Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Zmiana na urzędzie Lorda Koadiutora

W tym dziale Namiestnik Królestwa, a także Lord Koadiutor poruszają wszelkie sprawy począwszy od tych najmniejszych a na najważniejszych skończywszy.

Moderator: Królestwo Teutonii: władze

Zmiana na urzędzie Lorda Koadiutora

Postprzez anglov 2 mar 2017, o 19:14

Drodzy Teutończycy,

dziś następuje kolejna zmiana Lorda Koadiutora. W związku z rezygnacją z urzędu, jak i z aktywnego udziału w życiu Sarmacji i Teutonii Ottona von Spee-Asketila, zastąpi go Jan Dagobard von Thorn-Maikowski.

Ottonowi chciałbym serdecznie podziękować za jego działalność i chęć do przejęcia urzędu Lorda Koadiutora w Królestwie Teutonii w chwili kryzysu jej aktywności. I wielu rzeczy nie udało się zrobić, bardzo cenne jest to, że zarówno podjął się tego urzędu, jak i godnie go sprawował. Co jest też ważne, chęć zakończenia działalności zaanonsował w wiadomości do mnie skierowanej, stwierdzając że będzie pełnił swój urząd aż do znalezienia przeze mnie nowego kandydata. Tego rodzaju odpowiedzialność też jest dla mnie cenna.

Janowi życzę natomiast wielu sukcesów i powodzenia w sprawowaniu swojego urzędu, a także owocnej realizacji swoich pomysłów. Po jego działalności zarówno w Gazecie Teutońskiej, jak i przy tworzeniu TLGK, jestem przekonany, że jest to właściwa osoba na tym stanowisku. Wierzę, że nowy Lord Koadiutor swoimi planami podzieli się już wkrótce.
Andrzej Fryderyk
Z woli elektorów król Teutonii zjednoczonej w Rzeczypospolitej Sarmackiej, wielki książę Awii, książę Slavii i Enderasji, książę Sangrii, palatyn Weyr-Benden, hrabia Loardii, lord protektor Nowej Teutonii, pan Srebrnego Rogu i Złotego Grodu, władca wszystkich teutońskich wysp etc. etc.

Obrazek
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Re: Zmiana na urzędzie Lorda Koadiutora

Postprzez Juarez 2 mar 2017, o 23:46

Úrenn Teutonen,

Na samym wstępie chciałbym podziękować za powołanie i powierzone mi zaufanie. Liczę, że pokładane we mnie nadzieje wkrótce się ziszczą i nasz wspólny Dom wreszcie stanie na nogi, gdyż obecna sytuacja Królestwa jest lekko mówiąc niezadowalająca. No, ale dość tych ochów i achów. Od słodzenia macie Jego Królewską Mość. Ja jestem tutaj po to aby rozruszać Teutonię za pomocą wszelkich dostępnych sposobów. Nie wiem na ile znacie moją osobę, ale część z Was mogła zauważyć, że czasem bywam dość bezpośredni, zbyt szczery, a nawet sadystyczny jeśli sytuacja tego wymaga. Teraz, gdy zostałem Lordem Koadiutorem Królestwa Teutonii (ależ to pięknie brzmi <3) nie będzie inaczej. Jak wspominałem, dość słodzenia. Radzę Wam, drodzy rodacy, porządnie nasmarować tyłki rdestem teutońskim, bo już niebawem odczujecie na własnej skórze czym jest stary austro-węgierski "Ordnung" w nowym, teutońskim wydaniu. W swojej karierze widziałem już kilka sromotnych zapaści niegdyś potężnych państw i zaręczam, że kolejnego widzieć nie chcę. Nie tu, nie w Teutonii.

