Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

List od Korony

W tym dziale Królowa porusza wszelkie sprawy począwszy od tych najmniejszych a na najważniejszych skończywszy. Tu też Królowa udziela audiencji.

List od Korony

Postprzez Karolina 10 lut 2016, o 22:20

Dzisiaj nastąpił jeden z ważniejszych dni w historii Królestwa Teutonii. Abdykacja panującego monarchy jest zawsze wydarzeniem odnotowywanym w kronikach i wspominanym przez lata. Jestem pewna, że nie inaczej będzie również i z dzisiejszą nowiną.

Wasza Królewska Wysokość Mateuszu Wilhelmie,

dobrowolne wzięcie na siebie obowiązków monarszych nigdy nie jest decyzją, którą łatwo się podejmuje, a samo w sobie tym bardziej nie jest czymś łatwym — branie na siebie odpowiedzialności za całą społeczność, jej wszystkich członków oraz wszelakie jej działania, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz niej, to trudna rzecz.

Początek panowania WKW świetnie się zapowiadał, jednak realioza atakuje nas wszystkich i nie zawsze możemy zrealizować swoje plany czy działać tak aktywnie, jakbyśmy chcieli — lecz pewnej odwagi cywilnej wymaga przyznanie się do niemożliwości wypełniania swoich obowiązków. W imieniu Korony Sarmackiej dziękuję WKW za panowanie na tronie teutońskim i gratuluję odważnej decyzji. Mam nadzieję, że wciąż będziemy widywać WKW zarówno w Królestwie, jak i Księstwie.

Drodzy Teutończycy,

dzisiaj, jako społeczność, stoicie przed trudną decyzją. Już niedługo zwołane zostanie Zgromadzenie Elektorów, którego celem będzie wybór nowego gospodarza Pałacu Królewskiego w Złotym Grodzie. Wykorzystajcie ten czas, aby dobrze przemyśleć przyszłość Waszej małej ojczyzny i podjąć rozważną decyzję. Życzę Wam owocnych oraz gorących debat.

Niech Wasze forum ciągle świeci na czerwono nieprzeczytanymi wypowiedziami, a temperatura sporu dostarczy Wam wystarczająco emocji, abyście z wypiekami na twarzy śledzili forum Królestwa i brali udział w fechtunku na programy. Nie bójcie się stawiać twardych tez i bronić ich, gdy zajdzie potrzeba, nie pozwólcie sobie jednak na zbyt łatwe obrażanie się czy uciekanie się pod obronę marszałka Focha. Dyskutować trzeba twardo, a obrażać się trudno. A najlepiej w ogóle. Nie zapomnijcie także — a może przede wszystkim — o szacunku do siebie oraz swoich poglądów.

Przyszłym kandydatom życzę zaś przede wszystkim wiele cierpliwości. Będziemy wszyscy uważnie obserwowali tę elekcję. Niechaj rozkwitnie wiosna w Teutonii.

(—) Karolina diuczessa-markiza von Lichtenstein,
Regentka.
Karolina Aleksandra

Królowa Seniorka Dreamlandu, Królowa Matka Elderlandu, Diuczessa-Wspomożycielka Sarmacji, diuczessa Heidesheim, markiza Vankinner, baronessa Sarmacji, honorowa obywatelka Królestwa Teutonii, Rzeczpospolitej Sclavińskiej, Gellonii i Starosarmacji
Karolina
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
 

Powrót do Zamek Królewski [Úr Kongburg]

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości