Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wreczenie odznaczeń z okazji 14. rocznicy Królestwa Teutonii

W tym dziale Namiestnik Królestwa, a także Lord Koadiutor poruszają wszelkie sprawy począwszy od tych najmniejszych a na najważniejszych skończywszy.

Moderator: Królestwo Teutonii: władze

Wreczenie odznaczeń z okazji 14. rocznicy Królestwa Teutonii

Postprzez anglov 15 sie 2017, o 16:28

Drodzy Teutończycy oraz zasłużeni Sarmaci,

tak jak w zeszłym roku, tak i w tym postanowiłem, iż oficjalne wręczenie odbędzie się zarówno podczas uroczystości, jak i na forum. Teraz jednak były nieco inne proporcje, albowiem wyłącznie te najwyższe i najbardziej znamienne odznaczenia zostały wręczone podczas uroczystości, reszta została zostawiona na teraz.

A zatem, serdecznie zapraszam na lekturę zapisu wręczeń odznaczeń z uroczystości na kanale IRC, a później na wręczenie pozostałych odznaczeń.

Przebieg wręczenia najwyższych odznaczeń i odznaczeń specjalnych, podczas uroczystości na kanale IRC w dniu 05 sierpnia 2017 r.

Wstęp

Teutonki i Teutończycy,

Jak już wspominałem w przemówieniu – aktywność w Teutonii była w przeciągu roku niezwykle zmienna. Nie spodziewałem się, że tak wiele odznaczeń zostanie przeze mnie nadanych. Wierzę, że wszyscy aktywni Teutończycy będą zadowoleni z tego, co spotka ich dzisiejszego wieczora :)

W zeszłym roku zacząłem tradycję nadawania odznaczeń na IRCu. Jednakże sama procedura przeciągała się i nie była zbyt wydajna. Jako że jednak nie chciałbym rezygnować z niej zupełnie, postanowiłem, iż podczas uroczystości będą nadawane tylko odznaczenia związane z orderami oraz odznaczenia, które w związku z rzadkością ich nadawania, bądź ze względu na osobę jaka miała je otrzymać, winny również być wręczone na uroczystości. Pozostałe odznaczenia zostaną wręczone na forum. Ze względu na przekroczenie wszystkich ram czasowych, wręczenie będzie ekspresowe :)

Kolejna zmiana polega na tym, że listę wszystkich odznaczeń wyczytam na końcu, po nadaniu najwyższych odznaczeń. Mam nadzieję, że dzięki temu zabiegowi, radość będzie tym większa.

A zatem, przejdźmy już do nadań.

Wręczenia

Gotfryd Slavik de Ruth

Za pracą, jaką Gotfryd rok w rok wkłada w tworzenie narracji historycznej Teutonii, za jego niesamowite artykuły i za to, że choćby nie wiadomo co się działo… On zawsze jest tam, gdzie jest Teutonia, swym rozsądkiem i opanowaniem wskazuje drogę, jaką powinniśmy kroczyć dalej. Jak mało kto, właśnie Gotfryd zasługuje na najwyższe uznanie.
W związku z tym mam zaszczyt ogłosić, iż w imieniu Królestwa Teutonii wręczam Gotfryd Slavikowi de Ruth Krzyż Komandorski Orderu Cesarza Hergoliena Wielkiego.

Wojciech Hergemon

Wojciech do Sarmacji wrócił nie tak dawno, po stosunkowo długim okresie wygnania. Śmiem jednak twierdzić, że to właśnie jego działania, niedaleko rok temu, wybiły Teutonię na szczyty aktywności i zainteresowały naszą krainą wiele osób, a to dzięki Giełdzie Papierów Wartościowych w Srebrnym Rogu, która do dziś cieszy się wielkim powodzeniem. Nadto Wojciech co i raz zaskakuje nas swoją twórczością artystyczną.
Nie ma też wątpliwości, co do działań mających szerzących Teutonizm – to właśnie Wojciech, swym powrotem na nowo zapalił w sercach Teutończyków ideę Prawdziwego Teutonizmu i działał przeciwko tym, którzy Teutonizm zwalczali.
Z pełnym uznaniem ogłaszam, iż w imieniu Królestwa Teutonii wręczam Arcyksięciowi Wojciechowi Hergemonowi Krzyż Komandorski Orderu Teutońskiego Bene Meritus oraz Srebrną Gwiazdę Cesarsko-Królewskiego Orderu Lwa Teutońskiego.

