Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Sieci komórkowe co polecacie?

W tym dziale rozmawiamy na tematy niezwiązane z mikronacjami

Sieci komórkowe co polecacie?

Postprzez Yennefer 23 maja 2017, o 09:26

Hej, piszę tego posta przez wzgląd na to w jaki sposób Plus traktuje swoich klientów. Moja babcia, lat 70, od wielu lat jest ich klientką, od kilku lat ma u nich umowę, którą Plus przerypał doszczętnie. Powinna (jak w umowie spisano ) mieć 40 minut do wszystkich sieci darmowych, darmowe SMS i Internet. Po kilku miesiącach od podpisania umowy przedluzajacej nagle Plus mimo, że babcia przestrzega umowy - wyłączył jej Internet i minuty. Koszty miesięczne jakie ponosi to 40 zl, z czego 25 zl pobierają pakiety jakie ma włączone (minuty, SMS, internet). Babcia zatem ma do wykorzystania jedynie 15 zl z tego co zostaje z doładowania doładowania mixplusie. Czy może zerwać ona umowę ze względu względu na jej złamanie przez sieć? Jeśli tak to do jakiej sieci powinna się przenieść? Help my grandmother...
Obrazek(-)Yennefer v-hr. Heach
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Re: Sieci komórkowe co polecacie?

Postprzez RCA 23 maja 2017, o 11:11

Możesz przesłać skan tej umowy? Być może jest w niej coś, co wyjaśnia sytuację.
Natomiast... PLAY. Tylko PLAY.
I jeśli babcia używa telefonu sporadycznie to... może lepiej zrobić na kartę? Teraz oferty na kartę są bardzo dobre, a w PLAY jest taka, że nic nie przepada.

Chętnie doradzę (dekada w BOKach telekomów robi swoje) ale muszę mieć punkt zaczepienia.
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Książę Sarmacji, etc. etc.

Skontaktuj się z Księciem Sarmacji
Książę Sarmacji
Trybunał Koronny
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Naczelna Izba Architektury
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Yennefer 23 maja 2017, o 11:33

Problem jest w tym, że do babci i umowy mam 600 km, więc za bardzo nie mam jak zrobić skanu. Babcia chce na umowę bo chce Nowy telefon wziąć sobie, bo stary pada. Czas umowy to jeszcze 6 miesięcy, ja na jej miejscu zerwalabym umowę z winy operatora, ale ona nie ma takiego charakteru jak ja.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez RCA 23 maja 2017, o 11:39

To znaczy nie doradzaj tak babci, bo nie wiadomo co w tej umowie jest. Natomiast jest jest tylko 6 m-cy to niech idzie do PLAY i pogada, że chce zmienić operatora, że umowy zostało tylko 6 m-cy, to jest spora szansa, że już coś jej zaoferują.
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk

Książę Sarmacji
Trybunał Koronny
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Guedes de Lima 23 maja 2017, o 11:48

Też polecam PLAY chodź sam korzystam od kilkunastu już lat z T-Mobile (wcześniej Ery). Jestem zadowolony.
GUEDES hr. DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Konsulat Sclavinii

Postprzez Jul 23 maja 2017, o 13:29

Yennefer! Weź do poprswki fakt, że babcia pewnie zrelacjonowała Ci sprawę telefonicznie. Umowę podpisała pewnie ze 2 lata temu. Ty jej nnie widziałaś, ona pewnie też jej jeszcze nie przeglądała, bo babcie tak czy siak wiedzą lepiej.

A może im się w systemie przedstawiało, pakiety się wyłączyły i wystarczy zadzwonić na infolinię w kwestii wyjaśnienia? ;p
Juliette Alatriste

Postprzez Eradl 23 maja 2017, o 13:47

Play, nic więcej.Orange(miałem wątpliwą przyjemność pracować) i Plus to zło w najczystszej postaci, kombinatorzy i tłuki. Nie wiem jak jest w Plusie ale w Orange nie szło wypowiedzieć umowy jeśli minęło 14 dni od jej zatwierdzenia/podpisania tzn. można było zerwać po tym terminie ale płaciło się karę( nie pamiętam ile, bo było to uzależnione od pakietu jaki się wykupiło) być może w Plus jest podobnie... choć nie musi.Chociaż było chyba coś takiego acz mogę się mylić że procedurę zerwania umowy można było zacząć dwa trzy miesiące przed jej końcem ale to bez znaczenia gdyż ważna jest Ta konkretna umowa i jej treść. Osobiście skontaktował bym się z ludkiem który tą umowę wcisnął i pytał u źródła... ale chętny do rozmowy nie będzie, w końcu jadą na prowizjach.
bsmt. Eradl Adrien Marcus Pius hr. da Firenza, wygnieciony muzyk, mag chaosu.
"A Gdy z ziemi chmielowej zebrano plony, prorok piąty rzucił szyszką chmielową w ocean, by sytych nakarmić a głodnych potępić." WK P1-7
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Królestwo Baridasu

Postprzez RCA 23 maja 2017, o 13:55

Termin 14 dni na zerwanie umowy (zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa, czyli np. przez telefon/internet) to przepis wynikający z przepisów prawa. Sieci tu nie mają nic do gadania ;) W każdym sklepie tak jest. Kiedyś było to tylko 10 dni, teraz jest 14.
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk

Książę Sarmacji
Trybunał Koronny
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Yennefer 23 maja 2017, o 14:08

Jestem upoważniona przez babcię do rozmów telefonicznych z plusem, babcia mi tą umowę przez telefon czytała, więc zagladala, w systemie mieli popierdzielone już praktycznie od początku i tylko mój telefon do nich coś zmienił choć nie na długo. Grozenie wypowiedzeniem umowy już też nie skutkuje, co do ilości połączeń, babcia jako osoba, która rodzinę ma porozjezdzana po całej Polsce często używała telefonu by choć przez chwilę usłyszeć bliskich.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Eradl 23 maja 2017, o 14:21

@RCA nie wiedziałem że to wynika z przepisów XD warto wiedzieć :) przypomniał mi się taka sytuacja:

Sprzedawca/opiekun wraca z terenu, zadowolony że podpisał umowę na funpacka(internet, telefon, tv... czyli full pakiet) no i pokazuję rzeczoną umowę Feberliderowi(ja go nazywałem fermentlider :) ten czyta i mówi:

- ale wiesz że ta umowa jest niekorzystna dla klienta? ja bym jej nie podpisał.
- wiem - odparł po czym walnęli śmiechem, no ale pieniążki poleciały więc ten tego :)
bsmt. Eradl Adrien Marcus Pius hr. da Firenza, wygnieciony muzyk, mag chaosu.
"A Gdy z ziemi chmielowej zebrano plony, prorok piąty rzucił szyszką chmielową w ocean, by sytych nakarmić a głodnych potępić." WK P1-7
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Królestwo Baridasu

Powrót do Off-topic