Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wniosek o nadanie Lenna

Lenna oraz zgody na posługiwanie się tytułami honorowymi

Re: Wniosek o nadanie Lenna

Postprzez KJAF 21 mar 2019, o 21:38

No, pośmialiśmy się, ale nadal stoję na stanowisku, że jeżeli możemy być kim chcemy, to w przypadkach dotyczących wyłącznie pikseli na mapie, nie powinniśmy tak mocno spinać dupska. Możemy zasugerować zmianę wniosku i przedstawić swoją dezaprobatę wobec jego treści, ale zaraz wyciągać widły na gościa, no bo jak to, jakiś śmieć śmiał w ogóle śmieć własny mini-kontynent, i to nie daj bobrze tak blisko innych pikseli.

To samo z kwestią kpin z kogoś, bo nie wiedział gdzie jakieś inne piksele leżą. Wiadomo, że np. Książę Sarmacji robiący takie jaja czy niewiedzący gdzie leży w ogóle Grodzisk, to trochę byłaby żenada (gdybym ja, jako król Baridasu nie wiedział gdzie jest ta Awara to tym bardziej siara), ale przeciętny, szary i stosunkowo młody obywatel, ma prawo nie mieć pojęcia, gdzie leży jakaś wyspa, miasto czy inne miejsce. A przynajmniej ma prawo do normalnej odpowiedzi bez rozwolnienia komentujących. Bądź co bądź, nakręcanie atmosfery nieprzyjaźni nam nie służy.

Dlatego ze swojej strony — sugeruję zmianę wielkości wyspy na mniejszą i umieszczenie jej bliżej pierwotnych granic Sarmacji, a co do lokalizacji Awary — to ta wyspa między nami a obecnym Drealmandem, gdzie pośrodku przebiega granica i północ jest niebieska, a południe pomarańczowe: KLIK.

Jeżeli jednak zostanie ostatecznie przy lennie wielkości Sarmacji, to jako gorący orędownik budowania w mikronacjach świata nieco piękniejszego i bardziej idealnego od tego realnego — nie będę się rzucał jak Rejtan po podłodze, a nawet powiem więcej.

Postprzez Joanna Izabela 22 mar 2019, o 00:30

Konrad Jakub napisał(a):No, pośmialiśmy się, ale nadal stoję na stanowisku, że jeżeli możemy być kim chcemy, to w przypadkach dotyczących wyłącznie pikseli na mapie, nie powinniśmy tak mocno spinać dupska. Możemy zasugerować zmianę wniosku i przedstawić swoją dezaprobatę wobec jego treści, ale zaraz wyciągać widły na gościa, no bo jak to, jakiś śmieć śmiał w ogóle śmieć własny mini-kontynent, i to nie daj bobrze tak blisko innych pikseli.

Tak, zamierzam wyciągać widły, jeżeli chodzi o interesy lub narracje Teutonii. Przypomnę ze jednymi z wartości naszych jest niezależność, wolność oraz niezaśmiecanie widoku z okna dużymi wyspami.

ale przeciętny, szary i stosunkowo młody obywatel, ma prawo nie mieć pojęcia, gdzie leży jakaś wyspa, miasto czy inne miejsce. A przynajmniej ma prawo do normalnej odpowiedzi bez rozwolnienia komentujących. Bądź co bądź, nakręcanie atmosfery nieprzyjaźni nam nie służy.

Jak już mówiłam, nie jestem pewna czy ktoś aspirujący na stanowisko Kanclerza, pełniący rolę w centrali można nazwać do końca szarym i przeciętnym. Tak samo jak można nie wiedzieć gdzie coś leży i zrobić błąd ale a) zostały podane mapy już na samym początku b) przy pierwszej pomyłce można się już kolejny raz pokusić, szczególnie że tak naprawdę wszystko było.

Natomiast skoro JKM jest orędownikiem idealnego świata, w którym piksele to tylko piksele to proponuję 3 opcje: połowa Baridasu pod lenno dla Wielmożnego. I sam zainteresowany będzie zadowolony, Teutonia nie bedzie miała nic do tego, STS pewnie też nie, a JKM z tego co mówił to mu wszystko jedno.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Królestwo Teutonii
Prefektura Sarmacji

Postprzez kaxiu 22 mar 2019, o 09:02

No, pośmialiśmy się, ale nadal stoję na stanowisku, że jeżeli możemy być kim chcemy, to w przypadkach dotyczących wyłącznie pikseli na mapie, nie powinniśmy tak mocno spinać dupska.

KaeS ma określoną narrację, która faktycznie jest sztywna ;). Są też v-państwa, które takie sztywne nie są, tyle że liczą w porywach 3 osoby. Może przypadek, a może jednak jakieś wnioski z tego płyną.

To samo z kwestią kpin z kogoś, bo nie wiedział gdzie jakieś inne piksele leżą. Wiadomo, że np. Książę Sarmacji robiący takie jaja czy niewiedzący gdzie leży w ogóle Grodzisk, to trochę byłaby żenada (gdybym ja, jako król Baridasu nie wiedział gdzie jest ta Awara to tym bardziej siara), ale przeciętny, szary i stosunkowo młody obywatel, ma prawo nie mieć pojęcia, gdzie leży jakaś wyspa, miasto czy inne miejsce.

Ekhm, wnioskodawca ma tytuł w i c e h r a b i e g o. Daleko nie szukając taki sam jak ja. Arystokrata powinien chyba znać podstawy geografii, względnie umieć samemu znaleźć wyspę na mapie, zwłaszcza jeżeli chce ją w lenno.
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Królestwo Teutonii

Postprzez Peter West 22 mar 2019, o 10:53

Doedukowałem się, już wszystko wiem.

Wnoszę o nadaniu mi lenna na wyspie Awara (może przyczyni się to do zażegnania sporu między Sarmacją a Scholandią).

Obrazek
(-) Peter West
Burmistrz Miasta Harz

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Starosarmacja

Postprzez KJAF 23 mar 2019, o 07:49

Ale przecież nikt nie chce połowy Teutonii w lenno ;)

Ja nie mówię że fajnie byłoby takie wyspy sypać, gdyż przecież sam zasugerowałem zmiany wniosku. Ale nie trzeba od razu reagować jakby ktoś zszargał największe świętości.

Postprzez Joanna Izabela 23 mar 2019, o 10:23

Konrad Jakub napisał(a):Ale przecież nikt nie chce połowy Teutonii w lenno ;)

Ja nie mówię że fajnie byłoby takie wyspy sypać, gdyż przecież sam zasugerowałem zmiany wniosku. Ale nie trzeba od razu reagować jakby ktoś zszargał największe świętości.

Tylko wskazuje jedna z wysp teutońskich na swoje lenno. A zagrożenie interesom Teutonii jest zszarganiem największych świętości. O ile mam świadomość, że jest to przez swoją ignorancje, to nie wiem czy jest to okoliczność łagodząca.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Królestwo Teutonii
Prefektura Sarmacji

Postprzez Daniel J. Tauer-Krak 23 mar 2019, o 11:39

Peter West napisał(a):Doedukowałem się, już wszystko wiem.

Wnoszę o nadaniu mi lenna na wyspie Awara (może przyczyni się to do zażegnania sporu między Sarmacją a Scholandią).

Obrazek

Tam chyba, jest już jakieś lenno. Zresztą, ktoś wskrzesił Scholandię?
Obrazek
Członek Grodziskowej Fundacji Praw Człowieka,
Książę Słowacji,
Daniel J. Tauer-Krak

Postprzez Remigiusz L. 23 mar 2019, o 13:47

Lenno jest na Poł. Awarze. Na północy, sądząc po mapach, kiedyś coś było, ale znikło. Scholandia jest prowincją KD.
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Starosarmacja

Postprzez Zombiakov 23 mar 2019, o 22:49

Awara to miejsce szczególne i lenno tam umieszczone powinno być w sposób fundamentalny z nią powiązane ... a nie nałożone.
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja

Postprzez Laurencjusz 23 mar 2019, o 23:22

Peter West napisał(a):Doedukowałem się, już wszystko wiem.

Wnoszę o nadaniu mi lenna na wyspie Awara (może przyczyni się to do zażegnania sporu między Sarmacją a Scholandią

Hmm. Nie wydaje mi się.
Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Rada Ministrów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wnioski związane z tytułami, lennami, herbami, odznaczeniami