Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Książęce uwagi.

[Úre Loge ik úrens Teutonišen Ritteren] Organizacja działająca na rzecz dobra i promocji Królestwa Teutonii na arenie tak Sarmackiej jak i międzynarodowej.

Moderator: Królestwo Teutonii: władze

Re: Książęce uwagi.

Postprzez Hetman_Gotfryd 10 gru 2012, o 20:42

Witam
Mistzru podobnie jak siostra stwierdzam że nie mogę zapoznać się z treścią listu
Proszę przesłać mi w innej formie ;)
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Irmi 10 gru 2012, o 23:04

Sławomir napisał(a):Witam
Mistzru podobnie jak siostra stwierdzam że nie mogę zapoznać się z treścią listu
Proszę przesłać mi w innej formie ;)

Bracie Sławku,

Prześlę Ci to w innej wersji, tak żebyś mógł to zobaczyć. Ale uważam iż zgodzisz się ze mną, że nie ma sensu czekać i od razu wysyłać ów list do Księcia. Wszakże my jako Święte Kolegium przemówiliśmy.
Irmina de Ruth y Thorn. Markiza Róży Wiatrów i diuczessa-małżonka Kamiennego Brzegu
herbu Złote Lilie i Piękne Życie
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez von Lichtenstein 11 gru 2012, o 08:29

Vladimirze,

Ja już kiedyś pisałem Ci wprost, że istniejące w Loży stopnie będą kolidowały. Nadawanie tytułów arystokratycznych i szlacheckich jest wyłączną domeną Księcia Sarmacji. W zasadzie byłem pewien, że ten problem kiedyś się pojawi - wszak wiele ze stopni było łączonych z tytułami.

Jedynym i najlepszym wyjściem z tej sytuacji jest oczywiście zmiana stopni wtajemniczenia - na takie, które z jednej strony stanowią autorskie nazewnictwo, a z drugiej - będą oddawały odpowiedni klimat Loży :)

Chętnie mogę pomóc w takim przedsięwzięciu :)
Michael ik Lihtenštán,
úr Gewerded Kong ik Teutonies
Królestwo Teutonii

Postprzez Hetman_Gotfryd 11 gru 2012, o 17:50

Witam
Wasza Wysokość
Rozumiem zaistniałą stację ale przecież nikt z nas tych tytułów nie używa na co dzień.
Są one tylko do użytku wewnętrznego, nie rozumiem czemu Księciu dotychczas one nie przeszkadzały.
W końcu sam jest honorowym członkiem loży.
Jaka kolwiek zmiana stopni powoduje automatycznie zmianę Rytu Cesarskiego....
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Irmi 11 gru 2012, o 18:04

Zgadzam się z bratem.

Jakkolwiek chcielibyśmy załagodzić zaistaniałe zgrzyty, ale się nie da. Zmiana stopni wtajemniczenia spowoduje zmianę Rytu Cesarskiego a to moim zdaniem wiążę się z ponownym nadaniem tytułów tym braciom i siostrom które mają już powiedzmy 6 tudzież 3 stopień wtajemniczenia. Ja i brat Sławek należący do Świętego Kolegium przy Wielkim Mistrzu nie widzimy jakoś sensu i problemów. No nic będziemy czekać na ruch naszego Księcia.
Irmina de Ruth y Thorn. Markiza Róży Wiatrów i diuczessa-małżonka Kamiennego Brzegu
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Vladimir 11 gru 2012, o 20:17

List więc wyślę jutro, gdy otrzymamy odpowiedź, napiszę i podejmiemy, bądź nie, dalsze kroki. Posiedzenie na razie zamykam.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
arcysenator Złotego Grodu i Teutonii,
diuk Abvienolheimu i hrabia Tselebormu,
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez von Lichtenstein 11 gru 2012, o 20:55

irminka napisał(a):Zgadzam się z bratem.

Jakkolwiek chcielibyśmy załagodzić zaistaniałe zgrzyty, ale się nie da. Zmiana stopni wtajemniczenia spowoduje zmianę Rytu Cesarskiego a to moim zdaniem wiążę się z ponownym nadaniem tytułów tym braciom i siostrom które mają już powiedzmy 6 tudzież 3 stopień wtajemniczenia. Ja i brat Sławek należący do Świętego Kolegium przy Wielkim Mistrzu nie widzimy jakoś sensu i problemów. No nic będziemy czekać na ruch naszego Księcia.

Przyjmie się konwersję, zmiana Rytu w tak drobnym zakresie to też nie jest problem. A przy okazji unikniemy dalszych konfuzji co do obu tytulatur.
Michael ik Lihtenštán,
Królestwo Teutonii

Postprzez Irmi 11 gru 2012, o 21:10

von Lichtenstein napisał(a):

Przyjmie się konwersję, zmiana Rytu w tak drobnym zakresie to też nie jest problem. A przy okazji unikniemy dalszych konfuzji co do obu tytulatur.

Drogi Bracie,

Poczekajmy na to co powie Książę i wtedy będziemy myśleć co dalej.
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez von Lichtenstein 12 gru 2012, o 17:44

irminka napisał(a):
von Lichtenstein napisał(a):

Drogi Bracie,

Poczekajmy na to co powie Książę i wtedy będziemy myśleć co dalej.

Myślę, że odpowiedź JKM będzie jasna i nie budząca wątpliwości. Już dawno ostrzegałem, że lożowe stopnie wtajemniczenia zawierają w sobie tytuły szlacheckie/arystokratyczne i jako takie będą stanowiły potencjalne źródło pomyłki. Sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem jest stwierdzenie, że Loża nie nadaje czegoś, co w istocie nadaje i nie zmienia tego fakt, że obok tytułu pojawia się inny, akcesoryjny element.
Michael ik Lihtenštán,
Królestwo Teutonii

Postprzez Vladimir 12 gru 2012, o 19:21

Bracia i siostry, nie ma potrzebny, aby powstałał rozłam. Wierzę w mądrą decyzję Księcia, a nas, jako rycerzy zobowiązuje posłuszeństwo władcy. Jeśli Książę się nie zgodzi z listem, rozważymy sugestie Brata Michaela.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
arcysenator Złotego Grodu i Teutonii,
diuk Abvienolheimu i hrabia Tselebormu,
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Loża Rycerzy Teutońskich