Albert Felimi-Liderski

Rok temu stwierdziłem, iż nie jestem w stanie dać Albertowi żadnego odznaczenia. Mimo, iż pracował jako Lord Koadiutor, działał dla Teutonii, wrócił on po dość długim urlopie od naszej krainy. Jego spokojna reakcja, wyrażająca zrozumienie, jak i zaangażowanie i zainteresowanie przejawiające się praktycznie przez cały ostatni czas, przekonały mnie, że Albert jest godzien odznaczenia, jakie mam zamiar mu dać. Być może w ostatnim czasie Albert jest publicznie mniej aktywny w Teutonii, wiem, że jest żywo zainteresowany jej sytuacją.
Zatem, uroczyście ogłaszam, że w imieniu Królestwa Teutonii wręczam Albertowi Felimi-Liderskiemu Krzyż Kawalerski Orderu Cesarza Hergoliena Wielkiego.

Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste

Choć nie tak dawno Vanderlei ogłosił swoje odejście z Sarmacji, bez wątpienia nie wyrzekł się ideałów Teutonizmu. Jako jeden z niewielu miał faktyczny pomysł na Teutonię, wizję zgodna z naszym podstawowym nurtem. Niestety, jak każdy z nas, Vanderlei miał też daleko inne, ważniejsze obowiązki, które nie pozwoliły mu ich dopełnić. Mimo to wierzę, że także i dzięki niemu, wielu z nas ponownie przypomniało sobie czym jest teutonizm, a być może kiedyś podążą za wizją, jaką nam przedstawił.
Właśnie dlatego, w imieniu Królestwa Teutonii wręczam Vanderleiowi Bouboulinie-à-la-Triste Srebrną Gwiazdę Cesarsko-Królewskiego Orderu Lwa Teutońskiego.

Daniel Maksymilian von Schwarz-Saryoni

Daniel w Teutonii pracuje już od kilku lat. W swej karierze już kilkukrotnie z powodzeniem mnie zastępował, niegdyś wykonywał też wiele grafik. Ostatnio skupił się jednak głównie na prowadzeniu drużyny FC Auterra, jak i był prezesem Federacji Piłkarskiej Królestwa Teutonii. Włożył też ogrom pracy w prowadzenie swojego lenna Lantshaven, które jest perłą pośród naszych lenn.
W związku z tym, w imieniu Królestwa Teutonii wręczam Danielowi Maksymilianowi von Schwarzowi-Saryoniemu Krzyż Kawalerski Orderu Teutońskiego Bene Meritus.

Adam Jerzy Piastowski

Adam działa w Sarmacji od dawna. I choć czasem może się wydawać, że jest nieobecny, zaraz wraca by przedstawić swoje kolejne dzieło. W tym roku przedstawił projekt, a dziś przekazał na moje ręce swoją ostatnią inicjatywę – szczegółową mapę Slavii i Enderasji, z zaznaczonymi wszelkimi górami, jeziorami, naszymi miastami… A wszystko w niesamowitym, starym stylu. Jest to mapa, jakiej próżno u nas szukać. A nie należy zapomnieć o wcześniejszym zaangażowaniu Adama w budowę narracji Teutonii.
Dla uznania zasług, w imieniu Królestwa Teutonii wręczam Adamowi Jerzemu Piastowskiemu Krzyż Kawalerski Orderu Teutońskiego Bene Meritus.

Torkan Ingawaar

Torkan ma burzliwą przeszłość. Przez wielu Sarmatów potrafi być odbierany negatywnie, z wrogością. Mimo to, gdy w Teutonii pojawiało się mniej nowych dzieł kultury, to właśnie Torkan robił wiele więcej, niż my wszyscy. I choć nie miał wtedy możliwości wstępu do Księstwa Sarmacji, pracował nad praktycznie porzucanym językiem teutońskim. Ponadto, to właśnie Torkan jest autorem słów i pomysłodawcą melodii do Hymnu Królestwa Teutonii.
Mając to na uwadze, w imieniu Królestwa Teutonii, wręczam Torkanowi Ingawaarowi Krzyż Kawalerski Orderu Teutońskiego Bene Meritus.

Odznaczenia specjalne

Przejdę teraz do dwóch odznaczeń, których nadanie ma bardziej specjalny charakter.

