Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Nauka PHP - prośba o radę

W tym dziale rozmawiamy na tematy niezwiązane z mikronacjami

Nauka PHP - prośba o radę

Postprzez LdR 29 wrz 2016, o 10:45

Jak w temacie: poradzcie coś odnośnie nauki PHP, jak zrobić to w miarę bezboleśnie, czy znacie jakieś fajne materiały, kursy, etc. Może macie też jakieś rady ogólnie dotyczące podejścia do nauki PHP?
Leszek diuk de Ruth

Re: Nauka PHP - prośba o radę

Postprzez piwniczak 29 wrz 2016, o 19:31

Najlepiej znaleźć sobie inne hobby :P
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez LdR 29 wrz 2016, o 20:32

christosza napisał(a):Najlepiej znaleźć sobie inne hobby :P

Uzależnieni od internetu pasjonaci programowania z bardzo dużą ilością wolnego czasu, bezdzietni, z ciągotami artystycznymi i pisarskimi, w wieku końcowolicealnym ew. początkowostudyjnym, bez szczególnych frustracji, które mogłyby popychać do flejmów.

W zasadzie to takie Karoliny z umiejętnością programowania i tworzenia grafik.

To wasza wina, JO diuku! Teraz nie ma odwrotu :D
Leszek diuk de Ruth
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez piwniczak 29 wrz 2016, o 21:57

Wyciągać mi tu będą moje wypowiedzi :P

Ja się uczyłem na żywca. Potrzebowałem coś zrealizować w php, to szukałem jak to zrobić i to robiłem. Niestety, nigdy nie prowadziłem usystematyzowanej nauki. Może to i źle.

Mam gdzieś w domu kupiony za bezcen "PHP. Almanach". Przeczytałem nawet, ale odrobinę za późno i po prostu większość już wiedziałem. Jak krowie na rowie tłumaczone co i jak. Od podstaw. Jak chcesz, to Ci mogę pożyczyć, jak kiedyś znów będziesz w Gdańsku ;p

Ewentualnie nieodpłatnie mogę udzielić kursu i/lub pomóc w realizacji jakiegoś projektu. Może i sam się trochu zmotywuję do działania.
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Starosarmacja
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez LdR 29 wrz 2016, o 22:02

No ja się tak uczyłem htmla, przeczytałem listę znaczników raz, a potem kroiłem cudze gotowce. Nauczyłem się na tyle, że dość sprawnie potrafiłem modyfikować gotowe szablony, ale już swojego to nie za bardzo napisać :D z php jednak chciałbym coś więcej umieć :D Co nie znaczy, że takie praktyczne podejście typu "czytaj czyjś kod, pozmieniaj, zobacz co się stało i jak działa" mi nie odpowiada, w sumie to taki styl pracy jest ok dla mnie.
Leszek diuk de Ruth

Postprzez Konrad Jakub 30 wrz 2016, o 00:16

No najlepiej się uczyć na żywca, jak ci coś jest potrzebne.

Kilka lat temu pilnie potrzebowałem grafika. Ale się wkurwiłem i katowałem GIMPa, żeby dzisiaj być miszczem fotoszopa i Illustratora. Tak samo z edycją filmów, więc wkułem Sony Vegasa i Blendera. Identycznie z muzyką i dzisiaj bawię się w FL Studio.

Z informatycznych rzeczy, to potrzebowałem prosty program-kalkulator, który liczyłby różne potrzebne mi rzeczy. To odpaliłem kurs Pascala dla dzieci i po miesiącu sam se napisałem programa. Tak, wiem, Pascal to dla gimnazjum i staroć, ale ja nic wspólnego z informatyką nie mam w realu. HTMLa też sobie ogarnąłem.

Chciałem pójść dalej z nauką programowania, ale akurat nic bardziej skomplikowanego mi nie było potrzebne do zrobienia, więc na tym się zatrzymałem bo nie miałem motywacji.

Jak chcesz się nauczyć PHP "bo tak" a nie jesteś informatyk, to nic z tego nie będzie. Jak chcesz coś konkretnego zrobić, to będziesz się go uczył tak długo, aż ci się znudzi ten konkretny projekt albo jak opanujesz PHP w takim stopniu, że dalsza nauka nie będzie już potrzebna. Jak potrzeba jest naprawdę pilna i nie jest to fanaberia od tak, z dupy, to wróżę sukcesy. A jak nie, to nie, proste.

Od siebie dodam, że raz mi tak odjebało chwilowo na pewnym punkcie i gwałtownie chłonąłem każdą wiedzę z tym związaną, że mi tak zostało na stałe i nawet poszedłem na studia z tym związane, chociaż wcześniej całe życie chciałem studiować coś innego xD Jedna pierdoła i chwilowe zauroczenie przerodziło się w miłość do końca życia <3

Powodzonka, bo może jeszcze zmienisz swoje powołanie życiowe!
Obrazek
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Instytut Edukacji Sarmackiej
Dobry Obywatel

Postprzez LdR 30 wrz 2016, o 13:29

No ładnie, jedna prośba o radę, dwie zniechęcające odpowiedzi :D

Ale spokojnie, to nie fanaberia, tylko plan od dłuższego czasu. Mimo wszystko, nawet jak się przyjmie metodę "case study", to jednak pewne podstawy trzeba znać - stąd moja prośba o jakieś rady. Akurat mam wolny weekend, w pracy dziś też mnie chyba nie będzie nagabywał, to zerknę na jakieś codecademy czy coś i wgryzę się w te podstawy, a potem przejdę do umiejętności praktycznych.

A co do motywacji - czysto sarmacka, zawsze mi brak kogoś, kto mi coś zakodzi, a pomysłów co nie miara :D Wiadomo co ja bym chciał stworzyć - jakąś ligę sportową czy coś, więc wiecie, no samo się nie zakodzi.
Leszek diuk de Ruth

Postprzez nospheratu 1 paź 2016, o 12:55

LCdR napisał(a):Jak w temacie: poradzcie coś odnośnie nauki PHP, jak zrobić to w miarę bezboleśnie, czy znacie jakieś fajne materiały, kursy, etc. Może macie też jakieś rady ogólnie dotyczące podejścia do nauki PHP?

Bez gruntownej wiedzy i setek godzin praktyk zostaniesz takim programistą jak ja spawaczem - ze dwa razy w życiu pobawiłem się łącząc kilka płaskowników elektrodą w garażu teścia.
Emanuel mar. Śmigło

Postprzez LdR 1 paź 2016, o 14:35

nospheratu napisał(a):
LCdR napisał(a):Jak w temacie: poradzcie coś odnośnie nauki PHP, jak zrobić to w miarę bezboleśnie, czy znacie jakieś fajne materiały, kursy, etc. Może macie też jakieś rady ogólnie dotyczące podejścia do nauki PHP?

Bez gruntownej wiedzy i setek godzin praktyk zostaniesz takim programistą jak ja spawaczem - ze dwa razy w życiu pobawiłem się łącząc kilka płaskowników elektrodą w garażu teścia.

Jak pisałem wyżej: żyć z tego nie zamierzam, potrzebne mi okazjonalnie do Sarmacji.

PS. Miło Cię widzieć na forum, czyżby powrót? :)

PS. 2. To już trzecia zniechęcająca odpowiedź. Wtf?
Leszek diuk de Ruth

Postprzez nospheratu 1 paź 2016, o 15:09

To nie powrót tylko zwykła wegetacja. ;)
Wpisz "kurs php" w google i wystarczy, jak będzie Ci mało to kiss, yagni, dry i inne dobre praktyki.
Emanuel mar. Śmigło

Powrót do Off-topic