Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Pytanie do Kanclerza - informacja na temat prac RM

Archiwalne zapytania i interpelacje do Rady Ministrów

Moderator: Prezydium Sejmu

Pytanie do Kanclerza - informacja na temat prac RM

Postprzez Zombiakov 5 mar 2018, o 20:25

Wielmożny Wicehrabia Konrad Jakub Arped-Friedman
Kanclerz Rządu Księstwa Sarmacji

Szanowny Panie Kanclerzu,

Mija tydzień od ostatniego komunikatu dot. prac rządu. Proszę o opublikowanie aktualnych informacji gdyż widoczność osiągnięć poszczególnych resortów jest w dalszym ciągu znikoma.

Z góry dziękuję.
Diuk Prokrust Zombiakov
... bo śmierć to nie koniec ...
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Re: Pytanie do Kanclerza - informacja na temat prac RM

Postprzez Konrad Jakub 11 mar 2018, o 21:55

JO Pośle,

przyjęty początkowo interwał cotygodniowych artykułów rządowych niestety się nie sprawdza — jest to po prostu zbyt krótki okres. Stąd będą one ukazywały się co dwa tygodnie. Kolejny będzie więc jutro.

Co do aktywności poszczególnych resortów — zarówno przed wyborami, jak i w przemówieniu programowym, nie przewidywałem tejże aktywności na polu kultury czy edukacji, o ile działania te nie będą bezpośrednio nawiązywały do głównego celu tj. boćka.

W związku z powyższym, nie powinno być to dla nikogo zaskoczeniem. Mimo to, Ministerstwo Kultury organizuje konkurs który niedługo zostanie ogłoszony, a Minister Edukacji — nie przedstawi żadnych postępów w swoich pracach, gdyż najzwyczajniej w świecie — zrezygnował z urzędu. Wniosek o dokonanie zmian w Radzie Ministrów został już złożony.

Reszta informacji ukaże się jutro w artykule.
Konrad Jakub, z łaski Urusa i woli Narodu Król Baridasu, Najwyższy Kapłan Málauski, wielki książę Arped etc. etc.
Królestwo Baridasu
Trybunał Koronny

Postprzez Konrad Jakub 12 mar 2018, o 17:41

Konrad Jakub, z łaski Urusa i woli Narodu Król Baridasu, Najwyższy Kapłan Málauski, wielki książę Arped etc. etc.
Królestwo Baridasu
Trybunał Koronny

Postprzez Zombiakov 12 mar 2018, o 21:16

Dziękuję za informację.

Mój duży niepokój budzą informacje o tym, że Ministrowie nie mają pomysłu i ochoty na realizowanie swoich misji - co z resztą od początku mniej więcej widać. Z kolei Minister Kultury, zgodnie z programem Kanclerza, nie ma co robić czy może wręcz ma nie robić nic.

Kanclerz realizuje wnioski, jest czynnym Marszałkiem Sejmu, robi za rzecznika prasowego etc. etc.

Tutaj żaden Bociek nie pomoże. Przede wszystkim nie dojdzie do skutku.
Diuk Prokrust Zombiakov
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Postprzez Konrad Jakub 13 mar 2018, o 17:29

Nie, ani nie "nie ma co robić" ani nie "ma nic nie robić".

Minister Kultury organizuje właśnie konkurs, który zostanie niedługo ogłoszony. Oprócz tego zapewnił o posiadaniu pomysłów na dalszą kadencję. Nie wiem na jakiej podstawie wnioskuje się, że MK dostał odgórny zaraz prowadzenia działalności "bo tak".

Nic nie poradzę na to, że aktywność społeczna jest taka a nie inna, a ludzie mają słomiany zapał. Ja ze swojej strony robię co mogę, to że piastuję kilka urzędów na raz, to chyba wartość in plus, nie odwrotnie. Nie zgodzę się z ograniczeniem mojej roli do realizacji wniosków urzędowych — wiele spraw nie widać na pierwszy rzut oka, a Sarmacji poświęcam po kilka bitych godzin dziennie. Taka specyfika urzędu, że roboty od groma — i to wcale nie tylko tej administracyjno-biurokratycznej — a widać z tego mało.

Tak samo nie bronię nikomu składać aplikacji do Rządu, bo jak pisałem, przyjmę praktycznie każdego, gdyż w tym akurat momencie celuję w bardziej technokratyczne zabawy.

Jeden człowiek z parą wołów, więcej niż jednej morgi nie zaorze, choćby miał najlepsze chęci.
Królestwo Baridasu
Trybunał Koronny

Postprzez Zombiakov 13 mar 2018, o 19:44

1. Nie piszę, że MK ma zakaz ... tylko, że ...

Co do aktywności poszczególnych resortów — zarówno przed wyborami, jak i w przemówieniu programowym, nie przewidywałem tejże aktywności na polu kultury czy edukacji, o ile działania te nie będą bezpośrednio nawiązywały do głównego celu tj. boćka.

