Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wniosek o nadanie Lenna

Lenna oraz zgody na posługiwanie się tytułami honorowymi

Wniosek o nadanie Lenna

Postprzez Peter West 3 mar 2019, o 11:45

WKM,
Zwracam się z uprzejmą prośbą o nadanie mi lenna - "Hrabstwo Rothenburga".

Hrabstwo leży na 4 głównych wyspach oraz kilku mniejszych na północny-zachód od Starosarmacji.

Mapa lenna:
Obrazek

Bardzo proszę o pozytywne rozpatrzenie mojego wniosku.
Z wyrazami szacunku,
(-) Peter West
(-) Peter West
Burmistrz Miasta Harz

Obrazek
Starosarmacja

Re: Wniosek o nadanie Lenna

Postprzez KJAF 3 mar 2019, o 21:16

Czyli znowu usypujemy coś od zera z piachu, zamiast korzystać z wolnych ziem?

Postprzez Remigiusz L. 3 mar 2019, o 23:19

Czy nie lepiej uczynić Harz miastem-lennem skoro i tak został stworzony specjalnie na życzenie Wielmożnego?
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek

Postprzez Hugo 4 mar 2019, o 09:46

Peter West napisał(a):Hrabstwo leży na 4 głównych wyspach oraz kilku mniejszych na północny-zachód od Starosarmacji.

Nie leży, skoro wysp nie ma...

Co to jakaś megalomania? Jakiś kompleks? Książę lenna, ziemie nadaje, a nie tworzy, usypuje. Naprawdę wyjątkowa sytuacja by to musiała być, żeby coś tworzyć
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior, król-senior Baridasu
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja

Postprzez OvS 4 mar 2019, o 11:00

Pomijając to, że pomysł sam w sobie jest poroniony, co zostało już wypunktowane przez bardziej kumatych w tym temacie, podzielę się mało znanym faktem: przedstawianie mapy lenna nie służy do tego, żeby inni zobaczyli, jak ono będzie wyglądać, bo to nie obchodzi kompletnie nikogo, tylko żeby była znana konkretna lokalizacja, żeby nie było problemów z nakładaniem się lenn lub w ogóle z niemożnością skonstruowania mapy prowincji w przyszłości. Z twojej mapki w ogóle nie wynika kto, z kim i za ile.

A i tak btw, to nie rozumiem tej ostatniej mody na posiadanie miasta, niedługo będzie ich więcej niż ludzi w KS.
Otto hrabia von Spee-Asketil
Dyrektor Głosu Pustego ds. Szkalowania, Hucpiarz, Minister Miłości, Podbagieta Generalna
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez KJAF 4 mar 2019, o 19:41

Nie no, ja nie widzę niczego złego w tym sypaniu wyspy. Skoro ktoś się ma dobrze bawić i coś robić, nakręcać aktywnośc i tak dalej, to co nas to boli? Komuś zgnije noga od tego albo dostanie HIVa? No nie. To samo z miastami.

Nie bez powodu powstały takie coś jak mikronacje i opierają się na haśle, że możesz być kim chcesz. Nie po to człowiek się tutaj rejestruje, żeby w Sarmacji też zapierdalać w gównianej robocie za grosze i kupować używane samochody czy mieszkać w bloku. Ktoś by chciał mieć wyspę czy własne miasto, to może dostać tutaj jedno i drugie. Nam to nie szkodzi w żaden sposób, a może kogoś zaprzęgnie do działania.

Jedynie zwracam uwagę, żeby się jakichś tam minimalnych norm trzymać i mieć świadomość, że reszta z politowaniem patrzy na pewne pomysły. Jak zrobimy sobie z Sarmacji jądro z galaktykami wokół w postaci 2137 wysp gdzie wszędzie jest lotnisko, kosmodrom i plaża nudystów, to trzeba mieć na uwadze, że coraz mniej przekonywująca jest taka narracja i staje się przypadkowym zlepkiem pojedynczych i mało ze sobą powiązanych historii. No ale co do zasady stoję przy tym, że mimo wszystko Książę powinien na lenno wyrazić zgodę.

Postprzez Peter West 6 mar 2019, o 11:03

Zdecydowałem się na wyspę ponieważ brakuje nam dokładnych map ziem należących do Sarmacji. Jak tworzyć mapy np sieci dróg czy kolei skoro nie istnieją dokaldne mapy. Z wyspami jest prościej bo mamy port z którego popłyniemy do dowolnego zakątka mikroswiata.

Jeżeli ktoś dostarczy dokaldne mapę Starosarmacji (co najważniejsze aktualną) jestem gotowy na lekkie zmiany swoich planów i przeniesienie lenna na istniejące ziemię.
(-) Peter West
Burmistrz Miasta Harz

Obrazek
Starosarmacja

Postprzez Remigiusz L. 6 mar 2019, o 17:40

Wszystkie znane mi mapy znajdują się tutaj, w tym mapa z lennami, która, jak dotąd, wszystkim wystarczała. Z kolei za sieć dróg można uznać tę z Zyriusza.

A jeśli chcecie mieć lenno złączone z całym v-światem, to możecie w nim zbudować lotnisko ;)
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek

Postprzez Piotr III Łukasz 7 mar 2019, o 06:15

Wielmożny Panie,

informujemy o przyjęciu wniosku. Jednocześnie dopytujemy, w kontekście deklaracji o mapach, zmianach, etc. - niczego nie przesądzając - o ostateczny kształt wniosku.

(—) Piotr III Łukasz
Książę Sarmacji
Królestwo Baridasu
Królestwo Hasselandu
Konsulat Sclavinii

Postprzez Peter West 7 mar 2019, o 08:32

WKM,
Zostalbym jednak przy pierwszej opcji czyli lenno na wyspach. Mam już w miarę opracowaną fabułę dla tego typu lenna.
Jednakże jestem naturalnie otwarty na dyskusję.

Z wyrazami szacunku,
(-) Peter West
(-) Peter West
Burmistrz Miasta Harz

Obrazek
Starosarmacja

Następna strona

Powrót do Wnioski związane z tytułami, lennami, herbami, odznaczeniami