Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Areopag Królestwa Wurstlandii.

[Úre Loge ik úrens Teutonišen Ritteren] Organizacja działająca na rzecz dobra i promocji Królestwa Teutonii na arenie tak Sarmackiej jak i międzynarodowej.

Moderator: Królestwo Teutonii: władze

Re: Areopag Królestwa Wurstlandii.

Postprzez Natalia Wittelsbach 26 paź 2011, o 16:26

Bracia i Siostry!

Jestem zdecydowanie przeciw.

Dlaczego? Najpierw zadajmy sobie pytanie, jaka kultura jest w Wurstlandii i czy kiedykolwiek Państwo to utrzymywało pozytywne stosunki z Teutończykami? Nigdy nie słyszałam o czymś podobnym i jako zatwardziała konserwatystka w sprawach Teutonii kieruję się przede wszystkim ochroną naszych wartości! Bo żeby móc nazywać się Rycerzem Teutońskim, trzeba wykazać się odpowiednimi ideałami.

Co więcej mam kilka bardzo istotnych zastrzeżeń.

Primo:
Artykuł IV
16. Wielki i Przewielebny Mistrz Areopagu Królestwa Wurstlandii może zostać wybrany dopiero, gdy loża liczyć będzie trzech członków.

Z tego co wiem, zainteresowana Lożą tak po prawdzie jest jedna osoba...

Secundo:

Kandydat na rycerza lub damę musi odznaczać się nieskazitelnym charakterem, honorem i roztropnością.

Dlatego w moim odczuciu dajemy za dużą dozę zaufania względem niektórych ludzi. Proponowałabym, żeby osoby z Wurstlandii, które chcą przyłączyć się do Loży najpierw pokazały nam się z dobrej strony

Poza tym zgadzam się z wypowiedzią mojego szanownego Papy:

Osobiście uważam, że w przypadku nadawania tytułów związanych z Teutonią - odpowiednie władze Królestwa Teutoni i Loży Matki winny uprzednio takie nadanie koncesjonować...

Nie może to następować bez zgody i wiedzy Namiestnika.

Dlatego właśnie jestem przeciwna, ale proponuję jeszcze skonsultowac się z Naszą Gwiazdą na Teutońskim niebie Cesarzem Jakobem.
Z wyrazami szacunku,
Arcyksiężna Teutonii
Baronessa Sarmacji
Lady Doradca
Zarządca Instytutu Kultury Teutońskiej
Burmistrzyni Miasta Auterra
Redaktor Naczelna Gazety Teutońskiej
Ambasadorka w Królestwie Dreamland
dr. net Uniwersytetu Krzysztofa Putry
Natalia Helena von Lichtenstein-Hergemon
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii

Postprzez Irmi 26 paź 2011, o 16:30

Bracia i Siotro,

Po przeczytaniu tego co napisała siostra Natalia, z którą się zgadzam muszę zmienić swój głos. Jestem przeciwna przyjęciu areopagu. Bo rzeczywiście jak widać na załączonym obrazku tylko jedna osoba jest zainteresowana ideą naszej Loży, a więc czy to świadczy o tym, żeby utworzyć w Wurstlandii nasz odpowiednik? Kim są Ci ludzie, którzy chcą dostąpić tego zaszczytu i zostać członkami naszej Loży w ich kraju? Rzeczywiście po tym co zaprezentowała siostra Natalia, jest prawdziwe dlatego ja jestem PRZECIW przyjęciu.
Irmina de Ruth y Thorn. Markiza Róży Wiatrów i diuczessa-małżonka Kamiennego Brzegu
herbu Złote Lilie i Piękne Życie
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Vladimir 26 paź 2011, o 21:59

Natalia Wittelsbach napisał(a):Primo:
Artykuł IV
16. Wielki i Przewielebny Mistrz Areopagu Królestwa Wurstlandii może zostać wybrany dopiero, gdy loża liczyć będzie trzech członków.

Z tego co wiem, zainteresowana Lożą tak po prawdzie jest jedna osoba...

Wyjaśniam Droga Siostro ;) Z tego co wiem, Loża zainteresowane są trzy osoby: JKM Markus Vilander, jego syn oraz sama wnioskodawczyni.

Natalia Wittelsbach napisał(a):Secundo:

Kandydat na rycerza lub damę musi odznaczać się nieskazitelnym charakterem, honorem i roztropnością.

Dlatego w moim odczuciu dajemy za dużą dozę zaufania względem niektórych ludzi. Proponowałabym, żeby osoby z Wurstlandii, które chcą przyłączyć się do Loży najpierw pokazały nam się z dobrej strony

Hmmm... Ma w pewien sposób Siostra rację, lecz my, jako Loża Matka, organ zwierzni będziemy wzorem, będzie upominać i uczyć. Powinniśmy szerzyć nasze ideały, a nie zamykać je w pudełku dostępnym tylko nam.

Natalia Wittelsbach napisał(a):Poza tym zgadzam się z wypowiedzią mojego szanownego Papy:

Osobiście uważam, że w przypadku nadawania tytułów związanych z Teutonią - odpowiednie władze Królestwa Teutoni i Loży Matki winny uprzednio takie nadanie koncesjonować...

Nie może to następować bez zgody i wiedzy Namiestnika.

Dlatego właśnie jestem przeciwna, ale proponuję jeszcze skonsultowac się z Naszą Gwiazdą na Teutońskim niebie Cesarzem Jakobem.

Jak to już pislaem wcześniej. Stopnie z I. Porządu Rytu Cesarskiego nadawane są przed loże teytorialną, stopnie wyższe z II i III Porządku nadawane są tylko przez Lożę Matkę. Król/ Namiestnik jest w takim przypadku wprwadzaczem i to on ocenia , czy osobie warto nadać wyższy stopień wtajemnicznia.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
arcysenator Złotego Grodu i Teutonii,
diuk Abvienolheimu i hrabia Tselebormu,
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Kryspin 26 paź 2011, o 23:59

Kochani,

Ostatnimi czasy niezbyt udzielałem się w tej dyskusji, niemniej jednak wskutek dzisiejszej wiadomości od anonimowego źródła, czas najwyższy zabrać głos.

Poniżej postanowiłem załączyć fragment wypowiedzi osób wnioskodawców o powstanie Areopagu Królestwa Wurstlandii, w osobie: JKM Markusa Vilandera, Pani Marietty della Veronesy które zostały skierowane do mnie po tym, jak powzięli wiedzę, że moja opinia co do wniosku jest negatywna. Zwykle takich rzeczy nie robię, niemniej jednak taki typ obcesowego zachowania w pełni to uzasadnia i w moich oczach wniosek uznaję za bezprzedmiotowy.

1. http://i41.tinypic.com/160pi7n.png
2. http://i43.tinypic.com/29xeoft.png
3. http://i42.tinypic.com/55mdqw.png
4. http://i43.tinypic.com/35a42s7.png
5. http://imageshack.us/photo/my-images/204/43339897.png/
6. http://i43.tinypic.com/65zodx.png
7. http://i43.tinypic.com/33xkfeo.png
8. http://i43.tinypic.com/bjiwqw.png
9. http://imageshack.us/photo/my-images/710/31915171.png/

Wzajemna wrogość i niechęć jest widoczna, myślę, że Wurstlandczycy są dobrymi aktorami.
mgr jur. net. Kryspin van Buuren

Postprzez Vladimir 27 paź 2011, o 08:42

Bracia i Siostry!

W zaistniałej sytuacji wnoszę, aby wnioskodawczyni stawiła się przed nami i sama wytłumaczyła powody i wyżej przytoczone przez Brata Kryspina słowa i zabiegi.
Obrazek
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Vladimir 27 paź 2011, o 10:53

Proszę także o wypracowanie kompromisu Bracia i Siostry. Co według Was powinniśmy zmienić w zapisach statutu Areopagu?
Obrazek
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Kryspin 27 paź 2011, o 12:25

Przewielebny Mistrzu,

Nie rozumiem o czym mamy jeszcze rozmawiać. Członkowie Loży, myślę, jasno wyrazili swoją dezaprobatę całemu przedsięwzięciu i większość oddała głos "przeciw". Dodatkowo kompromitujący materiał nadesłany przez anonimową osobę pochodzącą z Królestwa Wurstlandii nasze racje jedynie potwierdza.
mgr jur. net. Kryspin van Buuren

Postprzez Vladimir 27 paź 2011, o 15:35

Głosy ZA:
- b. Marek Lipa- Chojnacki,
- m. Vladimir Iwanowicz.

Głosy WSTRZYMANE:
- b. Michael von Lichtenstein

GŁOSY PRZECIW:
- b. Kryspin von Lichtenstein,
- b. Ignacy Żółtowski de Ruth,
- s. Natalia von Lichtenstein- Hergemon,
- s. Katarzyna Hergemon- Euskadi,

Głosy NIEODDANE:
- b. Sławomir Żółtowski de Ruth,
- b. Mikołaj Wiśnicki

Kolegium przyjmuje i odrzuca większością 2/3 głosów. Jak się nie mylę, do odrzucenia statutu brakuje jeszcze dwóch głosów, do przyjęcia czterech.
Obrazek
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Marek 27 paź 2011, o 18:04

Wobec powyższego pragnę zmienić swój głos na przeciw
(-) gen.bryg.Marek diuk von Thorn-Chojnacki (A7718)
Wiceminister Spraw Wewnętrznych
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Rada Ministrów

Postprzez Vladimir 27 paź 2011, o 18:37

Rozumiem.

Będę jednak nadal bronił Areopagu, do chwili zebrania przez opozycję większości ;)

Bracia i Siostry!

Zastanówmy się, dlaczego powołano loże terytorialne? Powołaliśmy je, aby szerzyć nasze idee w mikroświecie, aby skupiać wszystkich tych, którzy wiernie służą swej v- Ojczyźnie, a JKM Markus Vilander, jego syn oraz Szlachetna Dama Marietta takimi osobami z pewnością są. Nie powinniśmy dać im szansy?

Ale, aby też Bracia i Siostry w Teutonizmie mnie źle nie zrozumieli. Loża zadecyduje, Loża przemówi. Decydujcie.
Obrazek
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Loża Rycerzy Teutońskich