Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

[Sejmik 11'18] Kuluary

W tym miejscu odbywają się Kwartalne Zjazdy Delegatów KC SZPM
Obrazek
Starosarmacja: Serwis internetowy  •  Manifest Oświeconego Monarchofaszyzmu  •  Pomoc finansowa  •  Dotacje  •  Praca w Starosarmacji  •  Sport
M O N A R C H O F A S Z Y Z M      T O       P R Z Y S Z Ł O Ś Ć       S A R M A C J I

Re: [Sejmik 11'18] Kuluary

Postprzez Zombiakov 29 lis 2018, o 22:53

Ustęp "6" stał się małym potworem. Propozycja jest prosta:
1. Wprost piszemy, że Marszałek może zrezygnować
2. Jeżeli Marszałek Senior nie może podołać to sam o tym oświadcza lub stwierdza to Namiestnik świadcząc swoim honorem, że tak jest i już. Zwyczajem niech będzie, że takie poświadczenie jest wynikiem rozmowy z Seniorem lub brakiem możliwości nawiązania kontaktu przez kilka dni.

Tak czy siak są to przepisy przejściowe.

Art. 1 [Przepisy zmieniające]

W Konstytucji Starosarmacji, danej w Ferze w dniu 14 kwietnia 2016 r. (Dz.P. poz. 8421 z późn. zmianami) dokonuje się następujące zmiany:

1. Art. 4 ust. 2 ("Każdy jeden obywatel Starosarmacji wpisany do Rejestru Obywateli w skład Sejmiku wchodzi, jeśli tylko w momencie Sejmiku zwołania chociaż pięć punktów aktywności, w myśl Ustawy o obywatelstwie sarmackim, w ostatnich 30 dniach wykazał.") przyjmuje brzmienie: Każdy jeden obywatel Starosarmacji wpisany do Rejestru Obywateli w skład Sejmiku wchodzi.

2. Art. 4 ust. 6 ("Sejmikiem Koronnym Marszałek przewodzi i na straży porządku w nim stoi. Marszałka obywatele wskazują spośród siebie w pierwszych dniach obrad. Nad porządkiem wyboru Marszałka czuwać będzie uczestnik Sejmiku obywatelstwo Starosarmackie najdłużej posiadający." przyjmuje brzmienie: Sejmikiem Koronnym Marszałek przewodzi i na straży porządku w nim stoi. Marszałka obywatele wskazują spośród siebie. Jednakże, gdy Marszałek leniem się okaże, a prace Sejmiku przezeń wstrzymane zostaną, na wniosek dwudziestej części Sejmiku zostanie przeprowadzone głosowanie nad zachowaniem stanowiska przez Marszałka. Jeżeli Marszałek wolę ustąpienia z urzędu ogłosi czym prędzej nowego Marszłka Sejmik obierze.
W każdym przypadku nad porządkiem wyboru i odwołania Marszałka czuwać będzie uczestnik Sejmiku obywatelstwo Starosarmackie najdłużej posiadający, zwany Marszałkiem Seniorem. Gdyby sytuacja taka zaistniała, że Marszałek Senior z roli wywiązać się nie może to w następstwie jego oświadczenia lub honorowego poświadczenia Namiestnika przywilej na kolejnego stażem uczestnika Sejmiku przechodzi.

3. Art 4. Ust. 3 ("Sejmik Koronny Namiestnik zwołuje raz na kwartał, listę uprawnionych do udziału w obradach publicznie ogłaszając, bądź w ekstraordynaryjnej sytuacji, jeśli jedna z dwóch części obywateli Starosarmacji taką wolę wyrazi, Sejmik per se jest zwołany.") zostaje wykreślony.

4. Art 4. Ust. 4 ("Decyzje Sejmiku Koronnego wiążącymi nie są, jeśli na obrady nie stawi się najmniej jedna z dwóch części uprawnionych obywateli Starosarmacji.") zostaje wykreślony.

Art. 2 [Przepisy końcowe]

1. Gdy tylko niniejsza uchwała do Dziennika Praw trafi, Konstytucja zmienioną będzie.
2. Sejmik Koronny niniejszą uchwałę przyjmujący prace wedle wprowadzanych przepisów kontynuuje.
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja

Postprzez Verwaltung 30 lis 2018, o 10:43

Projekt jest już na dobrym torze, jednak się to tragicznie czyta, ale to chyba element tradycji.
(—) Severin von Verwaltung
Były obywatel, były funkcjonariusz publiczny
Baron Księstwa Sarmacji
Baron Królestwa Hasselandu
Dezerter, defetysta
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez Zombiakov 30 lis 2018, o 11:38

Seweryn napisał(a):Projekt jest już na dobrym torze, jednak się to tragicznie czyta, ale to chyba element tradycji.

Przyjmijmy, że tak właśnie jest. Im trudniej się czyta tym bardziej nasze.
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
Starosarmacja

Postprzez Remigiusz L. 30 lis 2018, o 21:44

Jestem sceptyczny wobec nowelizacji. Zamiast babrać się przy obecnej konstytucji, lepiej dać łapówkę marszałkowi żeby nie kończył Sejmiku i zająć się pisaniem nowej.
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek

Postprzez Zombiakov 30 lis 2018, o 21:52

Remigiusz L. napisał(a):Jestem sceptyczny wobec nowelizacji. Zamiast babrać się przy obecnej konstytucji, lepiej dać łapówkę marszałkowi żeby nie kończył Sejmiku i zająć się pisaniem nowej.

Łapówkę ? Prędzej jestem skłonny wprowadzić tutaj wojsko i przymusić lufami karabinów niż za to ekstra płacić.
Skończyło się rozkradanie Ojczyzny !

Ttymczasowe zniesienie kworum może pomóc w przekonaniu nieprzekonanych albo usunięciu ich nieprzekonania na jakąś daleką wyspę.
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
Starosarmacja

Postprzez Remigiusz L. 30 lis 2018, o 22:35

Zombiakov napisał(a):
Remigiusz L. napisał(a):Jestem sceptyczny wobec nowelizacji. Zamiast babrać się przy obecnej konstytucji, lepiej dać łapówkę marszałkowi żeby nie kończył Sejmiku i zająć się pisaniem nowej.

Łapówkę ? Prędzej jestem skłonny wprowadzić tutaj wojsko i przymusić lufami karabinów niż za to ekstra płacić.
Skończyło się rozkradanie Ojczyzny!

A skąd weźmiecie to wojsko? Bo nic nie wiem o starosarmackich siłach zbrojnych, a tych Waszych, pożal się Wando, stalkerów jakoś niezbyt się boję :P
Namiestnik Starosarmacji
Obrazek

Postprzez Zombiakov 30 lis 2018, o 22:38

Remigiusz L. napisał(a):A skąd weźmiecie to wojsko? Bo nic nie wiem o starosarmackich siłach zbrojnych, a tych Waszych, pożal się Wando, stalkerów jakoś niezbyt się boję :P

Najmiemy barbarzyńców z Teutonii, mudżachedinów z Baridasu i asasynów z Hasselandu ! Nie zapominajcie kto trzyma kasę.
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
Starosarmacja

Postprzez Remigiusz L. 30 lis 2018, o 22:43

To dopiero byłoby rozkradanie Ojczyzny!
Myślę, że skromna łapóweczka będzie zdecydowanie mniej kosztowna :roll:
Namiestnik Starosarmacji
Obrazek

Postprzez Michał F. Lubomirski 30 lis 2018, o 22:56

Zombiakov napisał(a):Nie zapominajcie kto trzyma kasę.

Na przykład ja.
(-) Michael Franciscus Lubomirski-Lisewicz

Ambasador Rzeczypospolitej Obojga Narodów
Minister Finansów Starosarmacji

Postprzez Zombiakov 30 lis 2018, o 23:04

Michał F. Lisewicz napisał(a):Na przykład ja.

Też. Na pewno ze zrozumieniem odnieślibyście się do faktury za wynajem najemników. Standardowa usługa bez luksusów (bez brania jeńców poza Marszałkiem).
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
Starosarmacja

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sejmik Koronny