Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Zmiana na urzędzie Lorda Koadiutora

W tym dziale Namiestnik Królestwa, a także Lord Koadiutor poruszają wszelkie sprawy począwszy od tych najmniejszych a na najważniejszych skończywszy.

Moderator: Królestwo Teutonii: władze

Zmiana na urzędzie Lorda Koadiutora

Postprzez anglov 2 mar 2017, o 19:14

Drodzy Teutończycy,

dziś następuje kolejna zmiana Lorda Koadiutora. W związku z rezygnacją z urzędu, jak i z aktywnego udziału w życiu Sarmacji i Teutonii Ottona von Spee-Asketila, zastąpi go Jan Dagobard von Thorn-Maikowski.

Ottonowi chciałbym serdecznie podziękować za jego działalność i chęć do przejęcia urzędu Lorda Koadiutora w Królestwie Teutonii w chwili kryzysu jej aktywności. I wielu rzeczy nie udało się zrobić, bardzo cenne jest to, że zarówno podjął się tego urzędu, jak i godnie go sprawował. Co jest też ważne, chęć zakończenia działalności zaanonsował w wiadomości do mnie skierowanej, stwierdzając że będzie pełnił swój urząd aż do znalezienia przeze mnie nowego kandydata. Tego rodzaju odpowiedzialność też jest dla mnie cenna.

Janowi życzę natomiast wielu sukcesów i powodzenia w sprawowaniu swojego urzędu, a także owocnej realizacji swoich pomysłów. Po jego działalności zarówno w Gazecie Teutońskiej, jak i przy tworzeniu TLGK, jestem przekonany, że jest to właściwa osoba na tym stanowisku. Wierzę, że nowy Lord Koadiutor swoimi planami podzieli się już wkrótce.
Andrzej Fryderyk
Z woli elektorów król Teutonii zjednoczonej w Rzeczypospolitej Sarmackiej, wielki książę Awii, książę Slavii i Enderasji, książę Sangrii, palatyn Weyr-Benden, hrabia Loardii, lord protektor Nowej Teutonii, pan Srebrnego Rogu i Złotego Grodu, władca wszystkich teutońskich wysp etc. etc.

Obrazek
Królestwo Teutonii

Re: Zmiana na urzędzie Lorda Koadiutora

Postprzez Juarez 2 mar 2017, o 23:46

Úrenn Teutonen,

Na samym wstępie chciałbym podziękować za powołanie i powierzone mi zaufanie. Liczę, że pokładane we mnie nadzieje wkrótce się ziszczą i nasz wspólny Dom wreszcie stanie na nogi, gdyż obecna sytuacja Królestwa jest lekko mówiąc niezadowalająca. No, ale dość tych ochów i achów. Od słodzenia macie Jego Królewską Mość. Ja jestem tutaj po to aby rozruszać Teutonię za pomocą wszelkich dostępnych sposobów. Nie wiem na ile znacie moją osobę, ale część z Was mogła zauważyć, że czasem bywam dość bezpośredni, zbyt szczery, a nawet sadystyczny jeśli sytuacja tego wymaga. Teraz, gdy zostałem Lordem Koadiutorem Królestwa Teutonii (ależ to pięknie brzmi <3) nie będzie inaczej. Jak wspominałem, dość słodzenia. Radzę Wam, drodzy rodacy, porządnie nasmarować tyłki rdestem teutońskim, bo już niebawem odczujecie na własnej skórze czym jest stary austro-węgierski "Ordnung" w nowym, teutońskim wydaniu. W swojej karierze widziałem już kilka sromotnych zapaści niegdyś potężnych państw i zaręczam, że kolejnego widzieć nie chcę. Nie tu, nie w Teutonii.

