Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Podziękowanie oraz informacje o uroczystościach koronacji

W tym dziale Królowa porusza wszelkie sprawy począwszy od tych najmniejszych a na najważniejszych skończywszy. Tu też Królowa udziela audiencji.

Podziękowanie oraz informacje o uroczystościach koronacji

Postprzez anglov 26 lut 2016, o 21:57

Drodzy Teutończycy,

jak zapewne większość z Was wie, zgodnie z wolą Elektorów, zostałem wybrany na Króla Teutonii, a co za tym idzie będę przewodzić Królestwu przez, mam nadzieję, długie lata. W tym momencie nie chcę i nie mam zamiaru przynudzać nikogo przydługim oświadczeniem. Na początek chciałbym serdecznie podziękować Wam, za tak liczne poparcie i mam nadzieję, iż nawet jeśli ktoś optował za innym kandydatem, tak wciąż będzie uznawać mnie za swojego Króla. Dziękuję także wszystkim, którzy podczas elekcji wierzyli w moją kandydaturę i wspierali ją. Za konkurencje dziękuję oraz gratuluję Vladimirowi i Gotfrydowi. Vladimirze – dzięki Tobie elekcja była ciekawa i pełna emocji. Cieszę się, że miałem szansę stanąć przed Teutończykami naprzeciwko tak znakomitemu kandydatowi, jakim jesteś. Gotfrydzie, choć zrządzenie losu nie pozwoliło Ci szerzej przedstawić swojej kandydatury, mam nadzieję, że niestrudzony będziesz dalej aktywnie udzielał się w Królestwie Teutonii.

Nie ukrywam, iż zmienia się moja rola w Królestwie. Niegdyś byłem zwykłym obywatelem, teraz w swoich decyzjach jestem zobowiązany dbać o całą Teutonię i wszystkich Teutończyków. Wierzę, że podołam temu zadaniu i godnie będę reprezentować Naród Teutoński. Liczę również, że będę miał w tym Wasze wsparcie.

Nie jest to jednak czas na bogate przemówienia, choć takie jestem jeszcze Wam winny, bo najpierw musimy zająć się sprawami bieżącymi. Po konsultacji z osobami, które widziałbym jako organizatorów uroczystości koronacji, z uwzględnieniem faktu, iż niedługo będą odbywać się również obchody rocznicowe w Sclavinii, stwierdziłem, iż najlepszym czasem na przeprowadzenie koronacji będzie sobota, 5 marca 2016 r. O ile nie będzie sprzeciwów, chciałbym aby uroczystość rozpoczęła się o godzinie 19.

Jednocześnie informuję, iż koordynacje przygotowań do koronacji chciałbym przekazać Rolandowi kaw. Heachowi, który będzie w moim imieniu zarządzał organizacją tego wydarzenia. Ponieważ znam jego solidność i umiejętności, jestem pewien, że organizacja obędzie się bez większych problemów. Oczywiście będę osobiście nadzorował przebieg przygotowań.

Jako osoby odpowiedzialne za prowadzenie uroczystości z przyjemnością widziałbym parę Roland oraz Yennefer Heach. Już w przeszłości pokazywali swoje umiejętności, jeśli chodzi o zarządzanie uroczystościami. Pragnę również aby Rytualną koronację przygotował i poprowadził Vladimir Ivanovitsš ik Lihtenštán, osoba niezastąpiona w kwestiach tradycji. Do zorganizowania części wojskowej zobowiązał się Aleksander Damian Chojnacki, który poprowadziłby ją wraz z Irminą de Vellior y Thorn.

Rolandzie, mam nadzieję iż zgodzisz się rozpocząć działania nad przygotowaniem koronacji zgodnie z powyższymi wskazówkami, oczywiście o ile postępowanie zgodnie z nimi będzie możliwe.

