Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

O planach na lepszą Almerę - słów kilka

Dyskusje dotyczące Królestwa jako całości oraz stolicy, Almery

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

O planach na lepszą Almerę - słów kilka

Postprzez Wespucci 15 lip 2017, o 20:28

Szanowni!

I - Rada Miasta
Wczoraj przeglądając (przekopując się) Almerskie Archiwum Miejskie, znajdujące się w ratuszu zauważyłem wiele, moim zdaniem, ciekawych inicjatyw, które można byłoby kontynuować do dnia dzisiejszego, ale zostały one zaniechane. Mówię tutaj przede wszystkim o Radzie Miasta Almery, która to działała w Almerze (wnioskując po dacie wątków o tym mówiących był to rok 2015). Almera jest jednym z kilku większych miast w Sarmacji. W żadnym mieście w Sarmacji nie ma aktualnie takiej instytucji jak Rada Miasta, więc warto byłoby powrócić do tej tradycji. Na pewno taka instytucja pomogłaby odnaleźć się w "władzy samorządowej" młodym, spragnionym władzy mieszkańcom tego miasta, a być może jeden z nich później zostałby Kanclerzem, Księciem?

II - Almerska Komunikacja Miejska
System sprzedaży biletów AKM nie działa tak, jak powinien od pewnego czasu. Znaczy, teoretycznie działa: pobiera pieniądze za usługę, jaką jest kupienie biletu w AKM. Jednak co nam po tym bilecie, jak i tak nie możemy się wypowiadać? Co robi wtedy biedny, oszukany mieszkaniec? No jak to co? Leci szybkim krokiem do ratutusza almerskiego, ale z racji że cały ratusz ma urlop, leci szybkim krokiem do gabinetu Henryka Wespucciego, który to jest aktualnie kasztelanem. Niestety tam Pani Krysia z działu kontaktów międzyludzkich mówi że Pan Prezes wyjechał wraz z pracownikami ratusza, zbierać ogórki do Garapenii, dlatego poleca skontaktować się listownie. Biedny mieszkaniec pisze do Wespucciego i ten w końcu, po 42 godzinach odpowiada mu, że to nie jego wina, że nie ma dostępu do forum, że wie o tym że biletomaty zrypane, ale sam naprawić nie umie i w sumie mu się nie chce. Mówi też że zadzwoni do osoby, która może wypisać ryncznie bilet (dożywotni) do AKM. Zatem dzwoni do niejakiego Laurencjusza, który to już po raz setny dodaje do grupy Almerska Komunikacja Miejska niejakiego Pana Władzia i mówi że nic nie poradzi, że kasztelanowi nie może nadać dostępu. Wtedy w**** Wespucci (bo musiał przerywać zbieranie ogórków) myśli sobie, czy by nie naprawić jakoś AKM.

I tak właśnie dochodzimy do tego miejsca. Myślałem początkowo o prowizorycznym "ryncznym" wydawaniu biletów, ale do tego potrzebne byłyby uprawnienia lidera w grupie Almerska Komunikacja Miejska, a jak się dowiedzieliśmy wcześniej kasztelan liderem zostać nie może, bo ja mu go nie nadam, bo nie mam uprawnień. Jedynym sensownym rozwiązaniem, byłoby napisanie listu do kochanej administracji forum z prośbą o dodanie delikwenta identyfikującego się paszportem nr AG281 jako lider w grupie Almerska Komunikacja Miejska.

III - lokalna gazeta

Tak, wiem że mamy Herolda. Ale mówię tutaj o pozycji wydawanej przez Herolda, którą roboczo nazwałem "Informator Almerski". Byłaby to gazeta informująca wszystkich Baridajczyków, Sarmatów, Pollińczyków (lel) co działo się ostatnio w Almerze.

Puki co tyle, zachęcam do dzielenia się własnymi opiniami!
Obrazek
Sławetny Baronet
Obrazek
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu

Re: O planach na lepszą Almerę - słów kilka

Postprzez Patryk Vindsor 15 lip 2017, o 21:20

Moim zdaniem, czegoś czego brakuje to miast partnerskich. Można by się wzorować na realnych porozumieniach między miastami.
Patryk Vindsor

Obrazek
Korona Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Laurencjusz 15 lip 2017, o 22:42

Czcigodny Kasztelanie!
Szanowni Baridajczycy!

Będąc na urlopie może i nie wniosę tyle pozytywnych emocji ile bym chciał, ale trzy liberty wtrącić chyba mi się uda teraz, a po urlopie może dokończę.

I.Rada Miasta to bardzo zbożna inicjatywa i zawsze można poszukać chętnych by ją powołać. Jako ciało doradcze Kasztelana zawsze mogła by w czymś pomóc tak samo jak Podkasztelan, który czasem się pojawiał. Wszystko jednak zależy ile wykrzesa sam włodarz z siebie.

II. Uprawnienia to sprawa bardziej złożona, bo tu wchodzimy w kompetencję Wicekróla. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie by wysłać do mnie list na PK (tak zresztą jak ostatnio) i do grupy można dodać. Nie robił bym z tego jakiegoś dramatu.

III. Prasa miejska. Czemu by nie, bo jak w mieście będzie się coś działo np. zawody, imprezy, bale itp. to zawsze można o tym napisać.

PS: Miasta partnerskie to też może być ciekawy pomysł.

Z wakacyjnymi pozdrowieniami

(-) Laurencjusz diuk MaHi at Atera
Marszałek Dworu
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Hohenzollern 16 lip 2017, o 10:46

Wasza Książęca Mość,
Wasza Królewska Wysokość,
Szanowni Baridajczycy!

Pozwolę odnieść się do przedstawionych propozycji Czcigodnego Barona. Jednak w pierwszej kolejności pragnę się podzielić swoją radością, z faktu że Baron powrócił w granice Królestwa, i po raz kolejny podjął się próby odbudowy i reanimacji Królewskiego Miasta Almery. To cieszy!

• Rada Miejska - sceptycznie podchodzę do reaktywacji tego pomysłu, z kilku powodów. Po pierwsze mikroświat, Księstwo Sarmacji, a zwłaszcza Królestwo Baridasu boryka się z poważnymi problemami aktywnościowymi, niżem demograficznym, oraz wchodzącym w apogeum sezonie ogórkowym, który raczej nie wróży aby nagle podniósł się poziom aktywności. Dwa, zwłaszcza przy obecnych problemach demograficznych, moim zdaniem nie powinniśmy się skupiać na rozdrabnianiu aktywności na drobne, raczej powinniśmy iść w kierunku ożywienia Rady Królestwa, zwłaszcza w świetle nie dawno przyjętego uniwersału o porządku obrad Rady Królestwa. Jeżeli tam odniesiemy sukces zachęcając ludzi do aktywności, to w następnej kolejności możemy myśleć o inicjatywach lokalnych pokroju Rady Miejskiej. Zamiast tego proponuje alternatywę, nich Kasztelan Almery dobierze sobie paru współpracowników, lub współpracownika i powoła go na sekretarza, czy też powoła Ratusz Miasta, Magistrat itd czy inny organ, byle by był wąski. Powiem tak nadmierna biurokracja nie służy mikronacjom, bardziej komplikuje sprawy pod względem formalno prawnym, i zamiast skupiać się na faktycznych działaniach wykonawczych, skupiamy się na działaniach formalno prawnych, które jedynie pochłaniają czas oraz wysiłek, przez co niekiedy też zabija kreatywność.

• Almerska Komunikacja Miejska - ogólnie zlikwidował bym system biletów w AKM, i zreorganizował forum Królewskiego Miasta Almery, bo w obecnej chwili jest zbyt rozpasane, oraz mało przejrzyste. Co sprawia również że jest mało atrakcyjne. W kwestii uprawnień chwilowo się nie wypowiadam, bo muszę bardziej się zagłębić w temat, w każdym razie co raz mniej mi się podoba że wszystko, dosłownie wszystko jest uzależnione od Wicekróla oraz Marszałka Baridasu, nie mniej w tej materii jak i wielu innych kwestiach zamierzam przeprowadzić głęboki Research w baridajskim prawie, a co z tego wyniknie czas pokaże.

• Lokalna gazeta - hmm bardziej widziałbym to jako stałą rubrykę w Heroldzie, w każdym razie koncepcję Almerskiego Informatora w pełni popieram. Zresztą myślę że to dobry motyw narracyjny, na przedstawienie wieści fabularnych z Almery.

W każdym razie to chyba wszystko co chciałem powiedzieć w tym temacie. I mam nadzieję że moja opinia okazała się pomocna. Ta jak zaznaczyłem w wątku o nic nie znaczącej informacji w każdych konstruktywnych działaniach jestem w stanie pomóc, oraz służyć radą.

Z wyrazami szacunku;
(-)Fredrich Wilhelm Nikolaus Karl mar. von Hohenzollern.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

(—) Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl mar. von Hohenzollern
Królestwo Baridasu
Więzień Jego Książęcej Mości

Postprzez Laurencjusz 17 lip 2017, o 01:11

Wasza Książęca Mość,
Szanowni Baridajczycy!

Pozwolę odnieść się do przedstawionych propozycji Czcigodnego Barona i Jaśnie Wielmożnego Pana Markiza raz jeszcze.

Hohenzollern napisał(a):Zamiast tego proponuje alternatywę, nich Kasztelan Almery dobierze sobie paru współpracowników, lub współpracownika i powoła go na sekretarza, czy też powoła Ratusz Miasta, Magistrat itd czy inny organ, byle by był wąski. Powiem tak nadmierna biurokracja nie służy mikronacjom, bardziej komplikuje sprawy pod względem formalno prawnym, i zamiast skupiać się na faktycznych działaniach wykonawczych, skupiamy się na działaniach formalno prawnych, które jedynie pochłaniają czas oraz wysiłek, przez co niekiedy też zabija kreatywność.

Nie bardzo rozumiem tok myślenia JWP, bo współpracownicy to przecież to samo co Rada. Ważne jest to by ich znależć i by chcieli wnieść coś od siebie.
Hohenzollern napisał(a):W kwestii uprawnień chwilowo się nie wypowiadam, bo muszę bardziej się zagłębić w temat, w każdym razie co raz mniej mi się podoba że wszystko, dosłownie wszystko jest uzależnione od Wicekróla oraz Marszałka Baridasu, nie mniej w tej materii jak i wielu innych kwestiach zamierzam przeprowadzić głęboki Research w baridajskim prawie, a co z tego wyniknie czas pokaże.

W kwestii uprawnień to lider, który może powołać kolejnego lidera z tego co wiem (nie licząc Króla) jest jeden tj. Wicekról, a poza tym można będąc powołanym na urząd samemu złożyć wniosek do Rady Ministrów i uzyskać uprawnienia lidera. Nie pamiętam dokładnie, ale chyba Arsacjusz Agnomen-Kolineusz, albo inny Kasztelan chyba tak postąpił. Wybaczcie, ale mam zbyt mało czasu by szukać i dlatego ostatnio ze względu na nieobecność WKW zaproponowałem, że dodam do grupy nowego użytkownika AKM, bo to jako Marszałek zrobić mogę. Za to głębokie wykopki w prawie popieram w całej rozciągłości.
Hohenzollern napisał(a):Lokalna gazeta - hmm bardziej widziałbym to jako stałą rubrykę w Heroldzie, w każdym razie koncepcję Almerskiego Informatora w pełni popieram. Zresztą myślę że to dobry motyw narracyjny, na przedstawienie wieści fabularnych z Almery.

JWP tak właśnie miało być, bo ani mi ani Czcigodnemu Kasztelanowi nie zależy na tworzeniu nowej gazety, a tylko na opisywaniu wydarzeń almerskich w "Heroldzie".

Mam nadzieję, że dyskusja prowadzić będzie do wyciągnięcia wniosków i nie wzbudzi negatywnych emocji.

Z wyrazami szacunku

(-)Laurencjusz MaHi at Atera
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Hohenzollern 17 lip 2017, o 04:26

Wasza Książęca Mość,
J.O Diuku,
Szanowni Baridajczycy!

Nie bardzo rozumiem tok myślenia JWP, bo współpracownicy to przecież to samo co Rada. Ważne jest to by ich znależć i by chcieli wnieść coś od siebie.

No chyba się nie zrozumieliśmy J.O Marszałku, ratusz miasta, magistrat, współpracownicy to jednak nie to samo co Rada Miasta. W mej opinii Rada Miasta to ciało uchwałodawcze miasta, natomiast to co miałem na myśli pisząc wcześniejszy post to egzekutywa, współpracownicy wykonawcy w rangach sekretarza, czy też innych funkcji. Zajmujący się pracą na rzecz miasta, pobudzaniem animacji kulturowej, ochroną i konserwacją zabytków czy też inwestycjami itd..

Z wyrazami szacunku,
(-)Fryderyk mar. von Hohenzollern.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

(—) Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl mar. von Hohenzollern
Królestwo Baridasu
Więzień Jego Książęcej Mości

Postprzez ДЯIП 17 lip 2017, o 09:59

Co do miast Partnerskich miałem koncepcje założenia Wolnego Związku Miast Sarmacji, nadal jakoś to planuje ale jak z wszystkich moich inicjatyw, pewnie nie wypali :(
Obrazek
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez Julian FER 17 lip 2017, o 13:57

Szanowni Baridajczycy,
Szanowni Sarmaci,

W mojej ocenie poruszone sprawy tj. Rada Miasta (lub podobne wsparcie dla kasztelana), AKM i lokalna gazeta na bazie "Herolda" to sprawy nad którymi warto się pochylić.

Do Rady Miasta mogę się zgłosić chociaż uważam, że tak na dobrą sprawę to każdy urzędnik powinien mieć wsparcie w działaniu, a przede wszystkim osobę, która w czasie nieobecności będzie mogła go zastąpić, bo każdy urząd powinien być czynny. Wiem, że są problemy personalne i dlatego mogę podjąć to wyzwanie albo inne w obrębie naszego kraju.

Jeśli chodzi o AKM to uważam, że system który przy większej ilości aktywnych mieszkańców jakoś sobie radził,ale niestety obecnie wydaje się być zbyteczny i powoduje tylko zamęt. Popieram też wykonanie porządków na forum miasta.

Jeśli zaś chodzi o "Herolda" to czy będzie miał dodatkowy miejski szyld, czy nie to dla mnie kwestia gustu, ale jeśli Kasztelan uważa, że szyld ten jest mu potrzebny to czemu by nie - popieram.

Pomysł z miastami partnerskimi też popieram. Fajnie by było gdyby Kasztelan, Burmistrz, czy inna osoba piastująca urząd w danym mieście z innego samorządu nawiązała jakieś stosunki gospodarcze, kulturalne itp. Wtedy łatwiej wspólnie było by zorganizować jakieś wspólne przedsięwzięcia.

Z ukłonami
(-) Julian hr. Fer at Atera
Królestwo Baridasu

Postprzez Wespucci 25 lip 2017, o 19:42

Dziękuję, za tak liczny odzew. W niedzielę głębiej przemyślę wszystko i zaczniemy działać.
Obrazek
Sławetny Baronet
Obrazek
Królestwo Baridasu

Postprzez Wespucci 29 lip 2017, o 21:23

Pojawiło się kilka informacji dotyczących reorganizacji forum Almery. Jak według was takie forum powinno wyglądać? Bo ta zmiana dotknie najbardziej was.
Obrazek
Sławetny Baronet
Obrazek
Królestwo Baridasu

Następna strona

Powrót do Domena Królewska