Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wręczenie odznaczeń z 13 rocznicy Królestwa Teutonii

W tym dziale Królowa porusza wszelkie sprawy począwszy od tych najmniejszych a na najważniejszych skończywszy. Tu też Królowa udziela audiencji.

Wręczenie odznaczeń z 13 rocznicy Królestwa Teutonii

Postprzez anglov 2 sie 2016, o 22:37

Drodzy Teutończycy oraz zasłużeni Sarmaci,

w dniu obchodów rocznicy Królestwa Teutonii nadałem kilka orderów i odznaczeń osobom zasłużonym dla Teutonii. Podczas uroczystości odbyło się także wręczenie części z nich. W związku z potrzebami historyczno–kronikarskimi zamieszczę tutaj zapis z wręczania, a także wręczę odznaczenia, których nie mogłem wręczyć na uroczystości z powodu nieobecności osób zainteresowanych.

Vladimir Ivanovitsš diuk ik Lihtenštán (AD867) – Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Cesarza Hergoliena Wielkiego:
Andrzej Fryderyk: Vladimirze, w uznaniu za Twe niemałe zasługi dla Teutonii, za Twoje wybitne osiągnięcia w zakresie działalności w Królestwie Teutonie, szczególnie dla jej kultury, w imieniu Królestwa Teutonii wręczamy Tobie Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Cesarza Hergoliena Wielkiego
Vladimir Ivanovitsš ik Lihtenštán: Dziękuję Wasza Królewska Wysokość :) Z wrodzoną skromnością przyjmuję ten zaszczyt, Wasza Wysokość
Andrzej Fryderyk: Pamiętaj, że jest to jedne z najwyższych odznaczeń Królestwa Teutonii

Roland baronet Heach-Romański (AF181) – Krzyż Kawalerski Orderu Teutońskiego Bene Meritus:
Andrzej Fryderyk: Rolandzie
Roland Heach-Romański: Wasza Królewska Wysokość!
Andrzej Fryderyk: Za Twoje wybitne zasługi dla Królestwa Teutonii i Narodu Teutońskiego, niedostatecznie docenione przez wiele lat, imieniu Królestwa Teutonii wręczamy Ci Krzyż Kawalerski Orderu Teutońskiego Bene Meritus
Roland Heach-Romański: Ku chwale matki naszej Teutonii! Ure Ruune for Kongrak Teutonien!

Karolina diuczessa von Lichtenstein (A9001) – Srebrna Gwiazda Cesarsko-Królewskiego Orderu Lwa Teutońskiego:
Andrzej Fryderyk: Czy jest z nami Karolina von Lichtenstein? (cisza) Niestety Karoliny z nami nie ma. Karolina – w przeszłości niedostatecznie doceniona, wciąż miała wielkie zasługi dla Teutonii i Teutonizmu, w związku z którymi zdecydowałem się nadać jej Srebrną Gwiazdę Cesarsko-Królewskiego Orderu Lwa Teutońskiego.
(spośród tłumu na scenę weszła spóźniona Karolina von Lichtenstein)
O, Karolino, przybyłaś w idealnym momencie!
Karolina von Lichtenstein: Prosili mnie. Jesteście kochani!
Andrzej Fryderyk: Za Twoje przeszłe jak i niedawne zasługi dla Teutonii i Teutonizmu, jego wspierania i szerzenia, w imieniu Królestwa Teutonii wręczam Ci Srebrną Gwiazdę Cesarsko-Królewskiego Orderu Lwa Teutońskiego
Karolina von Lichtenstein: Dziękuję, Wasza Królewska Wysokość. To bardzo miłe, nawet na wirtualnej emeryturze ^^
Andrzej Fryderyk: To ja dziękuję, za to, iż mimo opuściłaś nas samorząd, teutonizm zawsze nosiłaś w sercu.