Teutończycy, zachęcam Was do zgłaszania propozycji wydarzeń, inicjatyw, jakie będziemy mogli wspólnie zorganizować z okazji koronacji Króla. Pokażmy wszystkim, jak ważne dla nas jest to święto i niech towarzyszy temu mnóstwo wspaniałych atrakcji.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny

Re: Podziękowanie oraz informacje o uroczystościach koronacj

Postprzez AJ Piastowski 26 lut 2016, o 22:19

Moim skromnym zdaniem nowemu królowi przydał by się jakiś godny do zaprezentowania herb z okazji koronacji. Niemniej, czasu na stworzenie takiego pozostało niewiele, chciałbym zaoferować swoje usługi w tej sprawie. Jeśli się nie mylę Markiz Ignacy również będzie chętny żeby podjąć się współdziałania w tej kwestii ;)
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez anglov 26 lut 2016, o 22:28

Rozmawiałem z Kwazim odnośnie Herbu i wiem, że grafik, który wykonywał inne herby mojego rodu, pracuje nad nim. Nie wiem, czy będzie ukończony do czasu koronacji, ale zapewniam, że jest w trakcie tworzenia.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny

Postprzez Vladimir 26 lut 2016, o 22:47

Część wojskowa? KSZ będzie salutować teutońskiemu królowi?
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
arcysenator Złotego Grodu i Teutonii,
diuk Abvienolheimu i hrabia Tselebormu,
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Aleksander Damian 26 lut 2016, o 22:53

Planujemy wraz z Irmina donośną uroczystość ze stony KSZ.
Oczywiście Filharmonia przygotuje wspaniały okolicznościowy koncert.
por. Aleksander Damian markiz von Thorn-Chojnacki herbu Illuminatos
Herold Rodu Dom von Thorn

Postprzez Vladimir 26 lut 2016, o 23:16

A to tak można? Hetman się zgodził?

Jeszcze tylko wspomnę, że od strony lożowej do przeprowadzenia rytuału potrzeba trzech osób:
- Wielkiego Mistrza (mianuje król, kwestie mówione i asysta);
- Mistrza Ceremonii (mianuje król, tekst narracyjny);
- Książę Sarmacji (współkoronuje).

Wypadołoby również uzgodnić termin z JKM.
Obrazek
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez anglov 26 lut 2016, o 23:30

Vladimir Iwanowicz napisał(a):A to tak można? Hetman się zgodził?

Według mojej najlepszej wiedzy, Aleksander działa za zgodą Hetmana. Oczywiście może to sam potwierdzić.

Vladimir Iwanowicz napisał(a):Jeszcze tylko wspomnę, że od strony lożowej do przeprowadzenia rytuału potrzeba trzech osób:
- Wielkiego Mistrza (mianuje król, kwestie mówione i asysta);
- Mistrza Ceremonii (mianuje król, tekst narracyjny);
- Książę Sarmacji (współkoronuje).

Wypadołoby również uzgodnić termin z JKM.

Oczywiście termin uroczystości ustalałem już z JKM, więc o to się martwić już nie musimy. Jego Książęca Mość oznajmił, iż będzie mógł uczestniczyć w uroczystości w tym terminie.

Co do Wielkiego Mistrza oraz Mistrza Ceremonii – jaką rolę chciałbyś odgrywać? Kogo widziałbyś w drugiej roli?
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny

Postprzez Aleksander Damian 26 lut 2016, o 23:39

Jesli bedzie potrzeba pomoc przy prowadzeniu ceremoni to z mila chcecia pomoge.
por. Aleksander Damian markiz von Thorn-Chojnacki herbu Illuminatos
Herold Rodu Dom von Thorn

Postprzez Vladimir 27 lut 2016, o 07:58

Koronowałem już dwóch królów Teutonii, mogę i trzeciego — jeśli to nie przeszkadza WKW, mogę wcielić się w rolę Wielkiego Mistrza.
Obrazek
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Rihanna 27 lut 2016, o 13:05

Nie mogę doczekać się koronacji. Co prawda niektóre osoby wadzą mi w oczy, ale najważniejszy jest nowo wybrany król z czego bardzo się cieszę!
Rihanna dssa Aureliuš-Sedrovski

Rektor Akademii Sclavińskiej
Dziekan Wydziału Nauk Nowych - Scientes Liberales w Akademii Sclavińskiej im. Stanisława Gertalda
Niezależna i niepoprawna dziennikarka
Właściciel Pulsu Sarmatów
Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii

Następna strona

Powrót do Zamek Królewski [Úr Kongburg]