Strona 1 z 1

Nowy brat

PostNapisane: 2 cze 2015, o 17:46
przez Vladimir
Czcigodni Bracia i Siostry!

Występuję do Was z prośbą o poradę. Otóż ostatnio napisał do mnie pan Ivan von Lichtenstein. Chciałby zostać członkiem Loży Rycerzy Teutońskich. Zgodnie z naszym wewnętrznym prawem nic nie stoi na przeszkodzie:

Konstytucja lożowa Amor patria nostra lex napisał(a):28. Obywatele teutońscy, obywatele sarmaccy lub obywatele całego mikroświata deklarujący przynależność do Królestwa Teutonii mogą stać się rycerzami lub damami Teutońskimi tj. regularnymi i pełnoprawnymi członkami Loży.
29. Rekrutację do Loży przeprowadza Wielki Mistrz lub osoba przez niego wyznaczona.
30. Kandydat na rycerza lub damę musi odznaczać się nieskazitelnym charakterem, honorem i roztropnością.
31. Wstępując w szeregi Loży kandydat podlega jej prawom, obowiązkom i zobowiązaniom.


Mimo wszystko byłby to pierwszy przypadek, gdy o wstąpienie do Loży ubiegałby się nieteutoński obywatel. Chciałbym zapytać Was, czy powinniśmy przyjąć pana Ivana von Lichtensteina w nasze szeregi? Pragnę zaznaczyć, że mamy rycerzy i damy, którzy nie są obywatelami teutońskimi (jak brat Ignacy, czy siostra Irmina), ale wstępowali w nasze szeregi, gdy deklarowali przynależność do narodu teutońskiego.

Re: Nowy brat

PostNapisane: 2 cze 2015, o 20:31
przez Irmi
Wielki i Przewielebny Mistrzu,

Moim zdaniem powinniśmy dać mu szansę bo zgadza się są wśród nas bracia czy nawet ja nie pochodzimy z narodu teutońskiego a jednak przynależymy do Loży ba nawet mamy tam jakieś funkcje. Jeżeli rzeczywiście bardzo chce i zdeklaruje przynależność do nas, to ja nie widzę przeszkody.


Z siostrzanym pozdrowieniem
s. Irmina

Re: Nowy brat

PostNapisane: 2 cze 2015, o 22:19
przez AJ Piastowski
Wielki i Przewielebny Mistrzu,
Czcigodni Bracia i Siostry

Jestem z natury postępowym człowiekiem i staram się wychodzić na przeciw wszystkiemu co skłania nas do szukania nowych rozwiązań. Jednak zawsze, gdzieś głęboko mam w pamięci tradycję i historię.

Zgadzam się, żeby p. Ivan von Lichtenstein wstąpił w nasze szeregi.

Jednakże uważam za konieczność, aby w przypadku kiedy chce do nas dołączyć osoba, która nie jest obywatelem KT w swoim ślubowaniu podpisała odpowiednio stworzoną deklarację. Mówiącą o przywiązaniu lub przynajmniej szacunku dla tradycji narodu Teutońskiego i działania na jego nie niekorzyść - lub coś podobnego w porozumieniu i za zgodą oczywiście wszystkich aktywnych członków loży jak i naszego mistrza, oraz zapisaną w formie odpowiadającej obu stronom.

Re: Nowy brat

PostNapisane: 7 cze 2015, o 10:12
przez Hetman_Gotfryd
Chciałbym wiedzieć jak się sprawy mają w powyższym temacie ? Z tego co dotychczas widzę w wypowiedziach nie ma sprzeciwu na wstąpienia nowego Brata do Loży, bardziej chodzi o jakaś formę deklaracji co do wartości kulturowych, których LRT strzeże...Nie mniej i ja nie mam nić przeciwko, nowym powołaniom nawet z poza naszego Królestwa, rozwój jest mam potrzebny.

Re: Nowy brat

PostNapisane: 7 cze 2015, o 12:33
przez Vladimir
Skoro nikt nie zgłosił sprzeciwów, witamy nowego brata pośród nas. :)

Re: Nowy brat

PostNapisane: 7 cze 2015, o 15:27
przez Ivan
Dziękuję za zaufanie i dostąpienie tego zaszczytu.

Re: Nowy brat

PostNapisane: 9 cze 2015, o 19:48
przez Hetman_Gotfryd
Witaj w Loży Rycerzy Teutońskich nowy Bracie.

Re: Nowy brat

PostNapisane: 9 cze 2015, o 19:50
przez Irmi
Witaj w Loży drogi Bracie :)