Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Kupno nowego telefonu

W tym dziale rozmawiamy na tematy niezwiązane z mikronacjami

Kupno nowego telefonu

Postprzez Orjon 24 wrz 2016, o 15:48

No cóż, z powodu ostatnich problemów (telefon przestał łapać zasięg i zepsuł się po prostu - wifi działa, wszystko działa, ale nie smsy i połączenia, a co za tym idzie i whatsapp chyba; dodatkowo kończy mi się gwarancja już - telefon był kupowany w październiku 2014, a sądzę, że lepiej będzie kupić nowy telefon niż wozić stary do serwisu, i ewentualnie jeszcze zapłacić) kupuję nowy telefon.
Jaki polecacie? Budżet to ok. 500-600zł.
Istotne jest to, aby trzymał możliwie długo na baterii, działał sprawnie i robił w miarę przyzwoite zdjęcia (nie jestem jakimś fotomaniakiem, ale czasem pstrykam coś). Sprzęt od Apple od razu odpada.
ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

AF972. Archiwizuję stare rzeczy w ramach Galerii von Thorn - i podobno nawet dobrze to robię.

gg 52656478
mail: kacskrz@gmail.com
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Re: Kupno nowego telefonu

Postprzez Paulus Buddus 24 wrz 2016, o 16:14

Samsung S4 mam i nie żałuję - nie wiesza się robi fajne zdjęcia ma możliwość rozszerzenia pamięci o kartę. Polecam :)
Obrazek
Paulus Buddus h. Szczerbiec z historycznego rodu Elijczyków
Hrabia Urodzaju

Postprzez Konrad Jakub 24 wrz 2016, o 16:18

Oczywiście chodzi o sam telefon, bez żadnych umów z siecią?

Jeżeli tak, to polecam patrzeć na używane. Ja sam w ten sposób ostatnio kupowałem i jestem zadowolony. Nówki są zazwyczaj drogie, niektóre w krótkim czasie potrafią spaść naprawdę grubo poniżej ceny pierwotnej.

Kupowałem chyba rok temu temu używanego Sony Xperia Z1, za cenę ok. 750 zł (wraz z przesyłką i zestawem folii na telefon za ok. 30 zł). Normalnie w chwili premiery, jak to flagowiec, kosztował ponad 2 tysiące, po roku staniał do półtora tysiąca (nówka), a używany przez rok, w stanie wręcz zajebistym, właśnie wspomniane 700zł, czyli różnica pomiędzy nówką a używanym to ponad 50%. Telefon mam do dziś i mało tego, wciąż jeszcze można o nim powiedzieć, że telefon z górnej półki, nie zestarzał się tak bardzo.

Polecam szukania okazji tego typu. Najlepiej znaleźć jakiś flagowiec, sprawdzić czy to udany model i patrzeć po używanych. Czasami są drobne obtarcia czy otłuczenia na obudowie, ale bebechy sprawne i cena nawet o 50% tańsza.

W ogóle jeżeli chodzi o markę, to ja polecam Soniaki. Mam Xprerie odkąd zaczęto je produkować, jeszcze jako SE. Praktycznie zawsze miałem soniaki. Jakbym miał zmieniać telefon teraz (np zepsułbym obecny), to szukałbym po xperiach.

Samsungów jakoś nie bardzo lubię, iPhonów tym bardziej, Windowsa na telefonie nie chciałbym nawet za darmo. HTC w sumie też, inne marki typu Huawei czy podobne, też jakoś specjalnie mi nie leżą.

Dobry soniak, najlepiej flagowiec + Android to chyba najlepsze połączenie. Plusy takie, że Sony nie odszedł za bardzo od swojej polityki jaką prowadził jeszcze lata temu, jeżeli chodzi o pewne rzeczy. Np od wafla motywów do telefonów, możliwość głębokiej personalizacji telefonu, elegancja i wygoda. Nie wpierdala swoich nakładek na androida, gdzie jest od pyty programów od producenta i innego dziadostwa. Android jest wręcz czysty i nie zamula, a mimo to wygląda elegancko. Zawsze to sobie ceniłem. Miałem SE k750i wieki temu, potem kilka innych z różnych firm, ale jakoś SE a potem Sony najlepiej mi pasowało.

Konkretnego modelu nie polecę, mogę co najwyżej producent i do tego serię "Z". Może Z5, nawet używanej się nie kupi za tę cenę, ale jakieś starsze na bank będą.
Konrad Jakub, z łaski Urusa i woli Narodu Król Baridasu, Najwyższy Kapłan Málauski, wielki książę Arped etc. etc.
Królestwo Baridasu
Trybunał Koronny
Sejm Księstwa Sarmacji
Książę Sarmacji
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Naczelna Izba Architektury
Dobry Obywatel

Postprzez Grimknur 28 wrz 2016, o 08:18

Konrad Friedman napisał(a):Dobry soniak, najlepiej flagowiec + Android to chyba najlepsze połączenie. Plusy takie, że Sony nie odszedł za bardzo od swojej polityki jaką prowadził jeszcze lata temu, jeżeli chodzi o pewne rzeczy. Np od wafla motywów do telefonów, możliwość głębokiej personalizacji telefonu, elegancja i wygoda. Nie wpierdala swoich nakładek na androida, gdzie jest od pyty programów od producenta i innego dziadostwa. Android jest wręcz czysty i nie zamula, a mimo to wygląda elegancko. Zawsze to sobie ceniłem. Miałem SE k750i wieki temu, potem kilka innych z różnych firm, ale jakoś SE a potem Sony najlepiej mi pasowało.

Mam Sony Xperia T3 i nienawidzę tego telefonu z tym systemem, Sony ubiło tutaj Androida, ubiło tutaj radość z posiadania telefonu. Może źle trafiłem? Ale kumpel posiadający któryś z modeli Z (dodatkowo wodoszczelność) też narzeka, więc może jednak jest coś?

A w kwestii nowego telefonu to ja polecam dwie opcje, zakup używki ze sprawdzonego już flagowca. Lecz jeśli ktoś nie lubi żyć w świadomości, że jego telefon zrobił już zdjęcia stu penisom lub był dotykany przez jakiegoś zwyrolca, to polecam chińskie modele z górnej półki (za 700 zł można kupić sprzęt, który jest u konkurencji w cenie 2000 zł). Od razu wypada podnieść uprawnienia, wgrać jakiś ROM (nie mylić z cyganami) i cieszyć się potężnym telefonem.
Jan Grimknur
Czarnoleski Wiedun i Szeptun
ObrazekObrazek

Postprzez Konrad Jakub 28 wrz 2016, o 11:11

To zależy co kto lubi. Ja wolę bez ciężkich nakładek i nasrania aplikacjami, zmianami i modyfikacjami przez producenta. Chyba najczystszy android jakiego można spotkać. Różnica taka, że w innych telefonach dostajemy już personalizację dokonaną przez producenta i w zasadzie koniec. Tutaj jest wszystko puste, a co zrobisz z telefonem to twoja sprawa.

Kwestia przyzwyczajeń, zawsze miałem sony i odpalając nowy telefon już wiedziałem co jest grane. Nawet te same, znajome ikony, jeszcze z czasów kiedy miałem telefon z joystickiem i klawiaturą, a ekranikiem był mały prostokąt.
Dobre bebechy, gram w każde nowe gry i śmiga aż miło. GTA SA, gry z PC jak Civilization III albo HoMM3, GTA CW i inne. Wodoszczelny, zajebisty aparat. Stylowy wygląd i jakość wykonania. Tafla szkła na ekranie i na tylnej obudowie, dookoła spięta srebrną ramką. IMO jeden z piękniejszych fonów. Nie wygląda tak dziecinnie czy młodzieżowo jak niektóre samsungi.
Konrad Jakub, z łaski Urusa i woli Narodu Król Baridasu, Najwyższy Kapłan Málauski, wielki książę Arped etc. etc.
Królestwo Baridasu
Trybunał Koronny
Sejm Księstwa Sarmacji
Książę Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Orjon 31 gru 2016, o 11:50

Chwaliłem się na IRCu, ale wypada jakoś to zakończyć. Temat uznaję na razie za zamknięty. ;)
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

AF972. Archiwizuję stare rzeczy w ramach Galerii von Thorn - i podobno nawet dobrze to robię.

gg 52656478

Postprzez Konrad Jakub 31 gru 2016, o 12:00

Drogo wyszło? Pytam, bo rozglądam się ostatnio za takimi nowościami azjatyckimi.