Nie wiem jak rządzili poprzedni Lordowie Koadiutorzy. Nie wiem ile od Was wymagali i ile Wy wymagaliście od nich. Wiem natomiast, że jakoś nie specjalnie mnie to fascynuje. Ja wychowałem się na Cesarskich i Królewskich zasadach wyrytych na ścianie mojego gabinetu tuż pod portretem JCKM Franza Josefa II. W związku z tym ostrzegam, że moje sposoby i wizje zarządzania tym krajem mogą odbiegać od tych stosowanych przez moich poprzedników. W każdym razie zaręczam, że choćbym miał zgiąć się w pół łamiąc przy tym kręgosłup to nie zrezygnuję ze swych obowiązków póki nie zobaczę jak Teutonia ponownie rozkwita depcząc wszelkie zmory znane z najstarszych legend Pollinu. Orędzie Koadiutorskie już niedługo ujrzy światło dzienne. A tylko spróbuj mi, który go nie przeczytać! To jest nasz Dom, nasze serce i nasza twórczość. Teutonia jest Nami, a My jesteśmy nią więc wzmacniajmy tę więź, doskonalmy się aby wraz z Nami doskonaliła się Teutonia. To jest mój cel, moja misja i Wasza wędrówka na szczyt, który ja pomogę Wam zdobyć.
Obrazek
Książę Monderii, Przywódca Thornmáku, Redaktor Naczelny Gazety Teutońskiej.
Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Vladimir 3 mar 2017, o 07:16

Przedstawiciel rodu von Thornów dzierży drugi najważniejszy urząd w Królestwie? Czyście oszaleli Królu-Markizie?
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
diuk Abvienolheimu i wicehrabia Tselebormu
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez VAT 3 mar 2017, o 13:45

Vladimir Iwanowicz napisał(a):Przedstawiciel rodu von Thornów dzierży drugi najważniejszy urząd w Królestwie? Czyście oszaleli Królu-Markizie?

Na co obrusza się przedstawiciel Rodu Wężów. Oto współczesna Teutonia!
Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste

Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Vladimir 4 mar 2017, o 07:12

A może teutoński szpion w Rodzie Wężów? Nie zastanawia was, dlaczego Helwetyk jest ostatnio nieaktywny?
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
diuk Abvienolheimu i wicehrabia Tselebormu
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Hetman_Gotfryd 4 mar 2017, o 17:05

Teorie spiskowe zostawmy na potem :D
Ważne jest że jest chętny i gotowy do pracy ; to bardzo ważne i mam wrażenie ze uda mu się nasz rozruszać z tego wiecznego betonu :lol:
Powodzenia i Gratulacje
Ile mogę tyle pomogę
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel
Trybunał Koronny
Rada Nauki

Postprzez Juarez 4 mar 2017, o 23:05

Skoro o teutońskich szpionach mowa... Nie dziwi Cię Vlad czemu po moim wejściu w szeregi Domu von Thorn, RCA zrezygnował z ponownego ubiegania się o fotel kanclerski? :D
Obrazek
Książę Monderii, Przywódca Thornmáku, Redaktor Naczelny Gazety Teutońskiej.
Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez RCA 5 mar 2017, o 13:28

Wnuku, chcę Ci w imieniu całego naszego Rodu i Domu, i także swoim własnym, pogratulować i życzyć samych wielkich sukcesów. Otrzymałeś na swe barki rolę niełatwą i wymagającą. Wiem, że sprostasz!
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Książę Sarmacji, Król Baridasu, Sclavinii i Hasselandu, suweren Teutonii, etc. etc.

Skontaktuj się z Księciem Sarmacji
Książę Sarmacji
Królestwo Baridasu
Trybunał Koronny
Korona Księstwa Sarmacji
Naczelna Izba Architektury
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Daniel J. Tauer-Krak 5 mar 2017, o 20:37

Tak czy owak powodzenia
Obrazek
Członek Grodziskowej Fundacji Praw Człowieka,
Książę Słowacji,
Królestwo Baridasu

Postprzez Daniel Saryoni 5 mar 2017, o 22:01

Właściwy człowiek na właściwym miejscu! Powodzenia w odbudowie Teutonii :)
(—) Daniel hr. von Schwarz-Saryoni

Obrazek
Królestwo Teutonii

Powrót do Zamek Królewski [Úr Kongburg]