Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Kupno laptopa

W tym dziale rozmawiamy na tematy niezwiązane z mikronacjami

Kupno laptopa

Postprzez ДЯIП 25 lut 2017, o 16:10

No cześć.Jak chyba większość Sarmatów wie mam zepsuty komputer.zapłaciłem jakieś 500zł na naprawę i nie naprawili :/.powiedzieli że się nie da i już.więc postanowiłem kupić Nowy.tylko że lubię wycieczki i często nie jestem w domu,więc postanowiłem kupić laptopa.Szmal na niego to jakieś 2000zł mam.tylko nie wiem jakiego kupić.Więc drodzy Sarmaci,Pytanie leci.
Obrazek
ДЯIП
Kościół Diuczej Wiary

Re: Kupno laptopa

Postprzez Yennefer 25 lut 2017, o 16:22

Sama szukam jakiegoś też w podobnej kwocie bo ekran mam trochę zalany za sprawą dzieci :/
Obrazek(-)Yennefer v-hr. Heach
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez kaxiu 25 lut 2017, o 22:37

A ma być do grania czy pisania?
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Królestwo Teutonii

Postprzez piwniczak 25 lut 2017, o 23:13

Zasadniczo, jak nie naprawili, a wzięli hajs, to coś jest nie halo.

Co do komputera — kup jakikolwiek laptop za 1500zł i Ci styknie. Filmy odtwarza, dokumenty otwiera, muzyka też leci. Stare gry też trykają. No chyba, że jesteś gejmerem i zależy Ci na osiągach, to wtedy głupio robisz kupując laptopa.
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Naczelna Izba Architektury
Kościół Diuczej Wiary
Korona Księstwa Sarmacji

Postprzez Yennefer 25 lut 2017, o 23:28

No u nas potrzeba dość mocnego, co uciagnie programy do grafiki i do innych takich rzeczy (Roland zawsze coś robi, niejednokrotnie wiele godzin nad tym spędza)
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez piwniczak 26 lut 2017, o 00:34

https://helpx.adobe.com/pl/photoshop/sy ... ments.html
https://support.corel.com/hc/en-us/arti ... quirements

to jest nadal dosłownie każdy laptop z tej półki cenowej.

(on chodzi po 200zł mniej, jak nie lepiej, takie sklepy mają swoje ceny; no ale i3 + niezintegrowana karta graficzna + 4gb ramu; nie jest to propozycja, a raczej przykład, że się da; gorąco zachęcam czytanie w internetach testów jak komputery się zachowują, zwłaszcza pod kątem defektów w wykonaniu itp., nikt za nikogo tu decyzji nie podejmie, a zwłaszcza - nie weźmie odpowiedzialności)
http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netboo ... 920m.bhtml

a i z i5 da się coś wyrwać w tych okolicach, chyba nawet ten sam model ideapada widziałem.

Oczywiście bardziej polecałbym wymianę ekranu, jeśli sam komputer jeszcze daje radę. Koszt jest dalece niższy.
Ew. dokupienie monitora/podpinanie do tv, jeśli mobilność jest niepotrzebna
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Naczelna Izba Architektury
Kościół Diuczej Wiary
Korona Księstwa Sarmacji

Postprzez John Rasmusen 26 lut 2017, o 00:42

Mam to lenovo (ideapad z i3 i geforce 920M). Jest w porządku. Nic się nie dzieje z nim. Ale na dysku chińczycy poskąpili i demon odczytu/zapisu to on nie jest. Ale programy do grafiki przyzwoicie chodzą (no chyba, że ktoś chce 8K obrabiać). Grać też się da - na upartego i gta v na minimalnych przyzwoicie ciągnie.
Obrazek

John hrabia Rasmusen
Baron Obrońca, Pan na Nakielnicy.
Redaktor piSMOKa
Korona Księstwa Sarmacji

Postprzez Yennefer 26 lut 2017, o 00:47

Tu nie chodzi o sam ekran w naszym wypadku, ledwo co już ciągnie ten laptop, głównie przez to, że raz było zwarcie instalacji elektrycznej i z laptopa "trochę dymu poszło", ale jak jest wystudzony to działa, gorzej jak sie zgrzeje, to wtedy nie działają częściowo wejścia USB, TAB się zacina, SHIFT też.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez AJ Piastowski 26 lut 2017, o 01:02

Generalne Lenovo ma zajebiste lapki i w dobrej cenie. Ale nie życzę nikomu oddawać kompa będącego na gwarancji do serwisu - najgorzej działający serwis na Świecie!!!

Naprawiali mojego lapka 3 miesiące, zbywając co chwilę nowymi informacjami wyssanymi z palca, dopiero odwołanie się do Rzecznika UOKiK przyniosło natychmiastowy skutek w postaci oddania hajsu. Generalnie po wszystkim okazało się, że nie jestem wyjątkiem jeśli chodzi o reklamacje i obsługę serwisową. Wszystko z tą firmą jest fajne, do czasu aż się coś zepsuje ;)

Obecnie używam: Acer, i7-4712MQ CPU, 2.30 GHz, 8.00 GB RAM - Oczywiście sprzęt mimo, że mam już prawie 2 lata, to wciąż daje radę i z czystym sumieniem polecam.
ObrazekObrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Yennefer 26 lut 2017, o 01:19

My mamy Lenovo, o dziwo działającego do teraz siedmiolatka, z ktorego tez jestem zadowolona :) ale czas już po prostu by go powoli pożegnać, choć szczerze przyznam, mam do niego sentyment i będzie mi brakowało mojego laptopunia. W sumie to chyba juz powoli czas na niego.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Następna strona

Powrót do Off-topic