Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Regencja i podróż do Dreamlandu (12-19 II 2017 r.)

W tym dziale Namiestnik Królestwa, a także Lord Koadiutor poruszają wszelkie sprawy począwszy od tych najmniejszych a na najważniejszych skończywszy.

Moderator: Królestwo Teutonii: władze

Regencja i podróż do Dreamlandu (12-19 II 2017 r.)

Postprzez anglov 12 lut 2017, o 20:06

Drodzy Teutończycy,
ostatni czas w Sarmacji był dla mnie niezwykle ciężki, głównie ze względu na osoby w Księstwie Sarmacji, które postanowiły sobie znaleźć we mnie wroga. Muszę przyznać, że nieustające próby deprecjonowania mojej osoby wśród opinii publicznej, czy wręcz bezpośrednie ataki na moją osobę, po przekroczeniu pewnego progu krytycznego zaczynają być męczące. Nie zamierzam jednak w tym momencie się żalić – obejmując Tron Królewski liczyłem się z tym, że będę musiał się mierzyć z tego rodzaju sytuacjami, nawet w tak przyjaznej społeczności.

Jest to jednak czas w którym stwierdziłem, że trzeba chwilę odpoczynku. Tym razem postanowiłem jednak, że postąpię inaczej niż dotychczas – zamiast usuwać się nieco w cień, zdecydowałem się na udanie z wizytą do innego kraju. Stwierdziłem, że odwiedzę Królestwo Dreamlandu – jeden z najbliższych Teutonii krajów poza Sarmacją. Nie należy dużo wspominać, że w zeszłym roku na naszych uroczystościach rocznicowych pojawił się sam JKM Edward II, od którego otrzymałem osobiste gratulacje. Dreamland odwiedza, obserwuje bądź zamieszkuje wielu Teutończyków. Mimo to nigdy w Dreamlandzie nie zatrzymałem się na dłużej, czy też nie miałem okazji poznać bliżej tego kraju. Korzystając z okazji, w której planuję zrobić chwilę odpoczynku, postanowiłem właśnie udać się w tygodniowe odwiedziny do Dreamlandu. Choć w żadnym wypadku nie jest to podróż dyplomatyczna, mam szczerą nadzieję, że porozmawiam z JKM Edwardem II. Liczę też, że w czasie mojej podróży odwiedzę Księstwo Skytji, między innymi miejsce zamieszkania Torkana Ingawaara.

W okresie tygodnia, czyli od dzisiejszego wieczora, aż do końca dnia 19 lutego, władzę w Królestwie Teutonii będzie sprawować regent. Tym razem zdecydowałem się powierzyć te funkcję W. Cz. Pani Carmen Laurent. Mimo krótkiego zamieszkania w Królestwie Teutonii wierzę, że będzie godnie sprawować władzę podczas mojej nieobecności. Dzięki obecnym zdobyczom techniki, funkcję posła będę wykonywać, tak samo w przypadku, gdy zaistnieje potrzeba wypowiedzenia się w Trybunale Koronnym. Zastrzegam jednak, że moja aktywność nie będzie tak dobra, jak w innym czasie.

Liczę na wyrozumiałość, a Regentce życzę spokojnego tygodnia.
Andrzej Fryderyk
Z woli elektorów król Teutonii zjednoczonej w Rzeczypospolitej Sarmackiej, wielki książę Awii, książę Slavii i Enderasji, książę Sangrii, palatyn Weyr-Benden, hrabia Loardii, lord protektor Nowej Teutonii, pan Srebrnego Rogu i Złotego Grodu, władca wszystkich teutońskich wysp etc. etc.

Obrazek
Królestwo Teutonii

Re: Regencja i podróż do Dreamlandu (12-19 II 2017 r.)

Postprzez Carmen Laurent 12 lut 2017, o 20:18

WKW,
Życzę udanego odpoczynku. Dziękuje za okazane zaufanie oraz obiecuje, że okna oraz podłogi w królewskim zamku będą regularnie myte, tak aby można było się w nich przejrzeć.
(-)Carmen Laurent
Lady Koadiutor KT
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Rada Nauki

Postprzez Juarez 12 lut 2017, o 20:31

Prefektura na tronie? Będzie ciekawie! Życzę miłego pobytu Wasza Królewska Wysokość i zapraszam w moje skromne, monderyjskie progi. ;)
Obrazek
Książę Monderii, Przywódca Thornmáku, Redaktor Naczelny Gazety Teutońskiej.
Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez AJ Piastowski 12 lut 2017, o 20:41

Miłego odpoczynku WKW. Niech podróż przebiegnie spokojnie.

Proszę pozdrowić ode mnie Torkana Ingawaara, podziękować za wenę twórczą, która zaowocowała powstaniem hymnu KT. Oczywiście proszę również przekazać wyrazy szacunku JKM Edwardowi II.

No i powodzenia Carmen w nowej roli :)
ObrazekObrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Konrad Friedman 13 lut 2017, o 01:42

Szczerze ułożyłem dłonie jak do pacierza, spojrzałem w górę, przymknąłem oczy i odsapnąłem ze spokojem i radością, że wreszcie markiz przestanie robić dziadostwo w Trybunale i trochę odetchnę w pracy. Bo co kłopoty, paraliże i osobiste potem problemy jakie mam w TK, to zawsze skutek lub wypadkowa działań markiza. Zawsze.

Przedostatnie zdanie w komunikacie Pana Fryderyka, zabiło jednak we mnie tą radość.
/—/ Konrad J. v-hr. Arped-Friedman
Kanclerz, Wicemarszałek Sejmu, Przewodniczący Rady Królestwa Baridasu
Rada Ministrów
Sejm Księstwa Sarmacji
Instytut Edukacji Sarmackiej
Królestwo Baridasu
Naczelna Izba Architektury

Postprzez VAT 13 lut 2017, o 09:08

Wasza Królewska Mość,

życzę owocnej wizyty! Szczególnie jednak proszę nie zapominać o poruszeniu jednego tematu!

Pani Regent,

gratuluję. Jeśli mogę coś zasugerować, to ma Pani cały długi tydzień by wyswobodzić Teutonię i przejść do historii!
Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii

Postprzez Hetman_Gotfryd 13 lut 2017, o 20:13

Udanego odpoczynku życzę WKW i spokojnego relaksu. Już my tu zadbamy by Regentka miała co robić i się nie nudziła :D Rozumiem że TLGK będzie cicho dba o naszego monarchę.
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel
Trybunał Koronny
Rada Nauki

Postprzez AJ Piastowski 14 lut 2017, o 08:48

Sławomir napisał(a):Rozumiem że TLGK będzie cicho dba o naszego monarchę.

Tak, będziemy przewozić naszego monarchę OPANCERZONYM samochodem marki BMW 8-)
ObrazekObrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez anglov 21 lut 2017, o 17:55

W poniedziałek regencja się zakończyła. Dziękuje serdecznie Regentce Carmen Laurent za zastępowanie mnie podczas mojej nieobecności.

Niestety, z przyczyn ode mnie niezależnych do pełnej aktywności wrócę zapewne dopiero pod koniec tygodnia.
Andrzej Fryderyk
Z woli elektorów król Teutonii zjednoczonej w Rzeczypospolitej Sarmackiej, wielki książę Awii, książę Slavii i Enderasji, książę Sangrii, palatyn Weyr-Benden, hrabia Loardii, lord protektor Nowej Teutonii, pan Srebrnego Rogu i Złotego Grodu, władca wszystkich teutońskich wysp etc. etc.

Obrazek
Królestwo Teutonii

Następna strona

Powrót do Zamek Królewski [Úr Kongburg]