Gotfryd Slavik markiz de Ruth (T1141) – Krzyż Virtuti Civili z Liliami:
Andrzej Fryderyk: Gotfrydzie
Gotfryd Slavik de Ruth: Wasza Wysokość
Andrzej Fryderyk: Za wasze zasługi w krzewieniu wśród Teutończyków prawdy, honoru i tradycji w imieniu Królestwa Teutonii wręczamy Krzyż Virtuti Civili z Liliami
Gotfryd Slavik de Ruth: Wasza Wysokość jest mi niezmiernie miło że mój wkład pracy w budowanie naszej Ojczyzny został doceniony. Motywuje mnie to tylko do dalszej pracy i dalszego wysiłku na rzecz lepszego jutra.
Andrzej Fryderyk: Dziękuję

Torkan Ingawaar (AF655) – Krzyż Virtuti Civili
Andrzej Fryderyk: Torkanie, za Twoje zaangażowanie w Królestwo Teutonii, zgłębianie wiedzy poza nim i odwagę, jaką miałeś podczas swojej wirtualnej wędrówki, a mimo tego nie zatracenia Teutonizmu, w imieniu Królestwa Teutonii wręczamy Tobie Krzyż Virtuti Civili
Torkan Ingawaar: Dziękuję, Wasza Królewska Wysokość, to dla mnie zaszczyt. Korzystając z okazji pragnę wręczyć Waszej Królewskiej Wysokości oficjalne zaproszenie na jutrzejsze uroczystości: viewtopic.php?f=434&t=20374 Chwała Teutonii! Ure Ruune for Kongrak Teutonien!
Andrzej Fryderyk: Dziękuję!

Yennefer baronetessa Heach (AF936) – Teutoński Złoty Medal Sapere Auso
Andrzej Fryderyk: Yennefer
Yennefer Heach: Wasza Królewska Wysokość! (pokłoniła się)
Andrzej Fryderyk: Za Twoje zaangażowanie w przygotowywanie zarówno uroczystości koronacyjnych jak i obecnych uroczystości rocznicowych w imieniu Królestwa Teutonii wręczamy Ci Teutoński Złoty Medal Sapere Auso. Swoją postawą wielokrotnie udowodniłaś że na niego zasłużyłaś i jesteśmy dumni, że możemy Ci go wręczyć
Yennefer Heach: Dziękuję Wasza Królewska Wysokość! To dla mnie zaszczyt!

Informacja o odznaczeniu dla nieobecnego Tytusa oraz ostatnich trzech odznaczeniach:
Andrzej Fryderyk: Tytusa niestety z nami nie ma. Za jego zaangażowanie w prowadzenie teutońskiego klubu piłkarskiego i sukcesy jakie nią osiągał pragniemy wręczyć mu Brązowy Medal Magister Ludi.

Natomiast ostatnie trzy odznaczenia powędrowały dla teutońskich pisarzy i dziennikarzy:
Wojciecha – autora wielu teutońskich opowiadań, zwycięzcy Igrzysk Bogów;
Daniela – autora tekstów narracyjnych z opisem swojego lenna jak i innych tekstów narracyjnych Królestwa Nowej Teutonii;
Oraz Rihanny – dziennikarki i autorki opowiadań

Wojciech Hergemon (T0003) – Srebrny Medal Orlego Pióra
Andrzej Fryderyk: Wojciechu
Wojciech Hergemon: Wasza Królewska Wysokość ;)
Andrzej Fryderyk: Za Twoje zasługi, w imieniu Królestwa Teutonii wręczam Ci Srebrny Medal Orlego Pióra
Wojciech Hergemon: Dziękuję Wasza Królewska Wysokość!

Daniel Maksymilian baron von Schwarz-Saryoni (AE939) – Brązowy Medal Orlego Pióra
Andrzej Fryderyk: Danielu, za Twoje zasługi w imieniu Królestwa Teutonii wręczam Ci Brązowy Medal Orlego Pióra
Daniel Maksymilian von Schwarz-Saryoni: Niech żyje Król i Teutonia!

