Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Zgłoszenia na urząd Lorda Koadiutora

W tym dziale Namiestnik Królestwa, a także Lord Koadiutor poruszają wszelkie sprawy począwszy od tych najmniejszych a na najważniejszych skończywszy.

Moderator: Królestwo Teutonii: władze

Re: Zgłoszenia na urząd Lorda Koadiutora

Postprzez Sławomir 13 paź 2016, o 10:34

Wasza Wysokość
Bracia i Siostry

Z całym szacunkiem dalej uważam że skoro mamy takie problemy z kadrami. Warto pomyśleć o konkursie na kogoś z poza, spójrzcie w ROT ile osób jest tam a mimo to się nie udziela. Poza tym jesteśmy otwarci na osoby z poza naszego samorządu i dajemy im obywatelstwo. Dlaczego zatem nie możemy przełknąć LK z poza naszego podwórka. Może ba Warto by mieć kogoś kto jest świeży i nie jest obarczony naszymi przywarami. Tak nowa osoba może sporo zdziałać; lub się zrazić naszym stylem bycia. Jak nie spróbujemy to się nie przekonamy co i jak...
gen.broni Gotfryd Slavik diuk de Ruth
D-ca Wojsk Bojowych KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez Yennefer 13 paź 2016, o 11:37

Mili moi, jeśli odpowiada wam to, że czasu na KS będę miała Góra 2 godziny dziennie mogę zostać Lady Koadiutor, ale będę potrzebowała bardzo silnej załogi, zwartej i gotowej do dużych prac, przede wszystkim trzeba kilku zmian w KT, dzięki którym przyciagniemy nowych mieszkańców a prócz tego zaktywizują już obecnych, przemyslałam wszystkie za i przeciw, 2 godziny dziennie to maks z mojej strony, czasem może być i tak, że będę tylko kilka minut, bo jak wszyscy wiecie moja mała pociecha rośnie i wymaga coraz więcej uwagi. Zgłaszam się w takim razie.
Obrazek(-)Yennefer v-hr. Heach
Konsulat Sclavinii
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez Albert 13 paź 2016, o 15:50

ale będę potrzebowała bardzo silnej załogi, zwartej i gotowej do dużych prac

No tak, nikt nie chce zostać LK, ale na pewno znajdą się chętni do tworzenia „bardzo silnej, zwartej i gotowej załogi”.

NThiefs napisał(a):Zgłaszam się.

A to problemy rodzinne już się zakończyły?

BP. MSPANC.
(–) Albert markiz Felimi-Liderski,
Kanclerz Księstwa Sarmacji
Instytut Edukacji Sarmackiej
Rada Ministrów
Królestwo Teutonii
Sejm Księstwa Sarmacji
Naczelna Izba Architektury

Postprzez anglov 13 paź 2016, o 19:01

Sławomir napisał(a):Wasza Wysokość
Bracia i Siostry

Z całym szacunkiem dalej uważam że skoro mamy takie problemy z kadrami. Warto pomyśleć o konkursie na kogoś z poza, spójrzcie w ROT ile osób jest tam a mimo to się nie udziela. Poza tym jesteśmy otwarci na osoby z poza naszego samorządu i dajemy im obywatelstwo. Dlaczego zatem nie możemy przełknąć LK z poza naszego podwórka. Może ba Warto by mieć kogoś kto jest świeży i nie jest obarczony naszymi przywarami. Tak nowa osoba może sporo zdziałać; lub się zrazić naszym stylem bycia. Jak nie spróbujemy to się nie przekonamy co i jak...

Zacznijmy od tego, że Lord Koadiutor, jako przewodniczący Rady Królestwa jest konstytucyjną władzą Królestwa Teutonii, posiadający uprawnienia władzy wykonawczej, razem z Królem stanowiący jej trzon. Jako iż ja mam podejście do tego takie, aby na rękach Lorda Koadiutora zostawiać większość zadań wewnętrznych, tak aby miał dość swobodne pole do działania i zmian. W rękach Lorda Koadiutora jest więc bardzo duża część władzy.

Cudzoziemcy z oczywistych względów będą reprezentowali interes własnej ojczyzny. Oddawanie władzy w ręce cudzoziemców, to jak oddawanie własnej suwerenności. A żadne argumenty mnie nie przekonają, że to jest w jakikolwiek sposób słuszne – nawet jeśli obecna aktywność i chęć do działania jest niska. Teutonia istnieje, dopóki istnieją Teutończycy. Gdy Teutończycy sami zdecydują, że wolą być rządzeni przez osoby z zewnątrz, będzie oznaczać to nasz powolny upadek. A na to się zgodzić nie mogę.

Poczekam na zgłoszenia jeszcze trochę. Przy weekendzie będę się odzywać do zgłaszających się.
Andrzej Fryderyk
Z woli elektorów król Teutonii zjednoczonej w Rzeczypospolitej Sarmackiej, wielki książę Awii, książę Slavii i Enderasji, książę Sangrii, palatyn Weyr-Benden, hrabia Loardii, lord protektor Nowej Teutonii, pan Srebrnego Rogu i Złotego Grodu, władca wszystkich teutońskich wysp etc. etc.

Obrazek
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez anglov 21 paź 2016, o 19:45

Drodzy,

choć zajęło mi to wszystko dłużej, głównie ze względu na realną chorobę i brak siły, zdecydowałem się jednak wybrać jedno spośród zgłoszeń. Niestety, nikt nie przedstawił programu, nikt nie przedstawił szerszego planu. Jedna osoba jednak głośno wyrażała chęci prowadzenia Teutonii. Dlatego właśnie zdecydowałem się powierzyć to stanowisko Yennefer Heach, o czym informuje odpowiedni akt prawny. Gratuluję!
Andrzej Fryderyk
Z woli elektorów król Teutonii zjednoczonej w Rzeczypospolitej Sarmackiej, wielki książę Awii, książę Slavii i Enderasji, książę Sangrii, palatyn Weyr-Benden, hrabia Loardii, lord protektor Nowej Teutonii, pan Srebrnego Rogu i Złotego Grodu, władca wszystkich teutońskich wysp etc. etc.

Obrazek
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez Erouan 21 paź 2016, o 19:54

Gratuluję serdecznie!
Mnie szykuje się nieco przyjemnej pracy związanej prowadzeniem naszej reprezentacji oraz promocją Auterry, o czym poinformowałem JKW Andrzeja Fryderyka, więc mimo zgłoszenia lepiej jak stanowisko zostało powierzone baronessie Yennefer Heach.

Raz jeszcze gratuluję, życzę powodzenia oraz liczę na owocną współpracę z domieszką ogromnej cierpliwości dla mojej osoby. :)
(-) Nikodem Erouan baron de Canterville
Zarządca Auterry
Trener reprezentacji Królestwa Teutonii
Menadżer SKSV Loardia Auterra
Mat
Królestwo Teutonii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez Yennefer 21 paź 2016, o 20:45

Serdecznie dziękuję, ja także liczę na owocną współpracę, ale będziesz mi mocno potrzebny, piszesz się na to? :D
Obrazek(-)Yennefer v-hr. Heach
Konsulat Sclavinii
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez Erouan 21 paź 2016, o 20:51

Kobietom nie odmawiam. :D
(-) Nikodem Erouan baron de Canterville
Zarządca Auterry
Trener reprezentacji Królestwa Teutonii
Menadżer SKSV Loardia Auterra