Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Konkurs na Lorda Kustosza

W tym dziale Królowa porusza wszelkie sprawy począwszy od tych najmniejszych a na najważniejszych skończywszy. Tu też Królowa udziela audiencji.

Konkurs na Lorda Kustosza

Postprzez Albert 13 cze 2016, o 17:40

KONKURS NA LORDA KUSTOSZA

Drodzy Teutończycy!

W związku z coraz większym zapotrzebowaniem na stanowisko o podobnych kompetencjach, niniejszym rozpoczynam konkurs na Lorda Kustosza Królestwa Teutonii. Do obowiązków należy sprawowanie pieczy nad szeroko rozumianym rozwojem kulturalnym KT, wszelkimi inicjatywami, konkursami, uroczystościami. Wynagrodzenie na poziomie 350 lt/dzień. Proszę o składanie kandydatur w tym wątku w terminie do 20 czerwca br.

(—) Albert hrabia Felimi-Liderski,
Lord Koadiutor.
(–) Albert diuk Felimi-Liderski

Re: Konkurs na Lorda Kustosza

Postprzez anglov 27 cze 2016, o 19:10

Jestem przekonany, że w związku z tym iż nie było zgłoszeń konkurs jest wciąż aktywny.

Może w tym miejscu też nieco przybliżę skąd w ogóle wziął się pomysł na powołanie takiej osoby. Wynikło to z faktu, iż istnieje wiele zadań - zarówno bieżących jak i zdarzeniowych, które warto zrobić, a zarówno ja jak i Albert nie jesteśmy w stanie jednoosobowo zająć się ich organizacją ze względu na szeroki inny wachlarz zadań. Potrzebna jest więc osoba, która zajmie się tym wszystkim. A wszelkie te zadania skupiały się właśnie wokół kwestii kulturowych.

Cóż to więc za rzeczy? No cóż – jeśli chodzi o kwestie zdarzeniowy – przydałby się ktoś, kto mógłby czuwać nad przygotowaniami do uroczystości. Nie byłaby w tym odosobniona – oczywiście Lord Koadiutor wyznaczyłby na ten cel odpowiedni budżet, a wsparcie od Króla zawsze byłoby obecne.

Jeśli zaś chodzi o pozostałe rzeczy kwestie – tu szczególnie jest dla mnie istotne organizacja i czuwania nad akcją archiwizowania teutońskiego dobytku kulturowego. Jest to temat, który jakiś czas temu poddał pod moją rozwagę diuk von Lichtenstein. Wiele z naszego dobytku plącze się po starych artykułach w Gazecie Teutońskiej, albo i poza nią, a nigdy nie znalazło swojego miejsca na teutońskich stronach w sposób uporządkowany. Chciałbym aby akcja ta mogła zaangażować wszystkich Teutończyków.

No i oczywiście mile są widziane inicjatywy własne. W końcu pełniąc stanowisko w Radzie Królewskiej najbliżej jest do realnych zmian i inicjatyw w Królestwie. Także w imieniu swoim i Lorda Koadiutora zachęcam raz jeszcze wszystkich do zgłoszeń.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny

Postprzez Yennefer 27 cze 2016, o 20:15

WKM, Rodacy,

Pragnę zgłosić swą chęć działania jako Lady Kustosz Królestwa Teutonii. Doświadczenie w owym zakresie posiadam co potwierdzić może mój mąż, Roland Heach - Romański, przy którym urząd ten pelnilam, gdy on był Lordem Koadiutorem.

Z teutońskim pozdrowieniem,
Yennefer Heach.
Obrazek(-)Yennefer v-hr. Heach
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Hetman_Gotfryd 28 cze 2016, o 20:15

Na świętego Ulbryka(patrona kupców i rzemieślników) cieszy mnie że szanowna Leady Yennefer tym się zajmie :D
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Yennefer 30 cze 2016, o 08:32

Może ja przedstawię swój plan! :D

1."Teutonia idzie po aktywność!"- W najbliższych dniach tuż po powołaniu mnie mam w planie zorganizować 5! konursów dla Teutończyków, w których to trzeba będzie wykazać się znajomością teutońskiego prawa (konkurs dla biurokratów), moda teutońska czyli jakie płaszcze przyodziewasz na siebie, sala sławy (tu mam nadzieję, że uzyskam pomoc przy stworzeniu strony z najsławniejszymi obywatelami Teutonii, o których nigdy nie zapomnimy), konkurs literacki, w którym to należeć będzie opisanie swojej relacji z Teutonią, swego miejsca w niej i dlaczego akurat Teutonię wybraliście na swój dom, moda Króla Teutonii, (tu popisać się należy niezwykłym zmysłem smaku. Opisać trzeba będzie to w jakich strojach na codzień i od święta Król przechadza się po swym zamku. Każdy opisać będzie miał jeden strój. oceniać będzie Andrzej Fryderk wraz z Lordem Koadiutorem oraz Lordem/Lady Kustosz.
2.Konkursy na obchody rocznicy Teutonii.
3.Plan obchodów rocznicy powstania Teutonii. (opublikuję go na tydzień przed obchodami)
4.Dalsze próby zaktywizowania Teutończyków za pomocą różnych konkursów oraz akcji mających na celu poprawę naszego wspólnego życia na szczeblu prowincjonalnym.

Nie obędzie się też bez rozmowy z Teutończykami o ich aspiracjach związanych z rozwojem KT
Obrazek(-)Yennefer v-hr. Heach
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Pio Maria Facibeni 30 cze 2016, o 16:52

Sławomir napisał(a):Na świętego Ulbryka(patrona kupców i rzemieślników) cieszy mnie że szanowna Leady Yennefer tym się zajmie :D

Jak dobrze pamiętam z hagiografii najlepszym patronem kupców, rzemieślników i handlarzy jest św. Homobonus. A co do kandydatury Lady Yennefer - z całego serca popieram, bo ufam, że młodej damie zawsze się powodzi w planach! :)
Ksiądz Pio Maria Facibeni,
Zarządca Monte Cassino,
Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej
Osobisty Sekretarz Ojca Świętego
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii

Postprzez Hetman_Gotfryd 30 cze 2016, o 18:48

Ambitny ten plan nie ma co; i co ciekawe jest tam kilka rzeczy które mnie zaintrygowały... konkurs dla biurokratów to coś co zmroziło moje serce :D ale widać każdy lubi co innego he he
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel