Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Kupno nowego telefonu

W tym dziale rozmawiamy na tematy niezwiązane z mikronacjami

Re: Kupno nowego telefonu

Postprzez Michal_Feliks 16 sty 2017, o 03:49

Czy ten wątek to już pasta? xD
pplk Defloriusz Dyman Wander
emeryt
Dom Seniora Związku Bojowników i Skalarów
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Obrazek
Trybunał Koronny

Postprzez Orjon 16 sty 2017, o 10:22

A skąd takie pytanie? :D
Dwa. Trzy.
ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

AF972. Archiwizuję stare rzeczy w ramach Galerii von Thorn - i podobno nawet dobrze to robię.

gg 52656478
mail: kacskrz@gmail.com
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Korona Księstwa Sarmacji

Postprzez nospheratu 22 sty 2017, o 14:59

Niezbyt często kaesy przydają się w życiu, ale tym razem daliście radę. Luba jęczała, że potrzebuje nowego telefonu, oczywiście subtelnie dręcząc przy tym mnie. Podesłałem jej link do tego tematu i ogarnęła zakup. Jest zadowolona. Dzięki Sarmacjo.
Emanuel mar. Śmigło

Postprzez Pawel2005 24 sty 2017, o 21:17

Fajny telefon
Obrazek

Postprzez Orjon 26 sty 2017, o 15:11

Jeszcze jedna WAŻNA KWESTIA.
Przy kupnie telefonu zobaczcie, czy na stówę macie oryginalny MiUI. Ja musiałem wgrać ROMa, gdyż miałem tzw. "syfmiui", czyli system który udawał oryginalnego Globala, ale nim nie był.
Szczęśliwie dla mnie udało mi się zrobić to poprawnie, nawet polskie znaczki w większości wróciły ;)
ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

AF972. Archiwizuję stare rzeczy w ramach Galerii von Thorn - i podobno nawet dobrze to robię.

gg 52656478
Korona Księstwa Sarmacji

Postprzez Tomasz Liberi 9 lut 2017, o 23:45

I jak się sprawuje? obserwuje Chińskie telefony na aliexpress i powiem że dobry wybór
ppłk Tomasz Liberi
Komendant Książęcej Żandarmerii Wojskowej
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez VAT 10 lut 2017, o 00:00

To już nie te czasy gdy chinskie telefony to był szajs. Teraz to kawał niezłego sprzętu za rozsądną cenę.
Trybunał Koronny
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez Orjon 10 lut 2017, o 14:24

Działa dobrze ;)
Dzisiaj z ciekawości postanowiłem sparować telefon - za pomocą wbudowanej aplikacji Pilota - z telewizorami w moim domu. Działają wyśmienicie :) Podobno można ten telefon sparować też z m.in. projektorami, aparatami, dekoderami, wentylatorami (ogólnie większością urządzeń na podczerwień), ale nie sprawdzałem.
Ogółem - chyba po tym doświadczeniu nigdy nie będę w stanie na nowo wrócić do telefonów znanych producentów. MIUI jest po prostu - moim zdaniem - idealne. Zero niepotrzebnych apek, mnóstwo możliwości konfiguracji (choć motywów w oficjalnej aplikacji jest moim zdaniem trochę malutko, ale można ściągnąć z neta bądź zainstalować inny launcher), wbudowane narzędzia (Panel sterowania, antywirus, pilot, cleaner itd.) - z czystym sercem mogę Xiaomi polecić.
Jeśli byłby jakiś problem - wiecie, gdzie mnie szukać.
ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

gg 52656478
Korona Księstwa Sarmacji

Postprzez Orjon 28 mar 2017, o 21:54

3 miesiące minęły, więc mówię "sprawdzam". Jak to wygląda? Jak dla mnie - nieźle.

Xiaomi naprawdę postarało się z tym telefonem - mimo swojej dość niskiej ceny (obecnie w polskiej dystrybucji oficjalnej kosztuje chyba 6 stówek) jest to moim zdaniem strzał w dziesiątkę dla kogoś, kto chce spróbować obcowania z "chińczykiem", przy wydawaniu niezbyt niskiej kwoty na zakup telefonu.
Mój egzemplarz jest wersją chińską telefonu, nie wersją międzynarodową - i z tego powodu nie obsługuje LTE B20 (choć ja generalnie jego braku u siebie, mimo mieszkania na wsi, nie odczuwam) - wersja międzynarodowa jak najbardziej wszystko obsługuje i trybi.
Telefon pracuje pod kontrolą Andka w wersji 6.0.1 - nie jest to jednak czysty Android, a bardzo zmodyfikowana nakładka Xiaomi, MIUI w wersji 8. Jest to, moim zdaniem - i to będzie moja opinia chyba do końca życia - najlepsza optymalizacja Andka, jaką kiedykolwiek na własne oczy widziałem. Spore opcje personalizacji, świetne opcje dodatkowe, mnogość przydatnych funkcji jest tym, co mnie oczarowało. Myślę, że tutaj Huawei czy inne firmy nie mogą się nawet z tym porównywać. Płynność jest niezła, aczkolwiek na załadowanie się apek trzeba czasem chwilkę poczekać.
Tutaj na chwilę wspomnę o systemie, a raczej jego wariacjach.