... dla Rządu (i Kanclerza) jego praca nie jest bardzo ważna.

2. Czy piastowanie wielu urzędów jest pozytywne czy negatywne ? Jako zjawisko jest to zawsze negatywne jeżeli jest to ponad siły i doprowadza do wypalenia. Jeżeli ma doprowadzić do wypalenia ... to nawet lepiej żeby coś zaniedbać niż żeby gość tym rzucił w kąt i więcej nie wrócił.

Jako gotowość do tymczasowego poświęcenia póki nie załata się dziur kadrowych - jak najbardziej pozytywne.

3.
Nie zgodzę się z ograniczeniem mojej roli do realizacji wniosków urzędowych — wiele spraw nie widać na pierwszy rzut oka, a Sarmacji poświęcam po kilka bitych godzin dziennie. Taka specyfika urzędu, że roboty od groma — i to wcale nie tylko tej administracyjno-biurokratycznej — a widać z tego mało.

Nie sugerowałem, że to tylko realizacja wniosków - czym akurat powinien się według mnie zajmować ktoś inny. Kanclerz powinien mieć właśnie więcej czasu na wyjście do ludzi, komunikację i ocieplanie wizerunku. Zanik aktywności na poziomie centralnym to według mnie dramat - niezależnie jak ciężko Kanclerz i Książę pracują w tle.

4.
Tak samo nie bronię nikomu składać aplikacji do Rządu, bo jak pisałem, przyjmę praktycznie każdego, gdyż w tym akurat momencie celuję w bardziej technokratyczne zabawy.

Nie brzmi to jak serdeczne zaproszenie kogokolwiek do współpracy - PR-u mógłby się Kanclerz trochę od JKM poduczyć. On potrafi sprawić, że czyszczenie toalet wydaje się być krytyczną misją w kosmos :mrgreen:
Diuk Prokrust Zombiakov
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Postprzez Konrad Jakub 13 mar 2018, o 20:47

1. Jak wspomniałem na PK - znaczy to jedynie tyle, że ja osobiście działań pewnych resortów nie obiecywałem i jasno postawiłem sprawę - mogę komuś umożliwić działanie jeżeli będzie chciał coś robić, ale nie biorę odpowiedzialności za to, że się z tego nie wywiązuje.

Jeżeli ktoś stwierdzi, że chciałby zostać Ministrem Sprawiedliwości i reformować sądownictwo sarmackie, to czemu nie, powołam go. Ale jeżeli minister ten zrezygnuje po miesiącu i nie zrobi w tym czasie nic, to jednak byłoby trochę nadużyciem dopisywać mi to do listy porażek. Bo najzwyczajniej w świecie, nigdzie nie pisałem że mam plan dla takiego ministerstwa albo że obiecuję coś w tej kwestii.

A jeżeli chodzi o to, czy właśnie Minister Kultury korzysta z okazji, czy raczej nie — to powtórzę, że korzysta. Do końca tego tygodnia powinien wreszcie pokazać to publicznie.

2. Wiadomo że pod względem efektywności wykonywanej pracy, im więcej obowiązków, tym gorzej z ich realizacją. Chodzi mi tutaj jednak o zwrócenie uwagi nie na użyteczność krańcową jaką wytwarzam swoją pracą, ale o samo podejście jakie mam. Bo o ile można (słusznie) pisać, że to nie jest dobrze że mam za dużo obowiązków, to na pewno nie można tego używać argumentu na rzecz olewczego podejścia do Sarmacji czy braku chęci i lenistwa połaczonego z brakiem zaangażowania. A jeżeli mamy właśnie zaangażowanie mierzyć, to wtedy mnogość urzędów jest raczej argumentem właśnie na plus, nie na minus.

3. To już jest pytanie czy ważniejsze jest żeby coś robić, czy żeby sprawiać takie wrażenie. Łącząc to z poniższym punktem — ja jakoś niespecjalnie preferowałem podejście, brzydko mówiąc, wchodzenia ludziom w d…

I dlatego zresztą moje poparcie w społeczeństwie nigdy specjalnie wysokie nie było (i nie jest obecnie). Przymilania się i kreślenie PRu nie za bardzo mnie raduje — o ile oczywiście akurat nie startuję w wyborach :)

Pytanie, czy to dobrze czy źle. To zależy, jest to kwestia już czysto polityczna, nie merytoryczna. Z punktu widzenia ekonomicznego, skoro mogę uzyskać określony efekt (tu: wygranie wyborów i stabilne utrzymanie się przy władzy) bez ponoszenia zbędnych kosztów (czyli męczącego słodzenia ludziom aż do mdłości i kreowania pozytywnego wizerunku), to jest to postawa jak najbardziej racjonalna. Może nie jest to jeszcze optimum w sensie Pareto, ale na pewno stosunek kosztów do zysków jest tutaj wyrównany :)
Królestwo Baridasu
Trybunał Koronny

Powrót do Zapytania i interpelacje