. Jeżeli uznać że sukces całego Księstwa Sarmacji jest również sukcesem Baridasu, np wzrost aktywności to należy stwierdzić że to również odbija się pozytywnie na Baridasie i vice versa. Zdecydowanie ma być to partia Baridajska, dążąca do tego aby Baridas posiadał jak najlepszą pozycję oraz warunki rozwoju w całym Księstwie Sarmacji. Dwa w jakimś stopniu próbował jednoczyć Baridajczyków, osoby zamieszkujące Baridas, Baridofilli pod jedną banderą. Co więcej rozwijał i urzeczywistniał idee baridajskiego nacjonalizmu, tym samym przeszedł do ofensywy w tzw propagowaniu baridaizacji życia publicznego w całym Księstwie, nie jest to jakieś tam prawne narzucanie pewnych przykazów i zakazów, lecz raczej element walki kulturowej i politycznej, bazującej choćby na wprowadzaniu i stosowaniu tytulatury baridajskiej, oraz innych elementów mających swe korzenie, bądź wywodzących się z Baridasu.

Jeżeli chodzi o to, żeby po prostu był w centrali ktoś z Baridasu, umożliwiał Baridajczykom piastowanie wyższych urzędów, stał na straży interesów Baridasu i szerzył jego dobre imię, to… przecież jest już takie ugrupowania. Nieformalne, i może raczej nie tyle ugrupowanie, co ośrodek wokół którego mogą gromadzić się Baridajczycy, swoisy katalizator dla Baridasu oraz grupa, która reprezentuje Baridas.

Tak? Czyli co to za ośrodek, co to za katalizator? I w jaki sposób ów ugrupowanie zachęca innych Baridajczyków, aby go wspierali, w jaki sposób szerzy jego dobre imię, w jaki sposób udowodnił że stoi na straży interesów Baridasu.

Tak, piszę tutaj o sobie. Cała obecna Rada Ministrów to Baridajczycy. W ewentualnej drugiej kadencji, Baridajczyków będzie jeszcze więcej. I chyba nikt nie ma wątpliwości, że póki mam wpływ na Sarmację, to Baridas nie spotka nic złego ze strony centrali, a jej żywotne interesy nie będą sabotowane.

Acha to osoba Czcigodnego Barona jest tym katalizatorem. Cieszy mnie jedynie to że Czcigodny Baron uważa się za Baridajczyka bo tak wnioskuje z wypowiedzi. Nie mniej cieszy powyższa deklaracja.

Jeżeli jednak chodzi o zwykłe rządzenie, gdzie kwestia reprezentacji Baridasu to rzecz drugorzędna i chodzi po prostu o zdobywanie władzy i politykę, to ciężko taką partię nazwać baridajską, skoro docelowo jej punktem zainteresowania jest Sarmacja jako całość.

W zależności z jakiej perspektywy się patrzy, z jakiego rzutu, nie raz bywa tak że można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Vide moje wcześniejsza wypowiedź o baridaizacji życia publicznego.

Dlatego proszę o zastanowienie się i dookreślenie celu istnienia takiej partii. Bo jeżeli jak pisałem, chodzi o reprezentację Baridasu, promowanie Baridajczyków w urzędach centralnych, zabezpieczenie organów Sarmacji w ten sposób, żeby KB nie spotkała krzywda, to bez sensu jest organizowanie ruchu, który się dubluje. Bo takie coś już istnieje. Jeżeli uda mi się ugrać drugą kadencję, to oczywistym jest, że i będziemy startować do Sejmu. Pytanie, po co wtedy druga partia opierająca się na Baridajczykach, skoro jeden ruch tego typu już istnieje. Skończy się na dwóch ugrupowaniach w Sejmie z Baridajczykami, gdzie jedna i druga będą musiały siła rzeczy ze sobą walczyć.

Ciekawe, a jak się ten ruch nazywa? Czy powyższą wypowiedź należy odbierać jako ofertę współpracy?

Takie coś byłoby już zaprzeczeniem idei lojalizmu i samopomocy baridajskiej, według którego powinno się wspierać inicjatywy w których przodują Baridajczycy. Bo skoro już są i rządzą, to podkopywanie czegoś takiego nie ma za wiele wspólnego z tymi wartościami, a jest zwykłą polityką.

Aha czyli rozumiem to mniej więcej tak, NPB nie może, nie powinno startować do Sejmu bo wtedy podkopuje wasze działania tak? A to jest sprzeczne z wartościami wypisanymi na wizytówce baridajskich nacjonalistów. Bo wtedy prawdopodobnie głosy się rozbiją nie co, i osoby z stajni Czcigodnego Barona całkiem możliwe że uzyskają niższe poparcie, bądź nawet niektórzy mogą się nie dostać tak? Zasadnicze pytanie, czy ugrupowanie bądź ruch który reprezentuje Czcigodny Baron w jakiś sposób wyciągnął rękę w stronę Baridajczyków, Sarmatów, którzy chcą się bardziej zaangażować w szeroko rozumianą politykę?

W skrócie — nic nie stoi na przeszkodzie, żeby istniało i z 10 ugrupowań z Baridasu, które by wzajemnie konkurowały. Jeżeli jednak każda z nich będzie twierdzić i pisać, że chodzi o jedność wszystkich Baridajczyków i pomoc jeden drugiemu, to będzie to wyglądało raczej śmiesznie i niepoważnie.

Chyba każdy z nas potrafi rozmawiać, i jeżeli Czcigodny Baron widzi w jakiś kwestiach możliwość współpracy wystarczy napisać. Natomiast takie racjonalizowanie z nutką negatywizmu, i hipotezy typu startując do Sejmu podkopujecie działania innych Baridajczyków działających już w centrali, jest trochę słabe. Nie mniej dobrze wiedzieć co kto sądzi itd.

Bo jeżeli ktoś teraz pyta czy potrzebna jest grupa która by reprezentowała nasze interesy, to pytanie — a czy ja działam wbrew tym interesom, że potrzebna jest konkurencja?

A czy ktoś napisał że działacie wbrew tym interesom, nie wiem czemu Czcigodny Baron dostrzega zagrożenie w tym że inni Baridajczycy chcą się zaangażować w politykę centralną, zwłaszcza w legislatywie.

Z wyrazami szacunku;
(-)Fryderyk mar. von Hohenzollern.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

(—) Jaśnie Oświecony Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern herbu LaurZwycięski, Diuk Zollern.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Hugo 22 lip 2017, o 18:25

Zawsze do wyborów możecie startować jako jeden komitet.
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior, król-senior Baridasu
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja

Postprzez KJAF 23 lip 2017, o 10:36

Nie do końca zrozumiano sens wypowiedzi. Jedność się kłóci z pluralizmem. Dlatego pytam co jest celem NBP. Bycie zwykłą partią jak każda inna, tzn. właśnie szerzenie pluralizmu? Czy zjednoczeniem całego Baridasu, gdzie to zjednoczenie jest punktem najważniejszym?

Bo skoro mamy się jednoczyć i trzymać wszyscy razem, to może… zjednoczmy się i bądźmy wszyscy razem?

To nie jest zarzut czy zakaz działalności. Nie wiem jaki jest profil NBP więc pytam. Czy ważniejszy jest pluralizm czy jedność. Bo wbrew pozorom, jednego i drugiego nie można łączyć.

Skoro pluralizm, to nie bardzo tam pasują stwierdzenia, że najważniejsze jest żeby Baridas się trzymał razem oraz żeby wspierać z automatu działania innych Baridajczyków. Bo w tym momencie właśnie tego wsparcia nie widać.

To trochę jakby Teutończycy byli u władzy w centrali, a za chwilę ktoś tworzył NOT z założeniem, że trzeba wreszcie przejąć władzę przez Teutończyków, wreszcie ktoś musi kontrolować rząd teutoński i że wszyscy Teutończycy muszą trzymać się razem, bez podziałów. Trochę się to nie dodaje.

W skrócie można to przedstawić tak — NBP ma być partią która stawia na Baridajczyków i ich wspiera, czy postuluje działalność opozycyjną wobec mnie? Skoro to drugie, to gdzie się podziały te szczytne idee o samopomocy, wspieraniu i solidarności jeden z drugim? Należy się jednoczyć i wspierać tego akurat, kto angażuje się w jakąś dziedzinę i wszyscy powinni stać za nim murem, i dlatego jak już się taki znajdzie, to róbmy wszystko żeby mu nie wyszło?

Co dalej? Powstanie jeszcze inny ruch, który będzie postulował kontrolę NBP i pisał o przejęciu władzy? NBP wygra wybory, a potem nowa partia która będzie miała za zadanie wyrzucić NBP z Sejmu, pod pozorem zjednoczenia i solidarności?

Kiedy przestaniemy się licytować na to, kto jest bardziej baridajski? Tylko NBP jest prawdziwie baridajski, a resztę trzeba tępić?

Postprzez KJAF 23 lip 2017, o 10:42

Tak dodając fundamentalne pytanie, które jest największym skrótem tego co pisałem — mam cały Baridas traktować jako, jak to pisało NBP, monolit w którym mogę szukać stabilnego oparcia, skałę podobną jak Teutonia dla Teutończyków? Czy jako miejsce, w którym podobnie jak w każdej innej prowincji, może powstać konkurencja?

Bo logiczne jest, że skoro będą dwie listy z Baridasu, to trzeba będzie ze sobą walczyć. Wtedy mamy pluralizm, ale nie mamy jedności. I dlatego moje pytania. Co z w końcu wybieracie, pluralizm czy jedność?

Postprzez Hohenzollern 23 lip 2017, o 11:39

Wasza Książęca Mość,
Baridajki, Baridajczycy,
Czcigodny Baronie,

w pierwszej kolejności, chciałbym zauważyć, a przynajmniej tak mi się wydaje, że reagujecie nie co alergicznie. W każdym razie uważam że pluralizm nie wyklucza jedności, jest, może być platformą do rozmowy i osiągnięcia konsensusu.

Nie do końca zrozumiano sens wypowiedzi. Jedność się kłóci z pluralizmem. Dlatego pytam co jest celem NBP. Bycie zwykłą partią jak każda inna, tzn. właśnie szerzenie pluralizmu? Czy zjednoczeniem całego Baridasu, gdzie to zjednoczenie jest punktem najważniejszym?

W chwili obecnej najważniejsze jest zjednoczenie całego Baridasu, pobudzenie, oraz zachęcenie Baridajczyków do aktywności.

Bo skoro mamy się jednoczyć i trzymać wszyscy razem, to może… zjednoczmy się i bądźmy wszyscy razem?

Czcigodny Baronie jestem jak najbardziej za!

To nie jest zarzut czy zakaz działalności. Nie wiem jaki jest profil NBP więc pytam. Czy ważniejszy jest pluralizm czy jedność. Bo wbrew pozorom, jednego i drugiego nie można łączyć.

Więc zachęcam do zapoznania się z profilem Narodowej Partii Baridasu, jej dokumentami programowymi i ideowymi. Myślę że można łączyć, ponieważ nie chodzi o ślepe wiernopoddaństwo, lecz o umiejętność osiągania kompromisów, umiejętności łączenia w imię wspólnej sprawy, oraz łączenia ludzi wokół niej.

Skoro pluralizm, to nie bardzo tam pasują stwierdzenia, że najważniejsze jest żeby Baridas się trzymał razem oraz żeby wspierać z automatu działania innych Baridajczyków. Bo w tym momencie właśnie tego wsparcia nie widać.

No to chyba źle zrobiłem oddając na Czcigodnego Barona głos w wyborach na urząd Kanclerza? Bo wyszedłem z założenia że podjęliście się ponownego startu dlatego że chcecie kontynuować poprzednią kadencje, a zwłaszcza postulat o ożywieniu narracyjnym itd.. Dodatkowy atutem rzecz jasna był fakt że zamieszkujecie w Baridasie,
i to że przez PK, w formie korespondencji zbiorowej zwróciliście się o poparcie. Widzicie Czcigodny Baronie ja natomiast ja nie widzę za bardzo abyście byli zatroskani kondycją baridajskiego samorządu, fajnie by było jakbyście od czasu do czasu dorzucili swoje trzy grosze w dyskusjach prowadzonych na forum KB. Dlatego tu pojawiające się komentarze z wasze strony odbieram in plus. Mimo iż widocznie tutaj na siłę sobie szukacie oponenta, żeby nie powiedzieć wroga, lecz hulaj dusza droga wolna.

W skrócie można to przedstawić tak — NBP ma być partią która stawia na Baridajczyków i ich wspiera, czy postuluje działalność opozycyjną wobec mnie? Skoro to drugie, to gdzie się podziały te szczytne idee o samopomocy, wspieraniu i solidarności jeden z drugim? Należy się jednoczyć i wspierać tego akurat, kto angażuje się w jakąś dziedzinę i wszyscy powinni stać za nim murem, i dlatego jak już się taki znajdzie, to róbmy wszystko żeby mu nie wyszło?

No jakoś nie widziałem w przeszłości, aby Czcigodny Baron wykazywał takie wsparcie dla innych Baridajczyków. Czyli co mam rozumieć że jeżeli NPB wystaruje do Sejmu, ja wystartuje do Sejmu to będzie to równoznaczne z kopaniem dołków pod Czcigodnym Baronem? Na Senat, bądźmy przez chwilę poważni, natomiast jeżeli tak to Czcigodny Baron odbiera, cóż szkoda, wielka szkoda. Życzę powodzenia waszej stajni w nadchodzących wyborach. Jednak nie płaczcie o poparcie w momencie kiedy się one nie staracie, i nie wysuwacie żadnych ofert współpracy.

Co dalej? Powstanie jeszcze inny ruch, który będzie postulował kontrolę NBP i pisał o przejęciu władzy? NBP wygra wybory, a potem nowa partia która będzie miała za zadanie wyrzucić NBP z Sejmu, pod pozorem zjednoczenia i solidarności?

Widzę, słyszę jak w niesmak wam jest NPB.

Kiedy przestaniemy się licytować na to, kto jest bardziej baridajski? Tylko NBP jest prawdziwie baridajski, a resztę trzeba tępić?

Tępić, dobre, naprawdę nie wiem gdzie to wyczytał Czcigodny Baron. Jednak tak jest o wile prościej, prawda? Rzucić pytanie które jednocześnie sugeruje złe intencje drugiej strony. Z tego co widzę to Baron się tu chce licytować. Zatem powodzenia życzę tak w wyborach na urząd Kanclerza, jak i wyborach parlamentarnych waszej listy.

Bo logiczne jest, że skoro będą dwie listy z Baridasu, to trzeba będzie ze sobą walczyć. Wtedy mamy pluralizm, ale nie mamy jedności. I dlatego moje pytania. Co z w końcu wybieracie, pluralizm czy jedność?

Czcigodny Baron w tym temacie już zaczął walczyć, zgrabnie olewając moje wcześniejsze pytania, nie okazując ani krzty dobrej woli. Zatem intencje Barona są tu wyjątkowo jasne.

Z wyrazami szacunku;
(-)Fryderyk mar. von Hohenzollern.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez KJAF 23 lip 2017, o 12:56

Rozbijanie mojej wypowiedzi na części i odpowiadanie na nie nie ma sensu, skoro jest to wstęp do końcowej konkluzji. W ten sposób można wyciągać (nie wiem czy celowo) bzdurne wnioski, np. w postaci "widzę, słyszę jak w niesmak wam jest NPB" albo o olewaniu odpowiedzi.

Nie można traktować jednego ciągu myślowego jako odrębnych tematów i ustosunkowywaniu się tylko do nich, bo w ten sposób robi się bigos.

Kiedy pytam o cel istnienia NBP, to pytam o to na podstawie wniosków jakie wyciągnąłem wyżej. Więc proszę nie zakrywać całości i nie odpisywać tylko na wyrwany z kontekstu cytat, bo chyba jasno uzasadniłem skąd pewne pytania się pojawiły.

Dlatego pozwolę sobie nie ciągnąć tego dalej, skoro tam gdzie stawiam pytanie, odpowiedzi nie ma, a tam gdzie nie pytam, wyciąga się integralną całość od reszty i odpisuje na podstawie tylko tego.

I nadal nie uważam że jedność i pluralizm ze sobą idzie w parze, skoro jedno jest przeciwieństwem drugiego. Jedność oznacza jedność, a pluralizm oznacza mnogość. Równie dobrze można udowadniać, że do pogodzenia jest oligarchia i demokracja. I to jest właśnie podstawą tego co pytałem, czy będzie jedność czy pluralizm. Nie wiem tego nadal.

Postprzez Sławomir Wikidajło 23 lip 2017, o 16:32

Ja zagłosowałem. Wiadomą dla mnie powinno być by partia wygrywająca wybory dbała o całą Sarmację i nie zapominając przy tym o Narodzenie. Jasnym jest że było by łatwiej załatwić coś dla Baridasu, czy też by Narodzenie stał się tym czołowym Królestwem. Na pewno wygranie tej partii dodało by prestiżu. Nie wiem jeszcze w jaki sposób, ale myślę że to w dużej mierze zależy od członków tejże partii.
Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło. Starszy Szeregowy żandarmerii wojskowej w KWS, Redaktor "Krzywego Kowadła", Poseł w Wielkim Sejmie. Właściciel Niezależnej agencji mediów.
Wicemarszałek Sejmu 6003560 Mój nr. GG Masz temat? Pisz.

Postprzez Julian FER 28 lip 2017, o 17:29

Szanowni Baridajczycy!

Jestem ciekaw co z tego wszystkiego wyniknie. Jak znam JWP to na pewno coś ciekawego, bo czasu na dopracowanie pomysłów jest sporo.
(-) Julian markiz Fer at Atera
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Powrót do Archiwum Domeny Królewskiej