Telefony Xiaomi są sprzedawane z kilkoma wersjami systemu:
- Global Dev bądź Stable - wersja globalna systemu, która zawiera język polski - ale nie jest on dokładnie w całym systemie przetłumaczony i zdarzają się krzaczki. Aktualizacje wersji dev wychodzą w każdy piątek, a stable rzadziej (w końcu wersja stabilna). Zawiera google play i usługi google, resztę z google możemy sobie doinstalować; na 100% oryginalny system od Xiaomi. Sprzedawany w oficjalnej polskiej dystrybucji, ma OTA.
- China Dev bądź Stable - wersja chińska systemu - zawiera tylko język chiński oraz angielski. U nas w Polsce czasem się takie zdarzają, ale dość rzadko. Nie widziałem by były sprzedawane; zawierają niepotrzebne nam chińskie apki i wszystko co typowe w Chinach, ale dla nas dziwne. Ma OTA.
- syfMIUI - tak zwany syfny system, podszywający się pod wersję Global a będący tak naprawdę modyfikowanym chińskim oprogramowaniem Stable - może więc zawierać jakieś tajemnicze podsłuchy czy wirusy, czasem tak się zdarza. Dość często ten wariant jest spotykany na allegro, ja taki właśnie telefon dostałem gdyż jeszcze globala pod niego nie było; nie ma OTA.
- MIUIPolska/Xiaomi.eu - system bazujący na chińskiej wersji developerskiej, ale modyfikowany przez ludzi z Europy. Nie ma w nim niepotrzebnych chińskich apek, jest dokładnie to czego potrzeba. Nie ma OTA, update'y instaluje się samodzielnie. Aktualizacje wydawane co piątek.

Ja dostałem telefon z syfmiui, za pomocą specjalnego oprogramowania wgrałem sobie globala a potem się przeniosłem na miuipolska. Instalacja roota czy czegoś dodatkowego jest banalnie prosta, unroot też. Zmiana oprogramowania - przynajmniej w oficjalnej polskiej dystrybucji - nie grozi utratą gwarancji, o ile nie zrobimy z telefonu bricka ;) Więc można próbować - kupowałem na allegro i wedle sprzedawcy też nie ma problemu jeśli zainstaluję miuipolska.

Aparat jest wystarczający w tej cenie - jest przyzwoity, ale przy przybliżaniu jest już niestety sporo, sporo gorzej. Głośnik jest całkiem niezły.
Na OGROMNY plus muszę zaliczyć baterię. Jestem użytkownikiem aktywnym - piszę na forach, przeglądam fb, discorda, trochę irca, internetu, YT, gram w niewymagające gierki, ale przy tym wyłączyłem sobie synchronizację - telefon wytrzymuje dwa dni przy 5h włączonego ekranu w ciągu 1 dnia. Cud malina.

Niestety są też wady, głównie software'a: na miuipolska jest skiepszczona dioda powiadomień przy słabej baterii, na globalu trybi bez problemu; chyba i tu, i tu uporczywie nie chce zapisywać się mi historia oglądanych przeze mnie filmów na YT... ale reszta jak na budżetowca jest niezła.

Podsumowując: jestem zadowolony z tego telefonu, ale gdybym miał trochę więcej pieniędzy to kupiłbym w tym momencie albo Redmi 3s, albo Redmi Note 4X. Na Mi mnie nie stać :)
Jeśli coś ominąłem lub chcecie coś jeszcze się dowiedzieć, śmiało piszcie. Pisałem to ponad godzinę, laptop postanowił mnie dzisiaj wkurwić...
Ostatnio edytowano 28 mar 2017, o 22:24 przez Orjon, łącznie edytowano 1 raz
ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

gg 52656478
Korona Księstwa Sarmacji

Postprzez John Rasmusen 28 mar 2017, o 21:59

A jak wygląda to z serwisami w Polsce? Gdzieś są czy będzie latał do Cinciągu w Mandzurii?
Obrazek

John hrabia Rasmusen
Baron Obrońca, Pan na Nakielnicy.
Redaktor piSMOKa
Korona Księstwa Sarmacji

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-topic