Tomasz Ivo Hugo

Pierwsze z nich chciałbym dać osobie, która nie mieszka na terenie Teutonii, ale jednak wykazała się niezwykłą odwagą, podejmując decyzję, dzięki którym Teutonia nie byłaby taką, jak jest teraz. Mimo różnych konfliktów, zawsze jest gotów stanąć w naszej obronie. Nawet jeśli jego decyzja mogła być uznana za kontrowersyjną… Nie obawia się jej podjąć. Wasza Książęca Mość, dziękuję. W imieniu Królestwa Teutonii, wręczam Jego Książęcej Mości Tomaszowi Ivonowi Hugonowi Krzyż Virtuti Civili z Liliami.

Karolina von Lichtenstein

A na koniec… Odznaczane nadane na wniosek kapituły Gwiazdy Domu Górnika, z moją pełną aprobatą. Odznaczenie to, ustanowione w celu upamiętnienia przeżyć grupy Teutończyków, podczas negocjacji politycznych, nadawane osobom, które poświęciły się i przyczyniły dla integracji międzyludzkiej. Karolino, nie ma drugiej osoby takiej jak Ty, która by na to odznaczenie zasłużyła. Specjalnie dla Ciebie, na dzisiejszej uroczystości, na stoły wniesiona zostanie szarlotka!
Jednak, aby słowom stała się zadość, w imieniu Królestwa Teutonii, wręczam Karolinie von Lichtenstein Gwiazdę Domu Górnika.

Wyróżnienie

Vladimir ik Lihtenštán

Jeszcze chciałbym wyróżnić jedną osobę. Albowiem… Vladimir od dziś może z dumą uważać się za królewskiego kucharza ;) A jak to dla niego za dużo, to kuchcika ;)

I właśnie to się działo na uroczystościach. To jednak nie wszystkie wyróżnienia, jakie dostali Teutończycy. Pozostałe odznaczenia zostaną wręczone w tym momencie.

Wręczenie pozostałych odznaczeń Królestwa Teutonii

Wręczenia

Wojciech Hergemon

Wojciech został już sowicie nagrodzony podczas uroczystości. Nie jest to jednak koniec zasług jakie w ubiegłym roku przyniósł dla Teutonii, wielokrotnie walcząc w obronie ideałów i krzewienia tradycji, wygłaszając komentarze, które w niektórych sytuacjach mogły postawić Wojciecha w złym świetle. To właśnie ta postawa cywilna umotywowała to nadanie.
A zatem, w imieniu Królestwa Teutonii wręczam Arcyksięciowi Wojciechowi Hergemonowi Krzyż Virtuti Civili z Liliami.

Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste

Vanderlei, mimo iż w Teutonii działał ledwie rok, jak mało kto rozumie jej historię, działanie, funkcjonowanie. Za swoje działanie mające na celu propagować Teutonizm, dostał już odznaczenie podczas uroczystości. Nie można jednak odmawiać Vanderleiowi zaangażowania, i przede wszystkim, odwagi w głoszeniu poglądów, za które niejednokrotnie był krytykowany. Uważam, że taką postawę należy jak najbardziej doceniać. To wszystko wskazuje, że bez wątpienia Vanderlei, jako młody mieszkaniec dojrzał do samodzielnego działania, a i potrafił organizować w Teutonii swoje projekty.
Mając to wszystko na uwadze, w imieniu Królestwa Teutonii wręczam Vanderleiowi Bouboulinie-à-la-Triste Krzyż Virtuti Civili z Liliami oraz Brązowy Medal Sapere Auso.

Jan Dagobard von Thorn-Maikowski

Jan w Teutonii działa od niedawna, lecz w ciągu tego krótkiego czasu udowodnił, że Teutonizm wprost płynie w jego żyłach. Nie brakło mu odwagi, gdy składał propozycje przeciwko przemocy depczące ideały prawdy i sprawiedliwości, choć grożono mu za to wiezieniem. Jako obywatel, a poźniej Lord Koadiutor działał w Gazecie Teutońskiej. Ze względu na jego olbrzymi wkład pracy, miałem poważne wątpliwości, czy nie nagrodzić go wyższym odznaczeniem. To wszystko jednak uzasadnia, że bezsprzecznie udowodnił, że jest zdolny do samodzielnego działania, organizując wiele przydatnych akcji ku chwale Królestwa Teutonii.
W związku z tym, w imieniu Królestwa Teutonii wręczam Janowi Dagobardowi von Thornowi-Maikowskiemu Krzyż Virtuti Civili, Brązowy Medal Sapere Auso oraz Brązowy Medal Orlego Pióra.

