Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Powitanie delegata SHR oraz rozmowy o współpracy.

[Úre Loge ik úrens Teutonišen Ritteren] Organizacja działająca na rzecz dobra i promocji Królestwa Teutonii na arenie tak Sarmackiej jak i międzynarodowej.

Moderator: Królestwo Teutonii: władze

Re: Powitanie delegata SHR oraz rozmowy o współpracy.

Postprzez Irmi 4 lut 2013, o 16:28

Michał napisał(a):Wszystko jest jeszcze w fazie planów. Poprzedni system SHRu był wadliwy i musi zostać zmodyfikowany.

Wasza Ekscelencjo,

Rozumiem, że jeśli takowy plan się pojawi czy my będziemy mogli go zobaczyć. My w rozumieniu mam na myśli członków Kolegium Loży?

z siostrzanym pozdrowieniem
Irmina
Irmina de Ruth y Thorn. Markiza Róży Wiatrów i diuczessa-małżonka Kamiennego Brzegu
herbu Złote Lilie i Piękne Życie
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii

Postprzez Hochenhauser 4 lut 2013, o 17:19

Siostro Irmino,

Oczywiście niezwłocznie zostanie on okazany.
Vladimir von Hochenhaüser
gość zagraniczny

Postprzez Irmi 4 lut 2013, o 17:33

Wasza Ekscelencjo,

Niezmiernie się cieszę.
Irmina de Ruth y Thorn. Markiza Róży Wiatrów i diuczessa-małżonka Kamiennego Brzegu
herbu Złote Lilie i Piękne Życie
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Vladimir 5 lut 2013, o 14:28

Zastanawiałem się nad propozycją zniesienie mistrzowskiego zakazu łączenia członkostw w naszych organizacjach. Przemyślałem ją i doszedł do wniosku, że znieść go nie mogę, przynajmniej na razie, ale chciałbym zaproponować system "wymiany", jaki istnieje min. w lożach masońskich w realnym świecie, gdzie członkowie różnych obediencji lub obrządków odwiedzają swoje loże.

Co o tym myśli Wasza Wielebność? A mianowicie o możliwości powoływania Braci Stałych Rezydentów (nazwę godności można dopracować). Ich liczba będzie zaleźć od wzajemnych chęci naszych obediencji. Bracia Stali Rezydenci byliby czymś na wzór ambasadorów.

Myślałem również nad stworzeniem wspólnego stopnia wtajemniczenia (czysto honorowego, a więc nie wchodzącego w skład stopni Rytu Cesarskiego, ani Tradycji SHR). Stopień ten nadawano by mikronautom z całego v- świata, za wspólnym porozumieniem naszych zakonów, za zasługi na polu np.: kultury lub dyplomacji. Możemy to dopracować. A moja propozycja nazwy takiego stopnia to: Rycerz Obu Zakonów (również możemy go dopracować).
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
arcysenator Złotego Grodu i Teutonii,
diuk Abvienolheimu i hrabia Tselebormu,
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Hochenhauser 5 lut 2013, o 14:44

Jestem absolutnie za, Wasza Ekscelencjo.

Rozmyślając nad słowami siostry Irminy, wpadłem na pomysł zorganizowania promującej nasze loże sesji RPG. Co o tym sądzicie, bracia i siostry z Teutonii?
gość zagraniczny

Postprzez Vladimir 5 lut 2013, o 15:14

Michał napisał(a):Jestem absolutnie za, Wasza Ekscelencjo.

Odpowiednie postanowienia odnośnie zaproponowanych przedstawię do weekendu lub w najgorszym razie ataku realiozy, po weekendzie.

Rozmyślając nad słowami siostry Irminy, wpadłem na pomysł zorganizowania promującej nasze loże sesji RPG. Co o tym sądzicie, bracia i siostry z Teutonii?

Niegdyś w Teutonii chciano przeprowadzić kampanię RPG, nie udała się, ale może teraz, jeśli akcję rozszerzymy na całą Sarmację, znajdziemy więcej chętnych ;) Warto pomyśleć nad wątkiem przewodnim.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
arcysenator Złotego Grodu i Teutonii,
diuk Abvienolheimu i hrabia Tselebormu,
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Hochenhauser 5 lut 2013, o 15:18

Vladimir Iwanowicz napisał(a):Niegdyś w Teutonii chciano przeprowadzić kampanię RPG, nie udała się, ale może teraz, jeśli akcję rozszerzymy na całą Sarmację, znajdziemy więcej chętnych ;) Warto pomyśleć nad wątkiem przewodnim.

Jak już wspominałem- powinien być mniej lub bardziej związany z naszymi organizacjami.
gość zagraniczny

Postprzez von Lichtenstein 6 lut 2013, o 13:11

Zdecydowanie za. Niestety z mikronautami jest taki problem, że do czatowych trudno zgrać się w czasie. Natomiast w przypadku forumowych (które imo są najlepszym rozwiążaniem) - zabrakło mobilizacji i determinacji.

Na forum zresztą można przeczytać 1 post fabularny do Kampanii jaką zamierzaliśmy zorganizować: http://fc.sarmacja.org/viewforum.php?f=231 Nie widzę przeciwwskazań aby pomysłu nie wskrzesić :)
Michael ik Lihtenštán,
úr Gewerded Kong ik Teutonies
Królestwo Teutonii

Postprzez Hochenhauser 6 lut 2013, o 16:39

von Lichtenstein napisał(a):

Zdecydowanie za. Niestety z mikronautami jest taki problem, że do czatowych trudno zgrać się w czasie. Natomiast w przypadku forumowych (które imo są najlepszym rozwiążaniem) - zabrakło mobilizacji i determinacji.

Na forum zresztą można przeczytać 1 post fabularny do Kampanii jaką zamierzaliśmy zorganizować: http://fc.sarmacja.org/viewforum.php?f=231 Nie widzę przeciwwskazań aby pomysłu nie wskrzesić :)

Hmmm... dobrze napisane, jednak wolałbym, jak mówiłem, coś bardziej "rycersko" osadzonego... Ja pomyślę, wy, moi Bracia i Siostry, pomyślicie- może na coś wpadniemy :)
gość zagraniczny

Postprzez von Lichtenstein 6 lut 2013, o 19:47

Michał napisał(a):
von Lichtenstein napisał(a):

Hmmm... dobrze napisane, jednak wolałbym, jak mówiłem, coś bardziej "rycersko" osadzonego... Ja pomyślę, wy, moi Bracia i Siostry, pomyślicie- może na coś wpadniemy :)

To generalnie było mocno rycerskie. Z założenia akcja rozgrywać się miała w Teutonii doby średniowiecza.
Michael ik Lihtenštán,
úr Gewerded Kong ik Teutonies
Królestwo Teutonii

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Loża Rycerzy Teutońskich