Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Abdykacja

W tym dziale Namiestnik Królestwa, a także Lord Koadiutor poruszają wszelkie sprawy począwszy od tych najmniejszych a na najważniejszych skończywszy.

Moderator: Królestwo Teutonii: władze

Abdykacja

Postprzez anglov 28 lip 2018, o 19:43

Drodzy Teutończycy,

informuję, iż z dniem dzisiejszym złożyłem rezygnacje z pełnienia mej posługi dla Narodu Teutońskiego. Wszelkie informacje szczegółowe, wraz z podziękowaniem, pojawią się w prasie już wkrótce. Dziękuję.
Andrzej Fryderyk
Król-senior Teutonii
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Re: Abdykacja

Postprzez Carmen Laurent 28 lip 2018, o 19:45

WKW, Dziękujemy za wszystko co zrobiłeś dla Teutonii. Jesteśmy bardzo smutni Twoja abykacja ale rozumiemy, ze nie bylo innego możliwego wyboru.
(-)Carmen Laurent
Lady Koadiutor KT
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Rada Nauki

Postprzez Albert 28 lip 2018, o 19:57

Z dłuższym komentarzem wstrzymam się do wspomnianego artykułu prasowego. Dzięki za wszystko ;)
(–) Albert diuk Felimi-Liderski
Królestwo Teutonii
Prefektura Sarmacji

Postprzez Laurencjusz 28 lip 2018, o 21:28

Wasza Królewska Wysokość!

To bardzo smutna wiadomość w tych ciężkich czasach. Przyznam, że jestem w szoku, ale wiem, że posługa królewska w obecnych czasach nie jest lekka, prosta, a nawet często mało przejemna.

Jak na razie mogę tylko życzyć Waszej Królewskiej Wysokości wszystkiego najlepszego i mam nadzieję, że refleksja kolejnych dni przeniesie więcej pozytywnych wniosków.

Z wyrazami szacunku i uznania,

(-) Laurencjusz MaHi at Atera
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez AJ Piastowski 28 lip 2018, o 21:40

"Coś się kończy, coś się zaczyna" - jak pisał nomen omen też pewien Andrzej.

W wolnej chwili zapraszam WKW na partyjkę szachów, bo jak wiadomo życie jest jak partia szachów... Doprawimy jeszcze szklaneczką Teutońskiej whisky i cygarem z Tropicany, co by nie było smutno.
ObrazekObrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez kaxiu 29 lip 2018, o 01:55

Cóż, pozostaje mi podziękować za kawał dobrze wykonanej roboty i zapewnić, że stery pozostają w dobrych rękach.

Jednocześnie apeluję do wszystkich obywateli - takie momenty nasi wrogowie zawsze wykorzystują - pozostańmy więc czujni, a nawet bądźmy jeszcze czujniejsi niż zazwyczaj.

Sam widział wracając w nocy jegomościa mizernej postury rozrzucającego stonkę ziemniaczaną na naszym polach.

Niestety zanim zdążyłem opublikować stosowny akt prawny umożliwiający odstrzał - uciekł.
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Królestwo Teutonii

Postprzez Vladimir 29 lip 2018, o 04:39

Wielka szkoda, że WKW postanowił o abdykacji. Dziękuję i życzę regenerującego odpoczynku od użerania się z bliźnimi.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
diuk Abvienolheimu i wicehrabia Tselebormu
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Hetman_Gotfryd 29 lip 2018, o 21:51

WKW
Nie jest to dla mnie aż takim szokiem, bo mi o tym wspominałeś. Nie mniej szanuję twoją decyzję, i wiem że godnie z dumą oraz powagą sprawowałeś ten urząd. Byłeś dla mnie i myślę mieszkańców KT ostoją w trudnych chwilach. Oraz dobrym przyjacielem każdego zwykłego dnia, naszego tu pobytu. Teraz korzystaj z wolnego i ciesz się urokami nowego życia :lol: POWODZENIA
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel
Rada Nauki

Postprzez VAT 30 lip 2018, o 10:38

Wasza Królewska Mość,

powtórzę swoje zdanie wypowiedziane w rozmowie na irc. W mojej ocenie Wasza abdykacja to fatalna wiadomość dla Królestwa Teutonii, co więcej, ruch w mojej ocenie zbędny. Królestwo nie ma obecnie żadnego lepszego od WKM kandydata do korony, a każdy ewentualny następca będzie krokiem w tył w rozwoju naszej krainy. Rozumiem jednak, że skoro podjął WKM taką decyzję, to musiały stać za nią ważne powody oraz, iż doszło do tego z rozmysłem poprzedzonym dogłębną analizą. Skoro tak, nie pozostaje mi nic innego jak uszanować wolę WKM i życzyć powodzenia.

Niech żyje Jego Królewska Mość Andrzej Fryderyk, Król Teutonii!
Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste

Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny

Powrót do Zamek Królewski [Úr Kongburg]