Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Zgłoszenia na urząd Lorda Koadiutora

W tym dziale Namiestnik Królestwa, a także Lord Koadiutor poruszają wszelkie sprawy począwszy od tych najmniejszych a na najważniejszych skończywszy.

Moderator: Królestwo Teutonii: władze

Zgłoszenia na urząd Lorda Koadiutora

Postprzez anglov 3 paź 2016, o 17:26

Drodzy,

w związku z wakatem na urzędzie Lorda Koadiutora, którego odwołuję i powołuję osobiście, zdecydowałem się, że osoby, które są skłonne przejąć ten urząd będą je składały w tym miejscu.

Zanim przejdę do rzeczy, przypomnę, że Lord Koadiutor, jako przewodniczący Rady Królewskiej, posiada bardzo szeroki wpływ na kształt i rozwój Królestwa Teutonii, pełniąc władzę wykonawczą, oraz wykonując działania administracyjne. Ja, jako Król Teutonii pragnę zostawiać dużą swobodę Radzie Królewskiej w wypełnianiu spraw wewnętrznych, wręcz oferując swoją pomoc i wsparcie w tym zadaniu. Nie będę też narzucać wyboru urzędników – chciałbym aby to zostało w gestii nowego Przewodniczącego Rady Królewskiej.

Wyboru będę dokonywać sam pośród kandydatów. Ponad staż w Teutonii czy dotychczasowe zaangażowanie, ważniejsza dla mnie jest wizja Teutonii przedstawiona przez zgłaszających się. To będzie dla mnie podstawą do oceny, kto jest najlepiej przygotowany do pełnienia tej roli.

Choć wyboru nie zostawiam ludziom, zachęcam do składania swoich wyrazów poparcia lub uwag oraz aktywnego uczestnictwa w wyborze nawet tych, którzy w nich nie planują uczestniczyć w nim jako kandydat. Mimo iż nie będą to rzeczy decydujące, będę na to zwracać uwagę.

Cóż więc – zachęcam do składania swoich kandydatur. Daję Wam tydzień na zgłoszenia, co oznacza, że nie wybiorę nowego Lorda Koadiutora przed 10 października.

Zachęcam do aktywnego uczestnictwa w wyborze i składanie swoich kandydatur.
Andrzej Fryderyk
Z woli elektorów król Teutonii zjednoczonej w Rzeczypospolitej Sarmackiej, wielki książę Awii, książę Slavii i Enderasji, książę Sangrii, palatyn Weyr-Benden, hrabia Loardii, lord protektor Nowej Teutonii, pan Srebrnego Rogu i Złotego Grodu, władca wszystkich teutońskich wysp etc. etc.

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Re: Zgłoszenia na urząd Lorda Koadiutora

Postprzez Sławomir 10 paź 2016, o 19:25

Jak widać nie było nikogo kto chciałby się podjąć tego zadnia. Jakim jest kierowanie, tym naszym okrętem o nazwie Teutonia. Od razu zaznaczam ze nie jestem osobą która ma moc porwania tłumów za sobą i zmobilizowania innych do działania. Inna sprawa że głownie poświęcam się KSZ i TIH i tam idzie cała moja energia. Wracając jednak do tematu, wydaje mi się że musimy poszukać innego rozwiązania. Bo w obecnym kształcie i aktywności grozi nam paraliż i demencja. Pewnie trzeba będzie zmniejszyć ilość urzędów do obsadzenia. To na początek powinno pomóc w ogarnięciu sytuacji. Warto pomyśleć o czasowym połączeniu roli Króla z LK; tylko to są już zmiany konstytucyjne jak mi się wydaje ?
gen.broni Gotfryd Slavik diuk de Ruth
D-ca Wojsk Bojowych KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez anglov 10 paź 2016, o 19:44

Nie zgadzam się na to. Mogę zastępować Radę Królewską przez pewien czas, ale nie zgadzam się na przenoszenie ciężaru władzy na pojedyncze dość stałe stanowisko na stałe, konstytucyjną zmianą. To będzie prowadzić wyłącznie do stagnacji.

Jedna osoba nie jest w stanie ciągnąć wszystkiego sama. We władzy trzeba świeżości umysłu i pomysłów – tak jak wtedy, gdy władzę przejmował Albert.

