Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Zmiana symboli Baridasu w systemie

W tym miejscu znajdują się wszystkie wnioski, które nie mieszczą się w pozostałych kategoriach

Zmiana symboli Baridasu w systemie

Postprzez Konrad Jakub 22 wrz 2018, o 22:15

Szanowna Rado Ministrów,

w związku ze zmianą symboli państwowych w Baridasie, proszę o dokonanie zmian w grafikach na forum i w systemie.

Na końcu znajduje się paczka z grafikami w formacie svg żeby można było sobie samodzielnie przeskalować do wymaganego rozmiaru. We wniosku użyję nazw grafik które znajdują się w paczce RAR.

NA FORUM CENTRALNYM:

• zastąpienie ikonki-tarczy Baridasu która znajduje się pod linkiem http://fc.sarmacja.org//images/icons/herby/herb_baridas_2016.png grafiką opisaną jako Godło Baridasu. Tarcza jak rozumiem musi pozostać w kształcie obecnym, nie wiem też jakim sposobem są robione obecne tarczki na forum (widzę jakieś źródło światła pod skosem/gradient) ani jakie są kontury etc, więc podaję jedynie wizerunek godła żeby grafik forumowy zrobił to we własnym zakresie, w przyjętych przez niego ustaleniach. Jako kolor tarczy proszę ustawienie niebieskiego w standardzie 002e66. Jeżeli nie ma określonych wzorców dla ikonek i nie jest pożądana ścisła jednolitość, a grafik niedomaga/nie ma czasu/nie chce mu się, mogę obrazy tarczek zrobić we własnym zakresie i dosłać później.

• baridajska ikonka wątków na FC tj. http://fc.sarmacja.org/images/icons/ikony/hm_baridas.png — ustawienie tarczki o której mowa wyżej.

• ikona rangi na forum dla grupy "Królestwo Baridasu" tj. http://fc.sarmacja.org/images/ranks/ranga_baridas_2016.png — jak wyżej.

• ikona herbu Almery pod adresem http://fc.sarmacja.org/images/icons/herby/herb_almera.png
    Herb Almery BEZ KORONY

• grafika w nagłówku forum w działach baridajskich (herb między słowami KRÓLESTWO oraz BARIDASU) — Herb Baridasu średni.

NA FORUM — PAPIERKI:

• edycja papierka bar_krol_kj poprzez zmianę grafiki herbu na Herb królewski majestatyczny.

• edycja papierków:
    - bar_regent
    - bar_prb
    - bar_wicekrol
    - kkgb
    poprzez zmianę grafiki herbu na Herb Baridasu mniejszy.

• edycja papierka almera poprzez zmianę grafiki herbu na Herb Almery Z KORONĄ.

• utworzenie papierka dla Premiera Baridasu, z tytułem i opisem "Królestwo Baridasu — Premier Rządu JKM" i grafiką herbu w postaci Herb Baridasu mniejszy.

• utworzenie papierka dla Wiceprzewodniczącego Rady, z tytułem i opisem "Królestwo Baridasu — Wiceprzewodniczący Rady" i grafiką herbu w postaci Herb Baridasu mniejszy.

• utworzenie papierka dla Rządu, z tytułem i opisem "Królestwo Baridasu — Rząd Jego Królewskiej Mości" i grafiką herbu w postaci Herb Baridasu mniejszy.

• utworzenie papierka dla Dworu Królewskiego obecnego króla (z końcówką nazwy papierka "_kj"), z tytułem i opisem "Królestwo Baridasu — Dwór Królewski" i grafiką herbu w postaci Herb królewski mniejszy

• utworzenie papierka dla Marszałka Dworu obecnego króla (z końcówką nazwy papierka "_kj"), z tytułem i opisem "Królestwo Baridasu — Marszałek Dworu" i grafiką herbu w postaci Herb królewski mniejszy.

W DREAMLANDZKIM SYSTEMIE GOSPODARCZYM:

• podmiana herbu Baridasu pod panelem mieszkańca na tarczkę taką samą jak w poprzednich przypadkach na forum. Z tego co widzę, link do grafiki jest taki sam jak na FC, więc w zasadzie zmieni się samo.

To chyba tyle z tego co widzę. Paczka z grafikami tutaj:

Symbole Baridasu.rar
(1.11 MiB) Pobrane 12 razy
Konrad Jakub, z łaski Urusa i woli Narodu Król Baridasu, Najwyższy Kapłan Málauski, wielki książę Arped etc. etc.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu
Trybunał Koronny

Re: Zmiana symboli Baridasu w systemie

Postprzez Konrad Jakub 22 wrz 2018, o 22:21

Ponadto, w grafice tarczy używanej m.in. jako logo Sejmu, widnieje stary wizerunek herbu Baridasu. Tutaj o zmianę nie wnioskuję, bo to nie leży we właściwościach symboli lokalnych, więc jedynie informuję o fakcie dezaktualizacji grafiki. Niech administracja forum zrobi z tym faktem co, i kiedy uzna to za stosowne.
Konrad Jakub, z łaski Urusa i woli Narodu Król Baridasu, Najwyższy Kapłan Málauski, wielki książę Arped etc. etc.
Królestwo Baridasu
Trybunał Koronny

Postprzez Kolo 24 wrz 2018, o 17:58

Wasza Królewska Mość!

