Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Powitanie delegata SHR oraz rozmowy o współpracy.

[Úre Loge ik úrens Teutonišen Ritteren] Organizacja działająca na rzecz dobra i promocji Królestwa Teutonii na arenie tak Sarmackiej jak i międzynarodowej.

Moderator: Królestwo Teutonii: władze

Powitanie delegata SHR oraz rozmowy o współpracy.

Postprzez Vladimir 2 lut 2013, o 21:19

Bracia i Siostry!
Ekscelencjo Delegacie, Honorowy Generalne Wojsk!

Miło jest mi powitać wśród nas Delegata oraz Wielkiego Mistrza Sclavińskiego Hufca Rycerskiego, a także Honorowego Generała Wojsk Loży Rycerzy Teutońskich. Myślę, że wszyscy już zdołali poznać naszego Brata z dalekiej, a jednocześnie tak bliskiej, bo związanej z Teutonią ideą rycerskości, Sclavinii. Witam serdecznie na naszym podforum Michała Jerzego Hassa!

Delegat SHR przybywa do nas na moje zaproszenie, albowiem nadeszedł czas, gdy LRT i SHR powinny zawiązać szerszą współpracę. Zwołałem również Was, moi Bracia i Siostry, do Świątyni Loży, abyśmy wspólnie uradzili, w jakim kierunku ta współpraca powinna pójść.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
arcysenator Złotego Grodu i Teutonii,
diuk Abvienolheimu i hrabia Tselebormu,
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Re: Powitanie delegata SHR oraz rozmowy o współpracy.

Postprzez Irmi 2 lut 2013, o 21:22

Wielki Mistrzu,

A czy istnieje jakiś zapis stosunków które zawiązały Loża Rycerzy Teutońskich i Sclaviński Hufiec Rycerski?
Irmina de Ruth y Thorn. Markiza Róży Wiatrów i diuczessa-małżonka Kamiennego Brzegu
herbu Złote Lilie i Piękne Życie
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Vladimir 2 lut 2013, o 21:36

Ależ oczywiście, odsyłam do: http://www.teutonia.cba.pl/lrt/aktshr-lrt.pdf/pdf*

* link wkleić do paska.
Obrazek
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Irmi 2 lut 2013, o 21:42

Wielki Mistrzu,
Wielmożna Ekscelencjo,

Po zapoznaniu się z dokumentem jaki zawarły SHR i LRT jeśli oczywiście mogę, chciałabym powiedzieć, że zdecydowanie powinniśmy iść w kierunku rozwoju kultury i znacznie rozszerzyć znaczenie naszych "organizacji" na świat. Zróbmy jakiś happening kulturalny, tak żeby dać się poznać ludziom.

z siostrzanym pozdrowieniem
siostra Irmina, członek Kolegium Loży.
Irmina de Ruth y Thorn. Markiza Róży Wiatrów i diuczessa-małżonka Kamiennego Brzegu
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Hochenhauser 4 lut 2013, o 12:17

Wielki Mistrzu,
Kochani Bracia i Siostry z Loży w Teutonii,
Wasza Królewska Wysokość Michaelu,

Dziękuję Jego Ekscelencji za zaproszenie i bardzo ciepłe słowa powitania. Taka serdeczność na samym początku wspólnej przygody dobrze wróży naszej uświęconej traktatem przyjaźni i współpracy.
Zgadzam się z Siostrą Irminą, nadrzędnym zadaniem naszych organizacji jest rozszerzenie ideałów kultury rycerskiej na Sarmację, a kto wie? Może nawet na mikroświat?
Sclaviński Hufiec Rycerski składa się dziś w trzech czwartych ze Sclavińczyków, jeśli Havelock Jaskoviakus zapisze się, odsetek ten spadnie jeszcze bardziej. Rozważam także utworzenie loży-siostry w Królestwie Nordii, korzystając z pełnionej tam przeze mnie godności Ambasadora JKiKMości. Moim zdaniem (choć ani miejsce, ani okoliczności nie upoważniają mnie do niczego ponad delikatne sugestie) nadszedł czas, aby i Loża Rycerzy Teutońskich otwarła się na gości spoza swojej krainy macierzystej.
W ten sposób powstanie oczywiście swoisty konflikt interesów między LRT a SHR: proponuję go rozwiązać, zdejmując wielkomistrzowski zakaz łączenia członkostwa w naszych organizacjach.
Pozdrawiam i dziękuję za uwagę,
Vladimir von Hochenhaüser
gość zagraniczny

Postprzez Irmi 4 lut 2013, o 12:40

Michał napisał(a):Wielki Mistrzu,

Dziękuję Jego Ekscelencji za zaproszenie i bardzo ciepłe słowa powitania. Taka serdeczność na samym początku wspólnej przygody dobrze wróży naszej uświęconej traktatem przyjaźni i współpracy.
Zgadzam się z Siostrą Irminą, nadrzędnym zadaniem naszych organizacji jest rozszerzenie ideałów kultury rycerskiej na Sarmację, a kto wie? Może nawet na mikroświat?
Sclaviński Hufiec Rycerski składa się dziś w trzech czwartych ze Sclavińczyków, jeśli Havelock Jaskoviakus zapisze się, odsetek ten spadnie jeszcze bardziej. Rozważam także utworzenie loży-siostry w Królestwie Nordii, korzystając z pełnionej tam przeze mnie godności Ambasadora JKiKMości. Moim zdaniem (choć ani miejsce, ani okoliczności nie upoważniają mnie do niczego ponad delikatne sugestie) nadszedł czas, aby i Loża Rycerzy Teutońskich otwarła się na gości spoza swojej krainy macierzystej.
W ten sposób powstanie oczywiście swoisty konflikt interesów między LRT a SHR: proponuję go rozwiązać, zdejmując wielkomistrzowski zakaz łączenia członkostwa w naszych organizacjach.