Niemniej dziękuję, że zainteresowałeś się tematem. Chciałem zapytać już, czy ktoś tu jeszcze żyje.
Andrzej Fryderyk
Z woli elektorów król Teutonii zjednoczonej w Rzeczypospolitej Sarmackiej, wielki książę Awii, książę Slavii i Enderasji, książę Sangrii, palatyn Weyr-Benden, hrabia Loardii, lord protektor Nowej Teutonii, pan Srebrnego Rogu i Złotego Grodu, władca wszystkich teutońskich wysp etc. etc.

Obrazek
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez Irmi 10 paź 2016, o 20:15

Ja się zgadzam z Królem. Nie możemy przenosić całej odpowiedzialności na jedną instytucję w tym momencie instytucje suwerenności i sprawiedliwości a wiec w osobie Króla. Czas znaleźć osobę, która będzie w stanie pokierować Teutonią, która obecnie popada w marazm. Jak to król ujął potrzebujemy świeżej krwi, która spojrzy na tą sytuację świeżym okiem.

Jednakże jakby nie spojrzeć na to z drugiej strony, czy znajduja sie tutaj osoby, które pokierują Królestwem i nie podadzą się zaraz przy pierwszym kryzysie?
Irmina de Ruth y Thorn. Markiza Róży Wiatrów i diuczessa-małżonka Kamiennego Brzegu
herbu Złote Lilie i Piękne Życie
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Juarez 10 paź 2016, o 22:13

Jednakże jakby nie spojrzeć na to z drugiej strony, czy znajduja sie tutaj osoby, które pokierują Królestwem i nie podadzą się zaraz przy pierwszym kryzysie?

Świetne pytanie Frau Irmino. W Królestwie obecnie nie ma osoby gotowej udźwignąć ten ciężar. Większość z Nas ma wiele innych obowiązków lub zwyczajnie brak im czasu, jak jest w moim przypadku. Sytuacja ta jest wielce frasobliwa, a znalezienie "złotego środka" będzie naprawdę trudne. Z chęcią podjął bym się tego zadania aby oszczędzić Teutonii marazmu, lecz nie mam nawet czasu na prowadzenie Gazety Teutońskiej, a co dopiero bycie Lordem Koadiutorem. Sprawa ta wymaga pokaźnej i dogłębnej dyskusji...
Obrazek

Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Sławomir 11 paź 2016, o 18:01

Wasza Wysokość
Liczę że jednak uda się nam znaleźć osobę która zechce się podjąć tego zadani. Chyba że ogłosimy konkurs na to stanowisko i pozyskamy kogoś z poza prowincji. Zresztą ogólna tendencja w KS, jest tak że ludzi zamieszkują w kilku prowincjach. Przekleństwo to chyba naszych czasów. że jest za mało osób aktywnych w prowincjach; bo wszyscy ciągną do centrali.
gen.broni Gotfryd Slavik diuk de Ruth
D-ca Wojsk Bojowych KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez anglov 11 paź 2016, o 20:39

Prędzej sam będę zarządzać, niż zgodzę się na to, by Teutonią zarządzał cudzoziemiec.
Andrzej Fryderyk

Obrazek
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez kaxiu 12 paź 2016, o 10:10

Sławomir napisał(a):bo wszyscy ciągną do centrali.

To akurat żadna nowość. W zasadzie lepiej było wyłącznie za czasów JKW Piotra M, który dbał o to, żeby w centrali żadnych Teutończyków nie było, więc wszyscy byli tutaj ;).
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes
Trybunał Koronny
Królestwo Teutonii

Postprzez Daniel J. Tauer-Krak 12 paź 2016, o 12:17

Szukamy kogoś na dłuższy okres czasu czy tylko powiedzmy na miesiąc... Czasu i chęci mam tyle, aby zająć się administracją i finansami na okres nie dłuższy, niż miesiąc.
Obrazek
Członek Grodziskowej Fundacji Praw Człowieka,
Książę Słowacji,
Królestwo Baridasu
Konsulat Sclavinii

Postprzez Erouan 12 paź 2016, o 20:27

Zgłaszam się.
(-) Nikodem Erouan baron de Canterville
Zarządca Auterry