Dodatkowe wyróżnienia:
Andrzej Fryderyk: Na końcu chciałbym wyróżnić Alberta – jego działalność na polu politycznym w Królestwie Teutonii jest dla mnie nieoceniona. Obecnie nie mogłem jeszcze wręczyć odznaczenia, ale wierzę że przy następnej okazji będziesz zadowolony.
Albert Felimi-Liderski: Huh, dziękuję WKW :)
Andrzej Fryderyk: Oraz Daniela za jego sukcesy i zaangażowanie w działalności piłkarskiej. Obserwuje z radością Twoje poczynania. I wierzę że Twoja drużyna będzie wkrótce jedną z najlepszych .
Dziękuję :)

Ponieważ dwie osoby nie mogły odebrać swego odznaczenia podczas uroczystości, tutaj wręczę stosowne odznaczenia:

Tytus hrabia Aureliusz-Chojnacki (AF205) – Brązowy Medal Magister Ludi

Tytusie w podziękowaniu za zaangażowanie w prowadzenie teutońskiego klubu piłkarskiego i osiągane sukcesy, w imieniu Królestwa Teutonii wręczamy Ci Brązowy Medal Magister Ludi.

Rihanna markiza Aureliuš-Sedrovski (AE792) – Brązowy Medal Orlego Pióra

Rihanno – doceniając Twoje zasługi na polu dziennikarskim i twórczym, w imieniu Królestwa Teutonii wręczamy Ci Brązowy Medal Orlego Pióra.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny

Re: Wręczenie odznaczeń z 13 rocznicy Królestwa Teutonii

Postprzez Tytus 3 sie 2016, o 05:43

Serdecznie dziękuję za to wyróżnienie. Pamietajcie, ze to dopiero początek mojej przygody z drużyną Teutonii i wierzę, ze gablota z pucharami za mojej kadencji jeszcze sie rozszerzy. Życzę tego sobie i Margonskim Koniom.
Jeszcze raz dziękuję! :)
(—) adm. Tytus markiz Aureliusz-Chojnacki
Szef Sztabu KSZ
Ostatni Premier Gellonii i Starosarmacji
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Michał 3 sie 2016, o 05:58

Gratulacje!

PS. To "jesteście kochani..." :D
/—/ Michał Pséftis, daw. Bryennios.
Więzień Jego Książęcej Mości

Postprzez Hetman_Gotfryd 3 sie 2016, o 09:15

Ładny wyspy tych odznaczeń się nazbierał nie ma co ukrywać ;) Gratuluję wszystkim wyróżnionym i odznaczonym, w takich momentach widać jak jesteśmy zaangażowani w Teutonii.
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez SdC 7 sie 2016, o 07:43

Znów muszę czekać rok na order. :D
Trener reprezentacji Loardii
Trener SKSV Loardia Auterra

W Sarmacji nikt :)
SdC
Królestwo Teutonii

Postprzez anglov 7 sie 2016, o 15:42

Dzięki uprzejmości Diuka-Radcy Krzysztofa Czuguł–Chana, odznaczenia zostały wprowadzone do systemu, wraz z zaległym odznaczeniem dla Adama. Jeśli czegoś brakuje – uprzejmie proszę o informację.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny

Postprzez Hetman_Gotfryd 7 sie 2016, o 19:03

Jak na moje oko to raczej mi się wszystko zgadza ;) Dziękuję
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Aleksander Damian 20 sie 2016, o 17:35

Gratuluje uhonorowanym :D
por. Aleksander Damian markiz von Thorn-Chojnacki herbu Illuminatos
Herold Rodu Dom von Thorn

Postprzez AJ Piastowski 20 sie 2016, o 20:15

anglov napisał(a):... wraz z zaległym odznaczeniem dla Adama. Jeśli czegoś brakuje – uprzejmie proszę o informację.

Dzięki za pamięć królu złoty <wazelina>
Królestwo Teutonii
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez anglov 20 sie 2016, o 21:56

Teutończycy nie zapominają.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii