Strona 1 z 1

[Sejmik 01'18][Kuluary] Dzielnica Gellońska

PostNapisane: 12 lut 2018, o 12:32
przez Zombiakov
Korzystając z trwających obrad chciałbym wstępnie poruszyć temat tworzenia dzielnicy przywracającej do (częściowego) życia Gellonię.

Projekt który widzę oczyma wyobraźni nosiłby nazwę - Gellońska Federacja Pustkowi - i osadzony byłby w klimacie postapokaliptycznym co w zasadzie odpowiada stanowi faktycznemu.

GFP podzielona byłaby na Strefy.
Strefa "0" - strefa życia obejmująca aglomerację Fer/Krez będącą pod wątłą ochroną mocy Zakonu Semnoteam.
Strefa "1" - podstawowe historyczne ziemie gellońskie, obszar aktywnego zagrożenia biologicznego (zombie, mutanty, ruiny, opuszczone miasta i wsie)
Strefa "2" - historyczne ziemie Baraniego Pola (później przynależne Gellonii), obszar wtórnego skażenia i degradacji środowiska, mad maxowa pustynia

Na czele GFP stałby Naczelnik z mocą wydawania dekretów. Pieczę nad strefami trzymaliby Stalkerzy - ich głównym obowiązkiem byłoby zapewnienie względnego bezpieczeństwa w podległej strefie a przynajmniej dróg tranzytowych. Z czasem być może ludzie zaczną wydzierać Gellonię apokalipsie.

Stalkerem strefy "0" byłby automatycznie burmistrz - chyba, że mianuje kogoś innego. Jego rola koncentrowałaby się na pograniczach aglomeracji.

Siedzibą Naczelnika byłoby mobilne miasto (obóz) przemieszczający się po strefach - to by obsłużył Zyriusz podobnie jak pewne elementy tego apokaliptycznego zarysu.

Jeżeli Fer by się nie pisał to może być i bez strefy "0" a np. z dodatkową strefą na północy lub części TerKoru.

Re: [Kuluary] Dzielnica Gellońska

PostNapisane: 12 lut 2018, o 13:30
przez rybczak
Pomysł wydaje się ciekawy, pytanie tylko czy znają się chętni. Pomysł wydaje się dość angażujący i wymaga 4 osób - może to być niemałe wyzwanie (biorą pod uwagę, że aktywnych uczestników Sejmiku jest 4? 5?)

No i jestem ciekaw jak na pomysł zapatruje sie burmistrz Feru.

Re: [Kuluary] Dzielnica Gellońska

PostNapisane: 12 lut 2018, o 21:41
przez Zombiakov
rybczak napisał(a):Pomysł wydaje się ciekawy, pytanie tylko czy znają się chętni. Pomysł wydaje się dość angażujący i wymaga 4 osób - może to być niemałe wyzwanie (biorą pod uwagę, że aktywnych uczestników Sejmiku jest 4? 5?)

No i jestem ciekaw jak na pomysł zapatruje sie burmistrz Feru.


Nie chciałbym żeby brak tych 4-5 osób stał na przeszkodzie.
Życie Stalkera nie jest łatwe i często krótkie - jest to urząd z natury wakujący.

Re: [Kuluary] Dzielnica Gellońska

PostNapisane: 13 lut 2018, o 17:04
przez Remigiusz L.
Pomysł fajny. Dodałbym jeszcze, że różnego rodzaju stwory grasujące po strefach 1 i 2 to, oprócz mutantów, potwory przyłążące z Trzyczaszkowa.

Re: [Kuluary] Dzielnica Gellońska

PostNapisane: 26 lut 2018, o 10:46
przez Hugo
Remigiusz L. napisał(a):Pomysł fajny. Dodałbym jeszcze, że różnego rodzaju stwory grasujące po strefach 1 i 2 to, oprócz mutantów, potwory przyłążące z Trzyczaszkowa.

Z Trzyczaszkowa, to chyba zombie właściwie ;)

Re: [Kuluary] Dzielnica Gellońska

PostNapisane: 26 lut 2018, o 13:57
przez rybczak
Mutanty.