Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Finał LM

W tym dziale rozmawiamy na tematy niezwiązane z mikronacjami

Finał LM

Postprzez Santi Vilarte 9 maja 2019, o 08:51

Kto będzie oglądał Liverpool-Tottenham ? Mogę założyć się o garść Ⱡ że Liverpool wygra :D
Santiago Vilarte
Marszałek i poseł na Sejm
Minister Edukacji i Nauki
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
Instytut Edukacji Sarmackiej
Kościół Diuczej Wiary
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Rada Ministrów

Re: Finał LM

Postprzez Kardaczek 2 cze 2019, o 10:28

No cóż... ja jako kibiców Totków obstawiałem na wygraną swojej drużyny, no i chyba się przeliczyłem, mimo to uważam że świetnie pokazali się w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów, byli spisywani w każdym meczu na straty począwszy od rozgrywek grupowych aż do półfinałów.
Artur Kardacz von Hohenburg

Dumny obywatel Królestwa Hasselandu
Kanclerz HAN
Królestwo Hasselandu

Postprzez Santi Vilarte 2 cze 2019, o 15:01

No zaszli zdecydowanie dalej, niż sądziłem. Ale w samym finale cudów nie pokazali. Uparcie strzelali Alissonowi w dół albo na wysokości rąk, co łapał bez problemu. Jakby dostał więcej strzałów w górę i rogi to wpuściłby któryś. Takich, jak ta próba lobu Dele Aliego w II.poł. Oczywiście, cieszy mnie że nie dostał :lol: Ale szkoda, że nikt nie chciał się założyć :D
Santiago Vilarte
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary
Rada Ministrów

Postprzez Kardaczek 2 cze 2019, o 17:02

Gra w pierwszej połowie no była tragiczna... no i ten karny moim zdaniem trochę kontrowersyjny ale no cóż nie zmieni tego nikt. W drugiej połowie wyglądało to lepiej ale właśnie ten świetny Allisson robił robotę, widać różnicę z poprzedniego sezonu w obsadzie bramki :D

Kanclerz HAN
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu

Postprzez Santi Vilarte 2 cze 2019, o 19:36

Tak, Kariusa wypożyczyli albo sprzedali do Turcji i jest zmiana... :P
Teraz zapowiadają wzmocnienia, będzie ciekawie. Może czasem Coutinho wróci :D
Santiago Vilarte
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary
Rada Ministrów

Postprzez Kardaczek 2 cze 2019, o 20:12

Z tego co mówią plotki Cou ma przejść do Manchesteru United za 158 milionów funtów ale jak wiadomo ploty to ploty. Szczerze moim zdaniem źle zrobił odchodząc z Liverpoolu, niby Barca jest większą marką ale tam on był kimś a w Barcy to tylko kolejny dobry grajek.

Kanclerz HAN
Królestwo Hasselandu

Postprzez Santi Vilarte 2 cze 2019, o 20:43

Chyba w MU by oszaleli gdyby tyle za niego dali :lol: No chyba że nie wiem, liczą na takie zyski reklamowe?
Fakt, w LFC był kimś. W MU za to powinni się połakomić na Zapatę z Atalanty Bergamo, bo on tam był wypożyczony z Genui chyba, w tym roku mu się kończy wypożyczenie. Silny i szybki, jest w stanie przytrzymać piłkę zanim ktoś nadbiegnie do wsparcia ataku, a i strzela nieźle.
Santiago Vilarte
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary
Rada Ministrów

Postprzez Michal_Feliks 2 cze 2019, o 20:45

Artur Kardacz napisał(a):Gra w pierwszej połowie no była tragiczna... no i ten karny moim zdaniem trochę kontrowersyjny ale no cóż nie zmieni tego nikt. W drugiej połowie wyglądało to lepiej ale właśnie ten świetny Allisson robił robotę, widać różnicę z poprzedniego sezonu w obsadzie bramki :D

Etam kontrowersyjny.
Piłka zamieciona ręką przecież jak nic. To, że się najpierw odbiła od ramienia nic nie zmienia (rym not intended).

Ale w ogóle to był trochę słabawy mecz - ja rozumiem wymogi gry o wszystko, ale wydaje mi się (nie sprawdzając statystyk), że strzałów na bramkę to tam było czy na kszysz.
pplk Defloriusz Dyman Wander
emeryt
Dom Seniora Związku Bojowników i Skalarów
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Obrazek
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Michal_Feliks 2 cze 2019, o 20:47

Santi Vilarte napisał(a):Chyba w MU by oszaleli gdyby tyle za niego dali :lol: No chyba że nie wiem, liczą na takie zyski reklamowe?
Fakt, w LFC był kimś. W MU za to powinni się połakomić na Zapatę z Atalanty Bergamo, bo on tam był wypożyczony z Genui chyba, w tym roku mu się kończy wypożyczenie. Silny i szybki, jest w stanie przytrzymać piłkę zanim ktoś nadbiegnie do wsparcia ataku, a i strzela nieźle.

A pewnie że na zyski. To jest jednak potężna marka. Plus - jak masz topowego Brazylijczyka w drużynie, to na tamtejszym ogromnym rynku zarabiasz hajsiwa aż miło. Niestety transfery ponad stumilionowe staną się wkrótce czymś spotykanym regularnie.

No i często ważniejsza jest klasa reklamowa niż sportowa, dlatego przywołany Zapata - piłkarz znakomity (choc ja akurat lubie ten typ szybkiego kombinatora, wiec nie jestem obiektywny), szanse na przejście za duży pinionc do dużego klubu ma mniejsze.
pplk Defloriusz Dyman Wander
emeryt
Dom Seniora Związku Bojowników i Skalarów
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Obrazek
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Santi Vilarte 2 cze 2019, o 20:50

No słabo było. Jak lubię Liverpool, tak tym razem nie podobało mi się, jak nerwowo grali. Pod pressingiem nie potrafili pograć piłką, żeby uspokoić trochę grę tylko but przed siebie do Salaha. A Salaha zawsze ktoś obstawiał.
A w Totenhamie może byłoby ciekawiej, gdyby Moura grał od początku. Kane jakoś nie mógł się odnaleźć..

Co do Zapaty, w sumie jak zostanie w Atalancie, też nie będę narzekał, bo z nim mogą sobie poradzić w LM
Santiago Vilarte
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary