Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wniosek o nadanie lenna

Moderator: Prezydium Dworu Książęcego

Wniosek o nadanie lenna

Postprzez piwniczak 13 sty 2018, o 22:17

Wasza Książęca Mość,

tak jak Książę potrzebuje Sarmacji, by być Księciem, jak Król Teutonii bez Teutonii nie mógłby być królem, tak i piwniczak nie może być pełnoprawnym piwniczakiem, gdy nie posiada swojej Piwnicy.

Mam jedną, którą sobie upodobałem. To skromna Piwnica pod Czarnolasem, w której bytuję już dość długo, ale nadal nie jest do końca moja. Czynsz jest wysoki, zarządca raczej nieprzyjemny. Dlatego też składam wniosek do Waszej Książęcej Mości, by nadał mi w lenno tę Piwnicę, bym mógł już nieniepokojony żyć tam spokojnie i ku chwale Księstwa robić to, co piwniczaki robią najlepiej.

Łączę wyrazy,
Krzysztof Czuguł-Chan
Obrazek
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Naczelna Izba Architektury
Korona Księstwa Sarmacji
Prefektura Sarmacji
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary

Re: Wniosek o nadanie lenna

Postprzez piwniczak 14 sty 2018, o 11:43

Pragnę jeszcze dodać, że wyprodukowane w Wilczej Kniei ciemne piwa muszą leżakować (może nie tyle muszą, co wypada, by leżakowały, bo tylko na tym zyskują), a w Piwnicy są idealne warunki do leżakowania w związku z obecnością szlachetnych odmian pleśni, które tworzą ku temu odpowiedni mikroklimat regulując zarówno wilgotność, jak i temperaturę. No i takie warunki pozwalają też na warzenie piw dolnej fermentacji, co pozwoli Browarowi Wilcza Knieja rozszerzyć asortyment.
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Korona Księstwa Sarmacji
Prefektura Sarmacji
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez RCA 14 sty 2018, o 14:36

Jaśnie Oświecony Diuku,

informuję, iż wniosek został przyjęty do rozpatrzenia. Zwróciłem się do Namiestnika Starosarmacji z zapytaniem o opinię w sprawie wniosku i oczekuję na jego odpowiedź.

Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Książę Sarmacji, Król Baridasu, Król Sclavinii, suweren Teutonii, etc. etc.
Książę Sarmacji
Królestwo Baridasu
Trybunał Koronny
Korona Księstwa Sarmacji
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez RCA 16 sty 2018, o 08:36

Jaśnie Oświecony Diuku

Wolą naszą stało się nadanie diukowi baronii Piwnica i przysługującego wraz z nią tytułu Barona Piwniczaka.

Proszę pamiętać, że wraz z poleceniem lenna i znajdujących się w majątku trunków z Wilczej Kniei Waszej opiece, wyrażamy nadzieję, iż pozytywny wpływ procesu leżakowania trunków owych wpłynie na niezwykłe doznania podczas ich konsumpcji na uroczystych nasiadówkach i wieczorkach organizowanych w naszym pałacu.

Pozdrawiam
Robert Fryderyk
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Książę Sarmacji, Król Baridasu, Król Sclavinii, suweren Teutonii, etc. etc.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Książę Sarmacji
Królestwo Baridasu
Trybunał Koronny
Korona Księstwa Sarmacji
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary

Powrót do Rozpatrzone wnioski lenne