Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Grupa LRT na forum

[Úre Loge ik úrens Teutonišen Ritteren] Organizacja działająca na rzecz dobra i promocji Królestwa Teutonii na arenie tak Sarmackiej jak i międzynarodowej.

Moderator: Królestwo Teutonii: władze

Grupa LRT na forum

Postprzez von Lichtenstein 20 maja 2014, o 06:33

Władziu,

Dodaj potencjalnych chętnych do grupy LRT na forum. Póki co nie mogą się oni wypowiadać w tym dziale ( a chcieliby :) ).

Na ten moment wiem o Kwazim i Helence :)
Michael ik Lihtenštán,
úr Gewerded Kong ik Teutonies
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii

Re: Grupa LRT na forum

Postprzez Vladimir 20 maja 2014, o 07:21

Już dodani :)

I musimy się wspólnie nad czymś zastanowić:

a) mam pomysł na teutońsko-sarmacką imprezę. Moglibyśmy, po wyborze nowego mistrza Loży, zorganizować huczną inaugurację dla nowego wielkiego i przewielebnego na czacie. Co Wy o tym myślicie?

b) skoro mamy dwoje chętnych do przystąpienia do Loży, czas nadać im również stopnie wtajemniczenia.
Nie ma obecnie mistrza, więc zająć powinien się tym bart Sławomir, jako jedyny, aktywny członek Kolegium. Nie chciałbym też nic mówić, ale ja sam nie posiadam żadnego stopnia wtajemniczenia, choć byłem mistrzem loży. Jednak jakoś głupio było mi nadawać sobie samemu... :)
Radzę bratu Sławkowi, aby przejrzał jakiś dowolny dyplom nadający taki stopień i sam sporządził podobny. W razie problemów, służę bratu pomocą.

c) no i wreszcie nieaktywni. Czy wykreślamy ich z listy, czy zamieniamy na stan silentium, w którym nie mogą korzystać ze swoich praw lożowych.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
arcysenator Złotego Grodu i Teutonii,
diuk Abvienolheimu i hrabia Tselebormu,
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Helenka 20 maja 2014, o 08:52

Vladimir Iwanowicz napisał(a):a) Moglibyśmy, po wyborze nowego mistrza Loży, zorganizować huczną inaugurację [...]. Co Wy o tym myślicie?

Jestem jak najbardziej za. Warto byłoby propagować dalej idee LRT oraz "umedialnić" tę inaugurację (np. artykułami, grafikami, plakatami, itd.) Oprócz tego warto podjąć również decyzję o tym czy organizujemy przy tym jakieś inicjatywy angażujące pozostałych (tj. nie-Lożę).

Vladimir Iwanowicz napisał(a):b) Nie chciałbym też nic mówić, ale ja sam nie posiadam żadnego stopnia wtajemniczenia, choć byłem mistrzem loży. Jednak jakoś głupio było mi nadawać sobie samemu... :)

Wobec tego musimy się wtajemniczyć grupowo ;)

+ Myślę, że kolejnym punktem, którym musimy się zająć jest toże aktualizacja strony (modernizacja) i może uwzględnienie w niej idei minimalizmu (tj. wszystko w naszej stylistyce i narracji, ale bez kupy).
TRANSKRYPT

Postprzez Hetman_Gotfryd 20 maja 2014, o 09:15

Witam
a) Wiec tak co do pomysłu z imprezą po wyborze, reelekcji Mistrza ;) nie mam nic przeciwko zawsze to dodatkowy reklama na forum.
b) Co do kwestii nadawania kolejnych stopni wtajemniczenia to chętnie skorzystam z twojej Vladku pomocy, bo za pewne masz gdzieś w archiwum dane o tym kto jaki stopień ma itp. nie wspominając o szacie graficznej dyplomów.
c) Co do uśpionych to myślę że raczej przenieśmy ich w stan silentium
Co do pomysłów Helenki , najpierw uporządkujmy sprawy a potem reformujmy Loże
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Helenka 20 maja 2014, o 10:03

Sławomir napisał(a):najpierw uporządkujmy sprawy a potem reformujmy Loże

No dobrze... :oops:
TRANSKRYPT

Postprzez Kwazi 20 maja 2014, o 12:37

Vladimir Iwanowicz napisał(a):c) no i wreszcie nieaktywni. Czy wykreślamy ich z listy, czy zamieniamy na stan silentium, w którym nie mogą korzystać ze swoich praw lożowych.