No i daj znać za jakiś czas jak się telefon sprawuje.
Królestwo Baridasu
Trybunał Koronny
Sejm Księstwa Sarmacji
Książę Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Orjon 31 gru 2016, o 12:08

520zł + wysyłka. Zamawiałem na Allegro, oczywiście wysyłka z Polski.
ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

gg 52656478

Postprzez Konrad Jakub 31 gru 2016, o 12:15

Tanioszka, ja więcej wybuliłem swego czasu za używanego flagowca z górnej półki.
Królestwo Baridasu
Trybunał Koronny
Sejm Księstwa Sarmacji
Książę Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Orjon 15 sty 2017, o 21:23

Powoli mijają 2 tygodnie od momentu, gdy telefon trafił do moich rąk, więc mogę już trochę o nim powiedzieć, tak więc spełniam prośbę Konrada ;)
Bateria w Redmi jest całkiem niezła, choć czuję, że gdybym wziął np. Redmi 3s to mógłbym trochę więcej z niej wycisnąć, ale przy zwykłym, niewymagającym użytkowaniu wystarcza na co najmniej 2 dni - często zdarzało się tak, że w niedzielę wieczorem podłączałem go do ładowarki, a następny raz musiałem ładować dopiero we wtorek (co osobiście mnie zadowala). Ładowanie tego telefonu trwa ok. 2-3,5 h. W nocy, podczas czuwania z wyłączonym wifi (a czasem nawet i włączonym) nie traci więcej niż 4-5%.
Wydajność tego modelu jest w pełni wystarczająca - ściągnąłem ok. 20 aplikacji na ten telefon, z których korzystam dość często i bardzo rzadko zdarzały się przycięcia (przy czym regularnie, z przyzwyczajenia, ucinałem apki działające w tle, choć nawet z nimi działał on całkiem sprawnie; nie ściągałem też bardziej wymagających gier).
Nakładka na system jest całkiem w porządku - można ściągać motywy, tapety, są narzędzia pomagające w obsłudze (Panel sterowania, wiele usprawnień). Niestety nie jest ona w pełni spolszczona - szczególnie w menu (np. ekran blokady ma polską datę, a menu główne i powiadomienia już nie, części polskiego brakuje też w ustawieniach, choć nie ma tego aż tak dużo, nie ściągałem MiUI Polska i nie grzebałem z bootloaderem). WiFi w domu wykrywa nieźle, choć czasem - ale zdecydowanie rzadziej niż w moim starym LG L65, który rozłączał się zdecydowanie częściej, głównie podczas przesiadek na IRCu - się rozłącza. Nie jest źle. Jakość dźwięku jest całkiem dobra, ale nie testowałem na słuchawkach, więc nie mam okazji by powiedzieć - 1. nie mam ku temu warunków zdrowotnych, 2. słuchawek Xiaomi do zestawu nie dołączyło.
Aparat - szczerze mówiąc... różnie bywa :D ogólnie spełnia swoje zastosowania, ale robienie zdjęć w HDR trwa dość długo; bardzo szybko można wtedy, jeśli się poruszy telefonem, stracić ostrość na zdjęciu które wykonujemy; czasem zdarzało się to bez włączonego HDR, zdjęcia były czasem nieostre. Mimo tego jakość fotografii jest całkiem przyzwoita, choć nieidealna i niektórym może przeszkadzać - nie sprawdzałem telefonu w gorszych warunkach oświetleniowych. Filmy też wychodzą całkiem nieźle - myślałem, że będzie gorzej ;)
Porównanie - jedno zdjęcie z HDR, jedno bez niego.

Tutaj bardziej specjalistyczna recenzja, nie mojego autorstwa - na niej się opierałem kupując telefon ;)

Jeśli coś jeszcze trzeba dopowiedzieć, śmiało pytajcie.
ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

gg 52656478

Następna strona

Powrót do Off-topic