Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Sprawozdanie ze sprawowania urzędu Namiestnika

Obrazek
Starosarmacja: Serwis internetowy  •  Manifest Oświeconego Monarchofaszyzmu  •  Pomoc finansowa  •  Dotacje  •  Praca w Starosarmacji  •  Sport
M O N A R C H O F A S Z Y Z M      T O       P R Z Y S Z Ł O Ś Ć       S A R M A C J I

Sprawozdanie ze sprawowania urzędu Namiestnika

Postprzez Remigiusz L. 26 kwi 2018, o 09:09

Wasza Książęca Wysokość,
Szanowni Posłowie,
¡Compañeros!

Po raz kolejny przychodzi mi stanąć przed Sejmikiem by zdać sprawę z powierzonej mi funkcji. Postaram się Szanownym Delegatom możliwie najlepiej przedstawić moje działania podczas ostatniej kadencji.

Rozpocznę od pracy ministerstw. Przede wszystkim na wspomnienie zasługuje działanie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w osobie diuka Prokrusta Zombiakova. Kontynuował on i kontynuuje pracę nad systemem Zyriusz. W ciągu tej kadencji wspólnymi siłami ukończyliśmy pierwszą wielką inwestycję przemysłową, którą były Zakłady Włókiennicze im. JKW Michała Feliksa w Krezie. Obecnie zajmujemy się budowaniem, czy też montowaniem, Wienksodromu - wielkiego ruchomego pojazdu-miasta. Jednak Zyriusz to nie wszystko. Minister uruchomił również Mikroświatową Federację Hokeja Choć prace nad systemem trwają, to już odbywają się rozgrywki. Innymi inicjatywami MSW są Katalog Inicjatyw, Koło Fortuny, ankieta ustrojowa oraz odnowienie OSP Krez, na którego czele stanął Alfred Fabian von Tehen-Dżek.

Kolejnym ważnym ministerstwem, które udało się w tej kadencji obsadzić, jest Ministerstwo Finansów. Tekę w tym resorcie objął Jan Magov-Zaorski, znany specjalista w dziedzinie finansjery, który do Rady Koronnej trafił prosto z Centrali. Dzięki pracy Prześwietnego Hrabiego podatki i opłaty prowincjonalne były ściągane o czasie, a pensje wypłacane bez opóźnień. W obszarze działań ministerstwa nie wprowadzono wielu zmian. Jedyną było zrównanie miesięcznej pensji wszystkich urzędników prowincjonalnych do trzech tysięcy libertów.

Trzecim ważnym resortem było Ministerstwo Propagandy. Niestety, mimo obiecujących początków, diuk de Ruth nie stanął na wysokości zadania. W związku z jego głęboką realiozą został zastąpiony przez Alfreda Fabiana von Tehen-Dżeka, który przybył do nas z Baridasu. Pod jego kierownictwem ministerstwo ruszyło z kopyta. Jak dotąd opublikowało już trzy informatory z życia prowincji. Z kolei dzięki pracy diuka Czuguł-Chana “Trybuna Diuków” zyskała nowy design, który, mam nadzieję, polepszył wizerunek prowincjonalnej prasy.

Ministerstwo Gospodarki nie podejmowało większych działań. Dopiero pod koniec kadencji zajęło się implementacją do systemu dekretu o dotacjach i nagrodach. Jednak JO Czuguł-Chan także poza sferami pracy ministerstwa bardzo wspierał Pałac Namiestnikowski, poprzez tworzenie pięknych grafik oraz udzielanie dobrych rad.

Z tego miejsca serdecznie dziękuję wszystkim członkom Rady Koronnej. Bez Was tej kadencji by nie było (albo byłaby bardzo kiepska).

Przejdźmy teraz do moich osobistych działań. Zgodnie z zapowiedziami podczas Sejmiku kontynuowałem politykę tworzenia w ramach naszej prowincji dzielnic. Konkretnie powołałem do życia Pustkowia Gellonii, których Naczelnikiem został diuk Prokrust Zombiakov. Nowa dzielnica nie wykazuje się na razie zbyt wielką aktywnością, miejmy jednak nadzieję, że ulegnie to zmianie. Jako El Dictatore dalej rozwijałem Tropicanę i, jak mi się wydaje, stanowi ona obecnie poważną część aktywności naszego samorządu.

Kolejnym ważnym elementem ubiegłej kadencji było zbliżenie z Konsulatem Sclavinii. Już teraz możemy korzystać ze Sclavińskiej Ewidencji Gruntów, do której dodano Grodzisk oraz całą Starosarmację. Rozpoczęto także rozmowy w kwestii podpisania pomiędzy naszymi prowincjami umowy o podwójnym obywatelstwie. Niestety obie te kwestie nie zostały jeszcze zakończone. Przed końcem tej kadencji miały się odbyć negocjacje ze Sclavińczykami, na których planowaliśmy podpisać umowę o SEG i dojść do jakichś ustaleń w temacie obywatelstw. Jednak problemy po stronie sclavińskiej z Senatem (którego przedstawiciel miał wziąć udział w negocjacjach) uniemożliwiły odbycie tego spotkania. Miejmy nadzieję, że uda to się następnemu Namiestnikowi.

Ostatnim podjętym przeze mnie działaniem było opublikowanie dekretu o dotacjach i nagrodach. W najbliższych dniach zobaczymy czy nowy system premiowania aktywności zadziała, miejmy nadzieję, że tak.

Na koniec pragnę podziękować wszystkim obywatelom Starosarmacji za pomoc i aktywność, jaką wspomagali naszą prowincję.

¡Arriba Sarmatia Antigua!
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek
Starosarmacja

Powrót do Archiwa urzędowe