Nie wiem jak rządzili poprzedni Lordowie Koadiutorzy. Nie wiem ile od Was wymagali i ile Wy wymagaliście od nich. Wiem natomiast, że jakoś nie specjalnie mnie to fascynuje. Ja wychowałem się na Cesarskich i Królewskich zasadach wyrytych na ścianie mojego gabinetu tuż pod portretem JCKM Franza Josefa II. W związku z tym ostrzegam, że moje sposoby i wizje zarządzania tym krajem mogą odbiegać od tych stosowanych przez moich poprzedników. W każdym razie zaręczam, że choćbym miał zgiąć się w pół łamiąc przy tym kręgosłup to nie zrezygnuję ze swych obowiązków póki nie zobaczę jak Teutonia ponownie rozkwita depcząc wszelkie zmory znane z najstarszych legend Pollinu. Orędzie Koadiutorskie już niedługo ujrzy światło dzienne. A tylko spróbuj mi, który go nie przeczytać! To jest nasz Dom, nasze serce i nasza twórczość. Teutonia jest Nami, a My jesteśmy nią więc wzmacniajmy tę więź, doskonalmy się aby wraz z Nami doskonaliła się Teutonia. To jest mój cel, moja misja i Wasza wędrówka na szczyt, który ja pomogę Wam zdobyć.
Obrazek

Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Vladimir 3 mar 2017, o 07:16

Przedstawiciel rodu von Thornów dzierży drugi najważniejszy urząd w Królestwie? Czyście oszaleli Królu-Markizie?
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
diuk Abvienolheimu, wicehrabia Tselebormu
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez VAT 3 mar 2017, o 13:45

Vladimir Iwanowicz napisał(a):Przedstawiciel rodu von Thornów dzierży drugi najważniejszy urząd w Królestwie? Czyście oszaleli Królu-Markizie?

Na co obrusza się przedstawiciel Rodu Wężów. Oto współczesna Teutonia!
Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste

Obrazek
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel
Trybunał Koronny

Postprzez Vladimir 4 mar 2017, o 07:12

A może teutoński szpion w Rodzie Wężów? Nie zastanawia was, dlaczego Helwetyk jest ostatnio nieaktywny?
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
diuk Abvienolheimu, wicehrabia Tselebormu
Królestwo Teutonii
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Sławomir 4 mar 2017, o 17:05

Teorie spiskowe zostawmy na potem :D
Ważne jest że jest chętny i gotowy do pracy ; to bardzo ważne i mam wrażenie ze uda mu się nasz rozruszać z tego wiecznego betonu :lol:
Powodzenia i Gratulacje
Ile mogę tyle pomogę
gen.broni Gotfryd Slavik diuk de Ruth
D-ca Wojsk Bojowych KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez Juarez 4 mar 2017, o 23:05

Skoro o teutońskich szpionach mowa... Nie dziwi Cię Vlad czemu po moim wejściu w szeregi Domu von Thorn, RCA zrezygnował z ponownego ubiegania się o fotel kanclerski? :D
Obrazek

Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez RCA 5 mar 2017, o 13:28

Wnuku, chcę Ci w imieniu całego naszego Rodu i Domu, i także swoim własnym, pogratulować i życzyć samych wielkich sukcesów. Otrzymałeś na swe barki rolę niełatwą i wymagającą. Wiem, że sprostasz!
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Książę Sarmacji, Król Baridasu, Król Sclavinii, suweren Teutonii, etc. etc.
Książę Sarmacji
Konsulat Sclavinii
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Postprzez Daniel J. Tauer-Krak 5 mar 2017, o 20:37

Tak czy owak powodzenia
Obrazek
Członek Grodziskowej Fundacji Praw Człowieka,
Książę Słowacji,
Królestwo Baridasu
Konsulat Sclavinii

Postprzez Daniel Saryoni 5 mar 2017, o 22:01

Właściwy człowiek na właściwym miejscu! Powodzenia w odbudowie Teutonii :)
(—) Daniel v-hr. von Schwarz-Saryoni

Obrazek
Królestwo Teutonii

Powrót do Zamek Królewski [Úr Kongburg]