Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Regencja 18-22 stycznia 2018 r.

W tym dziale Namiestnik Królestwa, a także Lord Koadiutor poruszają wszelkie sprawy począwszy od tych najmniejszych a na najważniejszych skończywszy.

Moderator: Królestwo Teutonii: władze

Re: Regencja 18-22 stycznia 2018 r.

Postprzez anglov 23 sty 2018, o 00:17

Tak, dziś wracam.

Dziękuję za opiekę nad Teutonią, choć ostatecznie w czasie Regencji nie działy się zdarzenia o wysokiej wadze państwowej.

Co do komentarzy dotyczących kampanii – cóż. W chwili, gdy sam nie mogłem uczestniczyć aktywniej, musiałem polegać na kimś, kto będzie na pewno obecny i będzie mógł reprezentować Teutonię. Jak się okazało, takie zapewnienie otrzymałem wyłącznie od Diuczessy Aureliuš-Sedrovski. Nie należy tego łączyć nijak ze zbliżającymi się wyborami.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Aleksander Damian 23 sty 2018, o 09:45

anglov napisał(a): Jak się okazało, takie zapewnienie otrzymałem wyłącznie od Diuczessy

Tylko szkoda że WKM zgłosił się do Diuczessy bo do mnie nikt z listem od WKM nie przyszedł. Więc wyłącznie tu nie pasuje. Chyba, że WKM wyłącznie napisał do Diuczessy i tylko ona wyłącznie odpisała.
Szczerze trochę naciągane te wytłumaczenie.
por. Aleksander Damian markiz von Thorn-Chojnacki herbu Illuminatos
Herold Rodu Dom von Thorn
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez VAT 23 sty 2018, o 14:34

Aleksander Damian napisał(a):Tylko szkoda że WKM zgłosił się do Diuczessy bo do mnie nikt z listem od WKM nie przyszedł. Więc wyłącznie tu nie pasuje. Chyba, że WKM wyłącznie napisał do Diuczessy i tylko ona wyłącznie odpisała.
Szczerze trochę naciągane te wytłumaczenie.

Myli się Jaśnie Wielmożny i niepotrzebnie doszukuje się drugiego dna tam gdzie go nie ma. Mogę potwierdzić (mam nadzieję, że nie wyjawię żadnej tajemnicy), iż Jego Królewska Mość z dużym wyprzedzeniem sygnalizował swoją nieobecność w dniach regencji i poszukiwał osoby, mogącej pełnić funkcję Regenta, co - jak się okazało - nie było łatwym zadaniem ze względu na realne ograniczenia potencjalnych kandydatów (proszę pamiętać, że pierwotnie Regent miał reprezentować Teutonię podczas koronacji).

Wybór diuczessy wydawał się optymalny, choćby ze względu na to, że - z uwagi na Jej ogólny powab i wdzięk osobisty - nie było wątpliwości, iż właściwie zastąpi Ona Jego Królewską Mość w trakcie uroczystości.

W żadnym wypadku jednak nie należy tego łączyć z kampanią, zaś to, iż Jego Królewska Mość nie wziął tego czynnika pod uwagę przy wyznaczaniu Regenta jest w pełni naturalne. Trudno bowiem, żeby Król Teutonii, dbając o sprawy Kraju, kierował się tak mało istotnymi czynnikami, jak jakieś śmieszne grodziskie wybory.
Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste

Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Rihanna 23 sty 2018, o 14:40

Ogólnie to nie rozumiem tej burzy. Czy gdyby Król kandydował na Kanclerza, to nie byłoby odpowiednim, żeby on przykładowo reprezentował Teutonii?
Rihanna dssa Aureliuš-Sedrovski

Rektor Akademii Sclavińskiej
Dziekan Wydziału Nauk Nowych - Scientes Liberales w Akademii Sclavińskiej im. Stanisława Gertalda
Niezależna i niepoprawna dziennikarka
Właściciel Pulsu Sarmatów
Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez Aleksander Damian 23 sty 2018, o 15:09

Nie doszukuje. Mówie co widzę, ostatnio w KT dzieje się źle bardzo źle. Ogólne nastawienie do KS jest jak Narodowców jak chcecie się odłączyć to odłączcie nikt nie zakazuje.
por. Aleksander Damian markiz von Thorn-Chojnacki herbu Illuminatos
Herold Rodu Dom von Thorn

Postprzez VAT 23 sty 2018, o 15:12

Aleksander Damian napisał(a):Ogólne nastawienie do KS jest jak Narodowców jak chcecie się odłączyć to odłączcie nikt nie zakazuje.

Narodowców? Jakich narodowców? Według JW Pana mamy mieć nastawienie do KS jak Gelloni?
Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste

Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez anglov 23 sty 2018, o 17:32

Ehm…

Jak widać nie jest to jasne, ale być może rozjaśnię. Przy wyborze Regenta, nie wysyłam do wszystkich Teutończyków informacji „hej, czy chcesz zostać Regentem”. No nie. Staram się odzywać pojedynczo do kolejnych osób, które widziałbym w tej roli, zważywszy na okoliczności, jakie mogą nastąpić.

Jednakże skoro został mi postawiony zarzut „naciągania” – pytam – ale o co w zasadzie chodzi? Czy to jakieś osobiste animozje?

Prosiłbym też o wyjaśnienie, jak powołanie Diuczessy przyczyniło się do złej sytuacji w Królestwie (która z wielu powodów, owszem, jest zła) oraz jaki wpływ miało na dążenia secesyjne? Niezbyt rozumiem zarzuty mi stawiane.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez AJ Piastowski 23 sty 2018, o 21:27

Aleksander Damian napisał(a):Nie doszukuje. Mówie co widzę, ostatnio w KT dzieje się źle bardzo źle. Ogólne nastawienie do KS jest jak Narodowców jak chcecie się odłączyć to odłączcie nikt nie zakazuje.

Powiem dość nie przyzwoicie,
Pierdolicie Hipolicie.
ObrazekObrazek
Królestwo Teutonii

Poprzednia strona

Powrót do Zamek Królewski [Úr Kongburg]