Najmocniej przepraszam za zwłokę z udzieleniem odpowiedzi i realizację wniosku. Zwróciłem się zanadto do Radców NIA o pomoc przy zmianie grafik.

z poważaniem
Obrazek
Wyobraźcie sobie tę ciszę, jaka by nastąpiła, gdyby ludzie mówili tylko to, co wiedzą.
Rada Ministrów
Instytut Edukacji Sarmackiej
Królestwo Hasselandu
Naczelna Izba Architektury
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Prefektura Sarmacji

Postprzez piwniczak 1 lis 2018, o 12:31

Wniosek zrealizowano. To była kupa roboty, bardzo upierdliwej i można odnieść wrażenie, że na przyszłość takie wnioski powinny być realizowane nakładem wnioskujących, a NIA czy RM dodawać powinna jedynie odpowiednie grafiki i BBCode. Możliwe też, że trzeba by się zastanowić czy nie uprościć tego systemu, by zminimalizować upierdliwość realizacji - np. oprzeć to o HTML i CSS, by nie robić grafik, ale to już inna sprawa. Tak się musiałem wyżalić. Naczelna Izba przyjmie w podzięce dobre whisky.
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja

Postprzez Konrad Jakub 1 lis 2018, o 18:00

Serdecznie dziękuję i doceniam.

Pragnę jednak nieśmiało zwrócić uwagę, że zasugerowałem przecież iż mogę pracę wykonać we własnym zakresie i dosłać do samej podmianki, a jedyny powód że nie robię tego od razu to taki, że nie znam specyfikacji i wymogów technicznych. Kiedyś przygotowałem gotowe papierki do wsadzenia prosto na serwer, ale Helwetyk wyrzucił je do kosza i zrobił nowe, ponieważ nie były tak doskonałe jak jego. W związku z tą sytuacją w powyższym wniosku najpierw spytałem, gdyż zrobienie gotowców na dzień dobry prawdopodobnie byłoby marnowaniem mojego czasu, jak i uprzednio. Na przyszłość nie ma problemu (przynajmniej z mojej strony) żeby to ogarnąć, tylko że w takim wypadku dobrze byłoby w informacjach dotyczących składania wniosku podać wymogi prac, żeby potem tylko to zweryfikować i wrzucić. Czyli czcionka, odstępy, kerning, antyaliasing, wymagane rozdzielczości itp, a najlepiej to w ogóle wrzucić plik edytowalny z możliwością podmiany danych na własne. Serdecznie to polecam rozważyć.

Co do realizacji wniosku, jest gites, tylko jedna sprawa została załatwiona trochę inaczej niż jak wnioskowałem. Jeżeli z powodu przeszkód technicznych czy innych, to nie ma problemu, ale jeżeli przeoczenie, to fajnie byłoby poprawić — przy czym oczywiście mogę to zrobić samodzielnie, tylko jak pisałem — potrzebuję specyfikacji. Chodzi mianowicie o wizerunek herbu na nagłówku stylu forumowego. Dałoby tam jednak radę wsadzić herb Baridasu w wersji średniej (z trzymaczami)? Z tego co widzę, odstępy między nazwą nagłówka nie są na sztywno i dopuszczalne są modyfikacje — patrz: forum KT gdzie herb również jest bardziej poziomy, czy w ogóle STS, gdzie jest on przesunięty do lewego marginesu. Więc chyba by się to tam zmieściło.

Łiskacza chętnie postawię, pasuje najpierw jednak zorganizować jakiś zlot. Jeżeli Książę nas czyta, to niech sobie wyobrazi że właśnie sugestywnie patrzę w jego kierunku.
Królestwo Baridasu
Trybunał Koronny

Postprzez Piotr III Łukasz 1 lis 2018, o 22:26

Konrad Jakub napisał(a):Łiskacza chętnie postawię, pasuje najpierw jednak zorganizować jakiś zlot. Jeżeli Książę nas czyta, to niech sobie wyobrazi że właśnie sugestywnie patrzę w jego kierunku.

Zlot, bardzo chętnie, natomiast obawiam się, że sprawa się rozbije o miejsce i uczestników.
Z pewnych względów, nie bardzo się mogę na razie ruszać ze swojej nory a nora leży na Mazurach... Co prawda w lato, jak znalazł, ale czy znajdą się chętni na lato? Zobaczymy, sprawdzimy, rzucimy ankietą.
(—) Piotr III Łukasz

książę Księstwa Sarmacji
Ojciec Założyciel Księstwa Sarmacji
Książę Sarmacji
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Trybunał Koronny
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Powrót do Archiwum wniosków różnych