Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Prośba o udzielenie patentu na założenie Ordynacji Ahabejż

W tym dziale Namiestnik Królestwa, a także Lord Koadiutor poruszają wszelkie sprawy począwszy od tych najmniejszych a na najważniejszych skończywszy.

Moderator: Królestwo Teutonii: władze

Prośba o udzielenie patentu na założenie Ordynacji Ahabejż

Postprzez Sereus von Ahabejż 15 lis 2017, o 00:19

Wasza Królewska Wysokość!

Zwracam się z prośbo o udzielenie mi patentu na założenie Ordynacji Ahabejż. Pragnę rozpocząć sensowne działanie w Królestwie Teutonii, szczególnie w jej mało eksploatowanym rejonie - Loardii. Niejako odnosząc się do tematu i postu chciałbym zapełnić te tereny nową narracją. W tym celu, emigrując ze Sclavinii mam nadzieję założyć swoje lenno na terenie Królestwa Teutonii. Chciałbym jednak, by owo lenno miało solidne umocowanie, w związku z tym moja prośba.

Tereny które pragnę nabyć są od dawna nieużytkowane, a ja pragnę nadać im klimat i wprowadzić w nie powiew świeżości. Na ziemiach o których mówimy znajduje się stary port rybacki i dawna twierdza. W ramach swoich rządów odbuduję miasto i zakonserwuję ruiny twierdzy. Ze względu na bliskość granicy w mieście zostanie utworzony magazyn zaopatrzeniowy, a port będzie podlegał zasadom służebności. Jednocześnie na terenie ordynacji powstanie założenie parkowo-pałacowe oraz zostanie zrealizowany od dawna przygotowywany projekt Chramu Dawnych Bogów.

Jestem gotów zapłacić za owe tereny 20 tysięcy lt na poczet zakupu tych ziem, z możliwością kreowania ich narracyjnej jakości.

Poniżej przedstawiam projekt Statusu Ordynacji Ahabejż

Statusu Ordynacji Ahabejż

Art. 1.

1. Ordynacja jest dobrem niepodzielnym, posiadającym jednego właściciela (Ordynata).
  2. Ordynatem jest Sereus von Ahabejż herbu Znamię.
  3. Ordynacja posiada granice, siedzibę określone w statusie.
  4. Status Ordynacji może być zmieniony, na wniosek Ordynata, poprzez Namiestnika Prowincji którego sprawa dotyczy, lub Księcia Sarnacji.

Art. 2.

1. Ordynacja obejmuje tereny:
    1. Miasta portowego Fischmarkt, znajdującego się 45 km od granicy południowej w Zommerlandzie
    2. Terenów przyległych w promieniu 20 km od bram miasta, w tym:
      • Starej twierdzy Teutońskiej,
      • Pasa wód przybrzeżnych.
  2. Tereny można rozszerzać na powie poprawek do statutu

||Wicehrabia Sereus, Ordynat Ahabejż,
w wędrówkach różnych zaprawion
piórem, stopą i liczydłem
Obrazek
Królestwo Teutonii

Re: Prośba o udzielenie patentu na założenie Ordynacji Ahabe

Postprzez Vladimir 15 lis 2017, o 06:10

Serieus Ahabejż napisał(a):[...] projekt Chramu Dawnych Bogów. [...]

Wtrącę się i wyrażę swoje zainteresowanie tym projektem. Czy pomysłodawca będzie bazował na jakiś już istniejących materiałach odnośnie dawnych kultów teutońskich? A może to, zważając na zainteresowania pomysłodawcy, będą dawni, słowiańscy bogowie?
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
diuk Abvienolheimu, wicehrabia Tselebormu
Królestwo Teutonii
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez anglov 15 lis 2017, o 19:53

Sereusie,

uprzejmie proszę o zaznaczenie rzeczonych ziem na mapie. Mapę można znaleźć tutaj: http://loardia.teutonia.one.pl/index.php?kl=kartografia

Jednocześnie informuję, iż nim podejmę decyzję, pragnę usłyszeć wypowiedzi Teutończyków w tej sprawie. Prawdopodobnie będę kontaktował się jeszcze drogą prywatną. Z pewnością będę miał zastrzeżenia do obecnej wersji „Statusu”
Andrzej Fryderyk
Z woli elektorów król Teutonii zjednoczonej w Rzeczypospolitej Sarmackiej, wielki książę Awii, książę Slavii i Enderasji, książę Sangrii, palatyn Weyr-Benden, hrabia Loardii, lord protektor Nowej Teutonii, pan Srebrnego Rogu i Złotego Grodu, władca wszystkich teutońskich wysp etc. etc.

Obrazek
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez Sławomir 15 lis 2017, o 20:38

Powiem tak fajny pomysł na rozbudzenie Loardii. Z chcecie pomogę na tyle ile mogę :D
gen.broni Gotfryd Slavik diuk de Ruth
D-ca Wojsk Bojowych KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez Sereus von Ahabejż 15 lis 2017, o 22:29

Wasza Królewska Wysokość, jeśli chodzi o mapę to załączam:

Obrazek

Jak widać, żółty okrąg na zachodzie Loardii z czarnym punktem byłby terenem Ordynacji, dodatkowo czarny punkt to miasto i siedziba Ordynacji. Fischmarkt.

EDIT, nieco tym samym zmieniłem założenia samej ordynacji, przesuwając ją ok. 20 km na pd od pierwotnej lokalizacji (gdyby rozpatrzeć pierwotną, byłaby ona idealnie pośrodku, zostawiając tereny graniczne pod zarządem KT)
Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Sławomir 16 lis 2017, o 21:41

Tu się trochę wtrącę, bo na mapach KSZ w tym miejscu na pograniczu z Sułtanatem. Jest lokowana baza KSZ -ZMOMMERLAND
Jest to teutońska( loardyjska ) miejscowość; zatem sugeruję przeniesienie Ordynacji trochę bardziej na północ.
gen.broni Gotfryd Slavik diuk de Ruth
D-ca Wojsk Bojowych KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez VAT 17 lis 2017, o 22:39

anglov napisał(a):Jednocześnie informuję, iż nim podejmę decyzję, pragnę usłyszeć wypowiedzi Teutończyków w tej sprawie.

Każda inicjatywa ożywająca (choćby potencjalnie) Teutonię i wzbogacająca jej narrację jest na wagę złota. Teutończycy są przychylni.
Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste

Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Postprzez Vladimir 18 lis 2017, o 07:03

Wasza Królewska Wysokość!

Również nie mam zastrzeżeń. Jestem przekonany, że idea rodzimowierstwa, o ile spotka się z teutońskim odzewem, wzbogaci naszą tradycję. Całym sercem popieram.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
diuk Abvienolheimu, wicehrabia Tselebormu
Królestwo Teutonii
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez anglov 19 lis 2017, o 16:49

Uprzejmie proszę autora o odniesienie się do komentarza Gotfryda.
Andrzej Fryderyk
Z woli elektorów król Teutonii zjednoczonej w Rzeczypospolitej Sarmackiej, wielki książę Awii, książę Slavii i Enderasji, książę Sangrii, palatyn Weyr-Benden, hrabia Loardii, lord protektor Nowej Teutonii, pan Srebrnego Rogu i Złotego Grodu, władca wszystkich teutońskich wysp etc. etc.

Obrazek
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez Sereus von Ahabejż 19 lis 2017, o 21:05

Wasza Królewska Wysokość,

wybaczcie, miałem dość zajęty weekend w ramach zajmujących projektów naukowych. Już odnoszę się do wątpliwości. Zasadniczo nie widzę problemu. Jak najbardziej Ordynacja może znajdować się nieco na północ. Dostarczam poprawioną mapę. Jak widać zaznaczono też obszar wód, które Fischmarkt obejmie ochroną i strefą ekonomiczną.

Obrazek
Obrazek
Królestwo Teutonii

Następna strona

Powrót do Zamek Królewski [Úr Kongburg]