Daniel Maksymilian von Schwarz-Saryoni

Daniel mieszka w Teutonii już od dawna. Przez ten czas wielokrotnie udowodnił, że jest znakomitym twórcą inicjatyw. Samo to, iż kilkukrotnie był Regentem Królestwa Teutonii pod moją nieobecność, dowodzi, jak wielkim zaufaniem go mogę obdarzyć. Niezwykłe zaangażowanie w rozwój lenna Lantshaven, jak i klubu piłkarskiego FC Auterra jest dla mnie niezbitym dowodem, że Daniel na następujące odznaczenia zasłużył w pełni.
Dla uznania zasług, w imieniu Królestwa Teutonii wręczam Danielowi Maksymilianowi von Schwarzowi-Saryoniemu Złoty Medal Sapere Auso oraz Srebrny Medal Orlego Pióra.

Adam Jerzy Piastowski

Adam, w Teutonii pracując już niemal 3 lata, mimo licznych przerw, zawsze pokazywał nam coś zachwycającego. W tym roku, nie mogło być inaczej. Rozpoczął on inicjatywę utworzenia mapy Slavii i Enderasji, której ukończona wersja, skonsultowana z Teutońskim Instytuem Historii, została mi dostarczona na uroczystości rocznicowej. Już samo to wskazuje o wielkich zdolnościach Adama do podejmowania własnych inicjatyw. Adam jednak na grafice nie poprzestał, albowiem zajął się on narracyjnym opisem naszych krain geograficznych. To właśnie te działania spowodowały przekonały mnie, że Adama warto wyróżnić.
Nie przedłużając więc, w imieniu Królestwa Teutonii wręczam Adamowi Jerzemu Piastowskiemu Złoty Medal Sapere Auso oraz Brązowy Medal Orlego Pióra.

Rihanna Aureliuš-Sedrovski

Rihanna działa na polu dziennikarstwa od wielu lat. I choć w tym roku niestety, nie było ono aż tak aktywne, to nie sposób nie docenić wcześniejszego zaangażowania Rihanny w dziennikarstwo. W związku z tym, w mojej ocenie, ogólne zaangażowanie na polu medialnym w Pulsie Sarmatów było dla mnie wystarczającym powodem dla wyróżnienia Rihanny.
Zatem, w imieniu Królestwa Teutonii wręczam Rihannie Aureliuš-Sedrovski Srebrny Medal Orlego Pióra.

Torkan Ingawaar

Historia Torkana w Sarmacji jest bez wątpienia burzliwa. Choć w przeszłości brał udział w zamachu na jedność Królestwa, obecnie lojalnie pracuje na jego korzyść. To właśnie jego działania spowodowały, że język teutoński zaczął ponownie rozwijać się, a co ważniejsze spowodowały, że Teutonia uzyskała swój hymn, w powszechnym poparciu dla tego projektu. Dowodzi to, że Torkan jest zdolny do samodzielnego wykonania i wprowadzenia inicjatywy w życie.
Tak więc, w imieniu Królestwa Teutonii wręczam Torkanowi Ingawaarowi Brązowy Medal Sapere Auso.

Nikodem Thiefs

Nikodem pracuje dla Teutonii od kilku lat. Niestety, z powodu wielu przerw w aktywności, przeciwności świata materialnego oraz ogółu, nigdy za swoją pracę nie został doceniony. Mimo wszystko, w tym roku dzięki zaangażowanie w prowadzeniu piłkarskiej kadry narodowej, Nikodem w pełni zasłużył na wyróżnienie.
Ze szczerymi gratulacjami, w imieniu Królestwa Teutonii wręczam Nikodemowi Thiefsowi Brązowy Medal Sapere Auso oraz Brązowy Medal Magister Ludi.

Carmen Laurent

Carmen jest chyba najmłodsza odznaczoną Teutonką, jeśli chodzi o czas przyjścia do Sarmacji. Jej działanie i aktywność, przejawiająca się zarówno na szczeblu centralnym, jak i lokalnym, udowodniła jednak, że jest godna wszelkich odznaczeń. W centrali pracowała jako poseł, prefekt, a nawet objęła stanowisko w rządzie. W Teutonii założyła Teutońską Akademię Medyczną, pełniła funkcję Lady Doradcy, a nawet objęła funkcję Regenta Królestwa Teutonii. Swoją proteutońską postawą udowodniła swoją wartość przed dwoma członkami Cesarskiego Rodu, którzy zaakceptowali ją w rodzie, jako moją córkę. Mimo rzekomego braku umiejętności publikowała artykuły medyczne w Gazecie Teutońskiej. To wszystko chyba w pełni poświadcza, że królewna Carmen zasłużyła w zupełności na nadane jej odznaczenia.
Dla uznania zasług, w imieniu Królestwa Teutonii wręczam Carmen Laurent Brązowy Medal Sapere Auso, Brązowy Medal Orlego Pióra.

Otto von Spee-Asketil

Otto, w momencie kryzysu władzy w Teutonii, jak i ciężkiej sytuacji wewnętrznej pomiędzy Teutonią i centralą Sarmacji, zgodził się podjąć niełatwą posadę Lorda Koadiutora. Choć niestety, jego działalność była niemiłosiernie utrudniana przez obowiązki świata materialnego, tak doceniam wszystkie pomysły i chęci jakie padły. Choć niestety, niewiele udało się wykonać faktycznie, Otton przekonał mnie, że jest zdolny do samodzielnego przeprowadzania własnych inicjatyw.
W związku z tym, w imieniu Królestwa Teutonii wręczam Ottonwi von Spee-Asketilowi Brązowy Medal Sapere Auso.

Serieus Ahabeż

Odznaczenie dla Serieusa może się wydać nadane na wyrost. Jakakolwiek jednak opinia by o tym nie była, Serieus wielokrotnie się kontaktował ze mną w kwestii pomysłu na swoje lenno. Wyłącznie obowiązki realne uniemożliwiły mu do tej pory realizację pomysłu, do którego podchodził nader profesjonalnie i którego z pewnością nie porzucił. Doceniając wkład i zaangażowanie w pomysł, ale też i samodzielność przy jego tworzeniu, uznałem, iż nadanie to będzie jak najbardziej słuszne.
A zatem, w imieniu Królestwa Teutonii wręczam Serieusowi Ahabeżowi Brązowy Medal Sapere Auso.

Timan Demollari

Timan wrócił do Teutonii bardzo niedawno. Mimo tego, już od wstępu pokazał swoje niesamowite zaangażowanie w reprezentację piłkarską Królestwa Teutonii. Biorąc pod uwagę niezaprzeczalne dokonania Timana w przeszłości, jak i jego rozkręcającą się działalność obecnie, jestem przekonany, że w przyszłości nadam Timanowi o wiele więcej odznaczeń. Mam nadzieję, że zapał do działania nie opadnie, a w przyszłym roku, będę mógł z przekonaniem odznaczyć Timana znacznie bardziej.
Nie przedłużając więc, w imieniu Królestwa Teutonii wręczam Timanowi Demollari Brązowy Medal Magister Ludi.

Podsumowanie

W tym roku nadałem naprawdę wiele orderów i odznaczeń. Część może jest niewystarczających, część być może nadanych na wyrost. Z chęcią przyjmę wszelkie uwagi do nich, choć zdaję sobie sprawę z wielu nierówności. Możecie być przekonani, że tak jak w wypadku Alberta, będą one także weryfikowane przy moich następnych nadaniach. Cieszę się jednak z tej ilości, bo choć być może ich realizacja była nieco uciążliwa, to oznacza to wyłącznie tyle, że tak wiele osób było zaangażowanych w budowę Teutonii przez ostatni rok. Mam nadzieję, że taka tendencja będzie się utrzymywać, choć nie obiecuję, że w przyszłym roku, nie będę bardziej rygorystyczni podchodzić do tematu odznaczenia. To jednak rozważania na przyszłość. Póki co – świętujemy!
Andrzej Fryderyk
Z woli elektorów król Teutonii zjednoczonej w Rzeczypospolitej Sarmackiej, wielki książę Awii, książę Slavii i Enderasji, książę Sangrii, palatyn Weyr-Benden, hrabia Loardii, lord protektor Nowej Teutonii, pan Srebrnego Rogu i Złotego Grodu, władca wszystkich teutońskich wysp etc. etc.

Obrazek
Królestwo Teutonii

Re: Wreczenie odznaczeń z okazji 14. rocznicy Królestwa Teut

Postprzez Vladimir 15 sie 2017, o 16:58

Gratuluję wszystkim odznaczonym!

(—) Vladimir kuchcik ik Lihtenštán
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Hetman_Gotfryd 16 sie 2017, o 08:24

Powiem krótko Gratuluję wszystkim wyróżnionym ;)
Brawo
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel
Trybunał Koronny
Rada Nauki

Postprzez AJ Piastowski 16 sie 2017, o 21:02

Ja również gratuluję wyróżnionym i dziękuję ze swojej strony za odznaczenia.
ObrazekObrazek
Królestwo Teutonii

Powrót do Zamek Królewski [Úr Kongburg]