Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Zmiana na urzędzie Lorda Koadiutora

W tym dziale Namiestnik Królestwa, a także Lord Koadiutor poruszają wszelkie sprawy począwszy od tych najmniejszych a na najważniejszych skończywszy.

Moderator: Królestwo Teutonii: władze

Zmiana na urzędzie Lorda Koadiutora

Postprzez anglov 22 gru 2016, o 02:03

Drodzy Teutończycy,

dziś wydałem decyzję o zmianie na urzędzie Lorda Koadiutora. W związku z nią odwołana została Yennefer Heach, a powołany Otto von Spee-Asketi.

Odwołanie Yennefer było następstwem wielu rozmów i publicznych działań podjętych przez rzeczoną. Mówię w tym momencie o:
  • próbie podjęcia działań, mających na celu unieważnienie aktów prawnych Królestwa Teutonii, w oparciu o niewłaściwą interpretację Ustawy Senatu Królestwa Teutonii o językach urzędowych,
  • deklaracji podjęcia działań, mających na celu likwidację Królestwa Teutonii, która w rozmowach prywatnych wyglądała znacznie groźniej,
  • oskarżenia mnie o działania niezgodne z prawem oraz nawoływanie Teutończyków do nałożenia na mnie kary.
W związku z tymi działaniami zdecydowałem o tym, że Yennefer Heach nie może dłużej pełnić funkcji Lady Koadiutor.

Dzisiejsze przekazanie logów z prywatnych rozmów Teutończyków, a co za tym idzie zdrada słowa przyrzeczonyego mnie spowodowała, że odwołanie nastąpiło w trybie natychmiastowym.

Otto jest stosunkowo nowym mieszkańcem Królestwa Teutonii. Jego zgłoszenie przekonało mnie pod tym względem, iż ma on doświadczenie z pełnienia funkcji przy władzy z Konsulatu Sclavinii, a prywatne rozmowy z nim utwierdziły mnie, że funkcję jaką mu powierzam, będzie pełnił z odpowiedzialnością. jako iż nie dałem mu na to odpowiednio dużo czasu, nowy Lord Koadiutor przedstawi się Wam z pomysłami zapewne za niedługi czas.

Jednocześnie chcę podziękować Yennefer Heach za pełnienie funkcji Lady Koadiutor w chwili, gdy nikt nie chciał się tego podjąć. Było to dodatkowo ciężkie. I mimo iż były pewne braki – starałaś się z całych sił. Doceniam to i dziękuję Ci za to. Dziękuję Ci też za organizacje i udział w wielu konkursach i w działalnościach, które godnie reprezentowały Teutonię. Żałuję, że odwołanie musiało nastąpić w takich okolicznościach. Wierzę jednak, że to nie jest koniec.
Andrzej Fryderyk
Z woli elektorów król Teutonii zjednoczonej w Rzeczypospolitej Sarmackiej, wielki książę Awii, książę Slavii i Enderasji, książę Sangrii, palatyn Weyr-Benden, hrabia Loardii, lord protektor Nowej Teutonii, pan Srebrnego Rogu i Złotego Grodu, władca wszystkich teutońskich wysp etc. etc.

Obrazek
Królestwo Teutonii

Re: Zmiana na urzędzie Lorda Koadiutora

Postprzez Yennefer 22 gru 2016, o 08:36

Jednak jest to KONIEC mojej pracy dla Teutonii. W Baridasie jest mi niezwykle przyjemnie. So, hasta la Vista sènior
Obrazek(-)Yennefer v-hr. Heach
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez OvS 22 gru 2016, o 12:50

Tej, jak szedł ten tekst Rolanda z pójściem do piekła?
Siedzisz w tym Baridasie, to siedź, a nie robisz dramy. Daj sobie po prostu spokój z tymi żalami, bo to jest naprawdę żałosne.
Natomiast, żeby było merytorycznie, wieczorem pojawi się kilka słów ode mnie w temacie bycia LK.
Otto wicehrabia von Spee-Asketil
Dyrektor Głosu Pustego ds. Szkalowania, Hucpiarz

Postprzez Vladimir 22 gru 2016, o 12:59

Supcio Yenn! A ja myślałem, że wraz z moim zniknięciem zniknie również dramatyzm w Teutonii. Tak trzymaj!
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
diuk Abvienolheimu i wicehrabia Tselebormu
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Yennefer 22 gru 2016, o 13:10

Vladimir Iwanowicz napisał(a):Supcio Yenn! A ja myślałem, że wraz z moim zniknięciem zniknie również dramatyzm w Teutonii. Tak trzymaj!

Wlasnie zniknął (p.s. to mój ostatni post tutaj.)
Obrazek(-)Yennefer v-hr. Heach
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Carmen Laurent 22 gru 2016, o 16:48

A ja tylko pogratuluje Otto von Spee-Asketilowi, mam nadzieje ze będzie się dobrze zajmował Teutonią.
(-)Carmen Laurent
Lady Koadiutor KT
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii

Postprzez OvS 22 gru 2016, o 20:33

Wiadomo. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Otto wicehrabia von Spee-Asketil
Dyrektor Głosu Pustego ds. Szkalowania, Hucpiarz

Postprzez Hetman_Gotfryd 22 gru 2016, o 20:39

No cóż nie jest spokojnie przed świętami...

Dobra to powiem tak; Szkoda że Yenn odeszła( brak mi tych fiołkowych oczu )Przykre jest też że odbyło się w ten a nie inny sposób. Podziwiam wkład jej pracy w trzymanie nas w stanie jako takiej aktywności( mówię poważnie )
Mam nadziej że jednak NAS, mimo wszystko nie porzuci i będzie o NAS pamiętać miłe ;) Powodzenia

Nowemu LK Ottonowi GRATULUJE i życzę wszelkiego powodzenia. Bo sporo wytrwałości trzeba mieć, by ten nasz Beton ruszyć z miejsca. Mam nadziej że jednak się nie zawiedziesz i szybko odnajdziesz w naszym społeczeństwie.

Co do decyzji Króla, jest to jego przywilej i obowiązek. Niestety czasem nie wszystko da się łatwo i przyjemnie załatwić...obawiam się że Każdy na jego miejscu postąpił by tak samo; trudy sprawowania władzy. Każdy jest człowiekiem i czasem emocje biorą gore, i potem ciężko się na nowo ponownie porozumieć.

Tak co do ostatnich wydarzeń na naszym forum, to odnoszę wrażenie że za jakiś czas i tak podzielimy los pozostałych samorządów. Po prostu okaże się że czas samorządów i rozbicia jest niebezpieczny do dalszego PRZETRWANIA Księstwa w obecnej formie. Podziwiam odwagę Yenn do poruszenia tego pomysłu, nawet jeśli uważam go za obecnie nie akceptowalny.
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel
Trybunał Koronny

Powrót do Zamek Królewski [Úr Kongburg]