Wasza Ekscelencjo,

Proszę mi podać 2 argumenty przemawiające do niełączenia członkostwa w naszych organizacjach? Przecież nie od dziś wiadomo że LRT i SHR mają troszkę inne wizje szerzenia własnych idei. Z tego co wiem traktat został podpisany w oparciu o wzajemną współpracę i przyjaźń ale każda z nas uznaje swoją odrębność. Owszem tak jak napisałam możemy iść w stronę kultury rozwijając coś razem, ale łączenie członkostwa uważam za pomysł moim skromnym zdaniem nietrafiony.

Dlaczego nietrafiony? Otóż jesteśmy dwoma różnymi organizacjami, każda z nas ma własne wizje rozwoju. Czy nie uważa Szanowna Ekscelencja, że mógłby powstać konflikt interesów jeśli zrezygnowalibyśmy z zakazu?

Zgadzam się natomiast z Ekscelencją że powinniśmy rozszerzyć znacznie działalność naszą i wnieść ideę rycerstwa oraz braterstwa poza granice Księstwa Sarmacji. Świat powinien się dowiedzieć, że są jeszcze takie organizacje które dbają o to i chcą aby to nie zaginęło.

Irmina, członek Kolegium Loży
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Vladimir 4 lut 2013, o 13:49

Michał napisał(a):Wielki Mistrzu,

A ja dziękuję, że Ekscelencja Wielki Mistrz zgodził się przyjąć moje zaproszenie :)

Cieszę się, że Sclaviński Hufiec Rycerski ma tak szeroko idące plany. Loża, owszem miała już dawniej takiego samego rodzaju przygody. Byliśmy bardzo blisko utworzenia Loży "Areopag" w Królestwie Wurstlandii, ale niestety z powodu drobnej afery zerwaliśmy wszelkie rokowania. Dodatkowo prowadzono akcję, której celem było rozpropagowanie idei zakonów i lóż rycerskich (na Forum Mikronacji oraz forum Dreamlandu i LD Scholandii), niestety bez większych sukcesów. Sądzę, że chodzi tutaj o specyfikę loży teutońskiej, co będzie odpowiedzią na trzeci akapit.

Jak to słusznie zauważyła siostra Irmina, teutońska loża rycerska jest specyficzna. Stoi przede wszystkim na straży idei honoru i rycerskości, podobnie, jak Sclaviński Hufiec Rycerski. Te idee są naszym organizacjom szczególnie bliskie. Ale dodatkowo LRT stoi na straży idei Teutonizmu (jego zreformowane zasady zostały zawarte w "Die neue Doktrin des Teutonismus". Dlaczego próby zakładania nowych lóż w mikroświecie się nam nie powiodły. Być może to wina samej reklamy, albo fakt, że mieszkańcy mikroświata nie chcę widzieć na swojej ziemi obcych idei.

W tym miejscu chciałbym się zapytać, na jakich zasadach SHR pragnie utworzyć lożę - siostrę w Nordii? Chciałbym to porównać z naszymi zasadami* oraz poznać zdanie Waszej Ekscelencji na temat tych zasad*.

* http://www.teutonia.cba.pl/lrt/postanowienie2.pdf/pdf - Postanowienie o lożach terytorialnych mikroświata (link wkleić do paska)
Obrazek
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Hochenhauser 4 lut 2013, o 16:12

Różnice w działalności SHR i LRT sprawiają moim zdaniem, że członkostwo nie będzie kolidować, uznaję jednak argumenty Waszej Wielebności.
Co do loży siostrzanej w Nordii- sprezentowany przez Waszą Ekscelencję dokument był już mi znany i uznałem go za dobrą podstawę do stworzenia podobnego.
gość zagraniczny

Postprzez Irmi 4 lut 2013, o 16:15

Michał napisał(a):Różnice w działalności SHR i LRT sprawiają moim zdaniem, że członkostwo nie będzie kolidować, uznaję jednak argumenty Waszej Wielebności.
Co do loży siostrzanej w Nordii- sprezentowany przez Waszą Ekscelencję dokument był już mi znany i uznałem go za dobrą podstawę do stworzenia podobnego.

Wasza Ekscelencjo,

A na jakich zasadach powinna działać loża matka? Czy mogłabym zobaczyć ów dokument?

Irmina
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Hochenhauser 4 lut 2013, o 16:24

Wszystko jest jeszcze w fazie planów. Poprzedni system SHRu był wadliwy i musi zostać zmodyfikowany.
gość zagraniczny

Następna strona

Powrót do Loża Rycerzy Teutońskich