Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Nie można połączyć z usługą powiadamiania o zdarzeniach syst

W tym dziale rozmawiamy na tematy niezwiązane z mikronacjami

Nie można połączyć z usługą powiadamiania o zdarzeniach syst

Postprzez Hugo 24 wrz 2017, o 09:39

Potrzebuję pomocy. Ni stąd, ni z owąd, po uruchomieniu Windowsa 7, pojawia się menu logowania użytkownika - zawsze po prostu uruchamiał się system. A po zalogowaniu pojawia się w systrayu komunikat
Nie można nawiązać połączenia z usługą systemu Windows
System Windows nie może połączyć z usługą powiadamiania o zdarzeniach systemowych. Uniemożliwia to logowanie się do systemu zwykłym użytkownikom. Jako użytkownik administracyjny możesz przejrzeć szczegółowe informacje o przyczynie braku odpowiedzi.

Co gorsza, wszystko uruchamia się z takim opóźnieniem, jakbym programy wczytywał z taśmy (ciekawe kto pamięta ;) ). Co ciekawe, ikonka w systrayu o połączeniu z siecią jest wyświetlana z czerwonym krzyżykiem, jakby nie było neta, ale po uruchomieniu przeglądarki net działa, nawet krzyżyk znika z ikonki.

Samą usługę byłem w stanie włączyć potem; inne osoby, mające podobny problem, zgłaszały, że nie da się. Jednak jest przy niej opcja automatycznego uruchamiania, ale nie jest uruchomiona. Właściwie nie ma nic o uruchomieniu, zatrzymaniu - kolumna o stanie jest pusta

Znalazłem poradę, żeby zresetować stos winsock
https://www.mobilo24.eu/windows-7-nie-mozna-nawiazac-polaczenia-z-usluga-systemu-windows-nie-moze-polaczyc-z-usluga-powiadamiania/
Resetowanie nie pokazało mi żadnego błędu, jak autorowi wpisu. Wszystko ok. Niestety ponowny restart pokazał to, co opisałem na początku; i ponowny też.
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Książę Sarmacji
Trybunał Koronny
Królestwo Baridasu
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Naczelna Izba Architektury
Konsulat Sclavinii
Korona Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Re: Nie można połączyć z usługą powiadamiania o zdarzeniach

Postprzez RCA 24 wrz 2017, o 11:23

Sugeruję przesiadkę na system nieco mniej przestarzały ;)
Z poważaniem,
hrabia Robert von Thorn
Konsulat Sclavinii
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Postprzez Hugo 24 wrz 2017, o 11:31

RCA napisał(a):Sugeruję przesiadkę na system nieco mniej przestarzały ;)

Oj tam, oj tam :P
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior
Książę Sarmacji
Trybunał Koronny
Królestwo Baridasu
Konsulat Sclavinii
Korona Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Hugo 24 wrz 2017, o 14:08

Opisany problem wystąpił u mnie jakiś czas po aktualizacji komputera stacjonarnego, więc nie skojarzyłem. Ale tuż po aktualizacji na laptopie, którego rzadko używam, sytuacja miała miejsce od razu po restarcie.
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior
Książę Sarmacji
Trybunał Koronny
Królestwo Baridasu
Konsulat Sclavinii
Korona Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Hugo 9 paź 2017, o 21:35

Okazało się, że podobne problemy na lapku i na desktopie, to był zbieg okoliczności. Na lapku ponowna instalacja przyniosła pozytywny skutek.
W desktopie siadł dysk. W niemal ostatniej chwili sklonowali mi "Moje dokumenty", po czym dysk padł całkowicie... jeśli komuś coś to "mówi", to miałem 6k badsectorów... nowiusienkie koszuli... Niestety nie tak "nowe", żeby gwarancja "działała", ale pozostałe dyski są starsze, niektóre dużo, i dają radę.
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior
Książę Sarmacji
Trybunał Koronny
Królestwo Baridasu
Konsulat Sclavinii
Korona Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Walerian von Moscow 9 paź 2017, o 23:32

Ja osobiście polecał bym pójść do jakiegoś dobrego hakera by naprawił ten problem ja osobiście kiedyś chociarz to był znacznie inny przypadek z wirusami które mocno zniszczyły mój komputer i wtedy mój wuja zabrał mój komputer do znajomego hakera który jakimś cudem usunął te wirusy a dodatkowo zaktualizował mi windowsa z 7 do 8.1 i zgrał mi ponad 50 różnych filmów.A jak nie haker to poprostu trzeba komputer wydupcyć i kupić nowy.
Wielki Jarl
Walerian von Moscow

Postprzez anglov 10 paź 2017, o 08:07

Hugo napisał(a):Okazało się, że podobne problemy na lapku i na desktopie, to był zbieg okoliczności. Na lapku ponowna instalacja przyniosła pozytywny skutek.
W desktopie siadł dysk. W niemal ostatniej chwili sklonowali mi "Moje dokumenty", po czym dysk padł całkowicie... jeśli komuś coś to "mówi", to miałem 6k badsectorów... nowiusienkie koszuli... Niestety nie tak "nowe", żeby gwarancja "działała", ale pozostałe dyski są starsze, niektóre dużo, i dają radę.

Jeśli tylko badsectory to nie usiadł całkowicie :) Chyba że coś więcej.

Ogółem czy 6k to dużo? Spodziewam się że w granicach kilkudziesięciu megabajtów. Jeśli więc tylko to - większość danych powinno być możliwych do odzyskania. Oczywiście nic gwarantowanego.

A co do starości... Nie ma tu reguły.
Andrzej Fryderyk
Z woli elektorów król Teutonii zjednoczonej w Rzeczypospolitej Sarmackiej, wielki książę Awii, książę Slavii i Enderasji, książę Sangrii, palatyn Weyr-Benden, hrabia Loardii, lord protektor Nowej Teutonii, pan Srebrnego Rogu i Złotego Grodu, władca wszystkich teutońskich wysp etc. etc.

Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Grimknur 10 paź 2017, o 13:27

RCA napisał(a):Sugeruję przesiadkę na system nieco mniej przestarzały ;)

A ja bym proponował przesiadkę na system dużo mniej szpiegujący. :)
Jan Grimknur
Czarnoleski Wiedun i Szeptun
ObrazekObrazek
Korona Księstwa Sarmacji

Powrót do Off-topic