Ja proponuję nie wykreślać, tylko właśnie zmienić stan/status.

A Ty sam mógłbyś się postarać o przywrócenie obywatelstwa KS :)
Kristof Stanislau Mihael Kvazi (T0005)
NIE Jaśnie Oświecony
Królestwo Teutonii

Postprzez Vladimir 20 maja 2014, o 18:27

Helenka napisał(a):
Vladimir Iwanowicz napisał(a):a) Moglibyśmy, po wyborze nowego mistrza Loży, zorganizować huczną inaugurację [...]. Co Wy o tym myślicie?

Jestem jak najbardziej za. Warto byłoby propagować dalej idee LRT oraz "umedialnić" tę inaugurację (np. artykułami, grafikami, plakatami, itd.) Oprócz tego warto podjąć również decyzję o tym czy organizujemy przy tym jakieś inicjatywy angażujące pozostałych (tj. nie-Lożę).

Oczywiście, inicjatywy są konieczne. Jakieś pomysły?

Helenka napisał(a):
Sławomir napisał(a):najpierw uporządkujmy sprawy a potem reformujmy Loże

No dobrze... :oops:

Ale też każde pomysły mogą być bardzo przydatne :)

Kwazi napisał(a):
Vladimir Iwanowicz napisał(a):c) no i wreszcie nieaktywni. Czy wykreślamy ich z listy, czy zamieniamy na stan silentium, w którym nie mogą korzystać ze swoich praw lożowych.

Ja proponuję nie wykreślać, tylko właśnie zmienić stan/status.

A Ty sam mógłbyś się postarać o przywrócenie obywatelstwa KS :)

Też myślałem o przeniesieniu w stan silentium.

I ktoś raczył odbierać mi obywatelstwo? Bezbożność.

Sławomir napisał(a):b) Co do kwestii nadawania kolejnych stopni wtajemniczenia to chętnie skorzystam z twojej Vladku pomocy, bo za pewne masz gdzieś w archiwum dane o tym kto jaki stopień ma itp. nie wspominając o szacie graficznej dyplomów.

W takim razie przedstawię Ci moją propozycję najpóźniej w piątek :)
Obrazek
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez von Lichtenstein 20 maja 2014, o 19:47

Vladimir Iwanowicz napisał(a):Już dodani :)

I musimy się wspólnie nad czymś zastanowić:

a) mam pomysł na teutońsko-sarmacką imprezę. Moglibyśmy, po wyborze nowego mistrza Loży, zorganizować huczną inaugurację dla nowego wielkiego i przewielebnego na czacie. Co Wy o tym myślicie?

Jeśli będą chętni a inauguracja również okaże się dobra - to będzie to niezgorszy pomysł.

Vladimir Iwanowicz napisał(a):b) skoro mamy dwoje chętnych do przystąpienia do Loży, czas nadać im również stopnie wtajemniczenia.
Nie ma obecnie mistrza, więc zająć powinien się tym bart Sławomir, jako jedyny, aktywny członek Kolegium. Nie chciałbym też nic mówić, ale ja sam nie posiadam żadnego stopnia wtajemniczenia, choć byłem mistrzem loży. Jednak jakoś głupio było mi nadawać sobie samemu... :)

Na początek warto zastanowić się nad zmianą formuły na taką, która stworzy mechanizm zapobiegający paraliżowi loży, gdy ktoś na jakiś czas wypadnie z obiegu. Na nadawanie stopni przyjdzie czas, gdy uporządkujemy podstawy.

Nie zapominajmy, że kiedyś byli aktywni i w pewien sposób przyczyniali się do rozwoju loży. Chyba wszyscy mamy na koncie dłuuugie urlopy :) powinniśmy rozumieć ten stan rzeczy. Dlatego też przeniesienie w stan silentium jest jedynym uczciwym rozwiązaniem porządkowym jakie możemy w tej kwestii podjąć.
Michael ik Lihtenštán,
úr Gewerded Kong ik Teutonies
Królestwo Teutonii

Postprzez Vladimir 22 maja 2014, o 18:38

Najmilsi Braci i Siostry!

Działając na polecenie jedynego aktywnego członka Kolegium Loży, brata Sławomira Chojnackiego de Ruth, przygotowałem dyplom zgodnie z jego wytycznymi, który stwierdza nadanie naszej nowej Siostrze i naszemu nowemu Bratu czwartego stopnia wtajemniczenia. Gratuluję :)

Drugą sprawą, jaką zrobiłem na polecenie brata Sławomira, to porządek z nieaktywnymi członkami Loży. Jak możecie zauważyć w naszym oficjalnym spisie, w stan silentium przeniesiono: siostrę Irminę de Vellior, brata Marka Lipę - Chojnackiego, brata Alberta Liderskiego oraz brata Akrypę Swarzewskiego. Jeśli uważacie, Bracia i Siostry, że jest to niesprawiedliwe, napiszcie o tym tutaj, a brat Sławomir z pewnością uwzględni wasze zdanie.

Na koniec chciałbym gorąco zachęcić wszystkich aktywnych Braci i Siostry do umieszczenia w swoim podpisie na forum graficznego symbolu stopnia wtajemniczenia. Byłaby to cecha, która odróżniałaby nas wszystkich na forum spośród "profanów" :)

Oto grafika:

Obrazek
Kod: Zaznacz cały
[img]http://img.sarmacja.org/thumbs/normal/h3ZynapX.png[/img]

1. stopień - Giermek

Obrazek
[img]http://img.sarmacja.org/thumbs/normal/CRudf9OR.png[/img]

2. stopień - Rycerz

Obrazek
[img]http://img.sarmacja.org/thumbs/normal/G9l312bA.png[/img]

3. stopień - Rycerz Złotych Ostróg

Obrazek
[img]http://img.sarmacja.org/thumbs/normal/kQ5ABx5G.png[/img]

4. stopień - Strażnik Sakramentów

Obrazek
[img]http://img.sarmacja.org/thumbs/normal/HqMlwnPG.png[/img]

5. stopień - Komes Purpurowego Krzyża

Obrazek
[img]http://img.sarmacja.org/thumbs/normal/KLz4kutd.png[/img]

6. stopień - Lord Sześciu Bram

Obrazek
[img]http://img.sarmacja.org/thumbs/normal/u133Bflo.png[/img]

7. stopień - Najwyższy Strażnik Honoru

Obrazek
[img]http://img.sarmacja.org/thumbs/normal/9pCtK2P9.png[/img]

8. stopień - Najwyższy Generał i Inspektor Wojsk

Obrazek
[img]http://img.sarmacja.org/thumbs/normal/9YULFOmA.png[/img]

9. stopień - Arcygenerał i Komandor

Obrazek
[img]http://img.sarmacja.org/thumbs/normal/wk05ogS8.png[/img]

10. stopień - Grand Najwyższego Oświecenia
Obrazek
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez IUdR 22 maja 2014, o 19:08

Zmieniłbym te skaramenty (na jakieś teutońskie, z chrześcijańskich) :)
Sierota Baridaska Po Zdrowym Rozsądku Mająca Zatwardzenie
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Następna strona

Powrót do Loża Rycerzy Teutońskich