Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Apel Regenta

W tym dziale Namiestnik Królestwa, a także Lord Koadiutor poruszają wszelkie sprawy począwszy od tych najmniejszych a na najważniejszych skończywszy.

Moderator: Królestwo Teutonii: władze

Apel Regenta

Postprzez kaxiu 31 lip 2018, o 10:15

Teutończycy,

Nie każdy dostrzega działania naszych wrogów!

Dlatego też apeluję, aby w tym wątku wszyscy dzielili się swoimi obserwacjami i opisywali haniebne czyny i akt sabotażu.

Widzicie, że w nocy zgarbiona postać rozrzuca stonkę? Nie bądźcie obojętni!
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Królestwo Teutonii

Re: Apel Regenta

Postprzez Carmen Laurent 31 lip 2018, o 14:10

Zniknęły mi kolczyki, które zabra...pożyczyłam ze skarbca rodowego, aby godnie się prezentować podczas charytatywnej zbiórki dla biedoty gellońskiej. Jestem pewna, ze to wszystko wina wrogów Teutonii.

Dodatkowo moja sclavińska służka (którą przygarnęłam z dobroci serca), przypaliła ostatnio moją najlepszą suknie od znanego teutońskiego projektanta.

Musimy podjąć jakieś działania, szczególnie, że mój stały dowóz olejków zgubił się gdzieś po drodze.
(-)Carmen Laurent
Lady Koadiutor KT
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Rada Nauki

Postprzez AFvTD 31 lip 2018, o 17:37

Widziałem kolczyki na rynku w Czarnolesie u pewnej staruszki o nieprzyjemnym spojrzeniu. Była zgarbiona i źle jej z oczu patrzyło. Szybko sprzedała je jakiejś Hasselandzkiej turystce za parędziesiąt libertów. Próbowałem ją zatrzymać, ale się nie udało.

A transport olejków zatrzymał się na noc w Grodzisku, przygarnęliśmy ich bo konie spragnione i zmęczone, padłyby po drodze :)
magister net Alfred Fabian wicehrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Konsulat Sclavinii
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu

Postprzez AJ Piastowski 31 lip 2018, o 21:15

AFvTD napisał(a):Była zgarbiona i źle jej z oczu patrzyło.
Spróbuj się zgarbić tak, żeby Ci dobrze z oczu patrzyło 8-) Ktoś tu chyba próbuje mydlić oczy, szeroko zamknięte.

Ja chciałbym zgłosić, że na mojej telegazecie na stronie 666 pojawiła się reklama GiS
Obrazek
ObrazekObrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Hetman_Gotfryd 31 lip 2018, o 21:41

Zgroza... mam pustą piwnicę. Wszelkie dobra w trunkach zostały, mi brutalnie i podstępnie zabrane.
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Rada Nauki
Dobry Obywatel

Postprzez RCA 1 sie 2018, o 10:48

Hetman_Gotfryd napisał(a):Zgroza... mam pustą piwnicę. Wszelkie dobra w trunkach zostały, mi brutalnie i podstępnie zabrane.

A wcale, że nie. Hik. Daliście nam po tym jak wyskoczyliśmy na pochlewajkę do remizy, i gdy wracaliśmy mówiliście, że kochacie, że wszystko oddajecie, i żeby się częstować. To wpadliśmy z dwórkami no i .. hik... nie ma. Mało tego było. Hik.
Robert Fryderyk
Książę-senior Sarmacji
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez AFvTD 1 sie 2018, o 10:55

RCA napisał(a):
Hetman_Gotfryd napisał(a):Zgroza... mam pustą piwnicę. Wszelkie dobra w trunkach zostały, mi brutalnie i podstępnie zabrane.

A wcale, że nie. Hik. Daliście nam po tym jak wyskoczyliśmy na pochlewajkę do remizy, i gdy wracaliśmy mówiliście, że kochacie, że wszystko oddajecie, i żeby się częstować. To wpadliśmy z dwórkami no i .. hik... nie ma. Mało tego było. Hik.

I mnie WKM nie zaprosił? Mnie?! Jak tak w ogóle można :'( A przecież na opróżnianie darowanej piwniczki zawsze jestem chętny. Przecież wróciłem już z urlopu :'(

To jest co najmniej podejrzane :evil:
magister net Alfred Fabian wicehrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Konsulat Sclavinii
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu

Postprzez Hetman_Gotfryd 2 sie 2018, o 20:20

Może i tak było; kto wie jak to było. Faktem jest że piwnica pusta- muszę teraz dokupić co tzreba...
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Rada Nauki
Dobry Obywatel

Postprzez AJ Piastowski 12 sie 2018, o 11:39

Chciałbym zauważyć, że prorok Anzelm miał rację, gdyż szczęśliwy los na loterii 05-08-18002148, który został wpisany na powyższym obrazku z telegazety był moim losem w loterii państwowej. Jak się potem okazało Mój los zwyciężył :shock: Przypadek?!
ObrazekObrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez kaxiu 28 sie 2018, o 18:21

Cóż, dziękuję za odzew, raczej wątły, ale zawsze coś. Liczyłem, że czujność w Narodzie jest jednak większa.

Kiedyś to się stało nocami na polach i patrzyło czy obywatel K. nie rozrzuca stonki ziemniaczanej, sprawdzało czy gellońcy nie przywożą szczurów, a wojska sarmackie nie gwałcą kóz. Cóż, takie czasy...
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Królestwo Teutonii

Powrót do Zamek Królewski [Úr Kongburg]