Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wniosek o nadanie lenna

Moderator: Prezydium Dworu Książęcego

Wniosek o nadanie lenna

Postprzez piwniczak 13 sty 2018, o 22:17

Wasza Książęca Mość,

tak jak Książę potrzebuje Sarmacji, by być Księciem, jak Król Teutonii bez Teutonii nie mógłby być królem, tak i piwniczak nie może być pełnoprawnym piwniczakiem, gdy nie posiada swojej Piwnicy.

Mam jedną, którą sobie upodobałem. To skromna Piwnica pod Czarnolasem, w której bytuję już dość długo, ale nadal nie jest do końca moja. Czynsz jest wysoki, zarządca raczej nieprzyjemny. Dlatego też składam wniosek do Waszej Książęcej Mości, by nadał mi w lenno tę Piwnicę, bym mógł już nieniepokojony żyć tam spokojnie i ku chwale Księstwa robić to, co piwniczaki robią najlepiej.

Łączę wyrazy,
Krzysztof Czuguł-Chan
Obrazek
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Naczelna Izba Architektury
Kościół Diuczej Wiary
Korona Księstwa Sarmacji

Re: Wniosek o nadanie lenna

Postprzez piwniczak 14 sty 2018, o 11:43

Pragnę jeszcze dodać, że wyprodukowane w Wilczej Kniei ciemne piwa muszą leżakować (może nie tyle muszą, co wypada, by leżakowały, bo tylko na tym zyskują), a w Piwnicy są idealne warunki do leżakowania w związku z obecnością szlachetnych odmian pleśni, które tworzą ku temu odpowiedni mikroklimat regulując zarówno wilgotność, jak i temperaturę. No i takie warunki pozwalają też na warzenie piw dolnej fermentacji, co pozwoli Browarowi Wilcza Knieja rozszerzyć asortyment.
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Naczelna Izba Architektury
Kościół Diuczej Wiary
Korona Księstwa Sarmacji

Postprzez RCA 14 sty 2018, o 14:36

Jaśnie Oświecony Diuku,

informuję, iż wniosek został przyjęty do rozpatrzenia. Zwróciłem się do Namiestnika Starosarmacji z zapytaniem o opinię w sprawie wniosku i oczekuję na jego odpowiedź.

Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Książę-senior Sarmacji

Postprzez RCA 16 sty 2018, o 08:36

Jaśnie Oświecony Diuku

Wolą naszą stało się nadanie diukowi baronii Piwnica i przysługującego wraz z nią tytułu Barona Piwniczaka.

Proszę pamiętać, że wraz z poleceniem lenna i znajdujących się w majątku trunków z Wilczej Kniei Waszej opiece, wyrażamy nadzieję, iż pozytywny wpływ procesu leżakowania trunków owych wpłynie na niezwykłe doznania podczas ich konsumpcji na uroczystych nasiadówkach i wieczorkach organizowanych w naszym pałacu.

Pozdrawiam
Robert Fryderyk
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Książę-senior Sarmacji
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Powrót do Rozpatrzone wnioski lenne