Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

[DEBATA] Premia za aktywność na forum

Obrazek
Starosarmacja: Serwis internetowy  •  Manifest Oświeconego Monarchofaszyzmu  •  Pomoc finansowa  •  Dotacje  •  Praca w Starosarmacji  •  Sport
M O N A R C H O F A S Z Y Z M      T O       P R Z Y S Z Ł O Ś Ć       S A R M A C J I

Re: [DEBATA] Premia za aktywność na forum

Postprzez zbbrow 7 sty 2015, o 15:12

Hugo napisał(a):No to skoro nie stanowią tak naprawdę problemu, to po co ten problem tworzyć? Czy zwiększenie wypłat nadwyręży znacząco budżet? Zawsze tak jest, że jakiś wydatek dla kogoś lepiej byłoby wydać na co innego. Ale czy taka struktura "nagradzania" mieszkańców GiS (czy to w wypłatach, czy to w premiach za aktywność) jest zła?

Nie twierdzę, że jest zła. Ja się co raz bardziej zastanawiam czy ma dalej sens w takiej postaci i jak widać zgodziliśmy się, że osobom z innych prowincji nie ma sensu ich wypłacać. Byłem ciekawy opinii, ale jednocześnie z góry zaproponowałem rozwiązanie, dzięki czemu od razu przeszliśmy do "konkretnej" debaty. Efekt osiągnięty! :)

Hugo napisał(a):Co z osobami, które nie są pracownikami Prowincji, ale wspierają ją choćby właśnie swoją aktywnością na jej forum? Myślę, że bez względu na ich staż, powinno się je w jakiś sposób nagradzać libertami. Może zmniejszyć kwoty? Może zwiększyć wymagania? Może zróżnicować kwoty i wymagania w zależności od stażu?

Osoby te raczej też zostają wynagrodzone, przykładem jest Remigiusz, którego jako jedyny nie był zatrudniony, a został uwzględniony przy wypłatach jako premia. Ale oczywiście to też nie jest idealne rozwiązanie.

Winheart napisał(a):Moim zdaniem system działa dobrze.

Wyczuwam dalej, że się nieco denerwujesz - spokojnie! Ja jestem bardziej ciekaw opinii innych po tym jak przez kilka miesięcy używaliśmy takiego systemu premii. O budżet się nie martwię, bo niedługo dostaniemy zaległe subwencje i wrócimy do normalnych wydatków.

RattusNrv-Ch napisał(a):Jak widzę w kwestii wykluczenia osób spoza GiSu jesteśmy zgodni, jednak co do wypłacania premii dla osób z prowincji pojawiają się wątpliwości. Na razie wersja "bez ograniczeń" konkuruje z wersją "wypłacamy do 3-6 miesiąca stażu". Co na to pozostali członkowie Rady?

Myślę, że na razie powinniśmy wykluczyć premie dla mieszkańców innych prowincji, a resztę zostawić w obecnej formie.

PS: Dobra debata nie jest zła! :D
Zbyszko Gustolúpulo
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
zbbrow

Postprzez Hugo 7 sty 2015, o 15:20

zbbrow napisał(a):

Wyczuwam dalej, że się nieco denerwujesz - spokojnie! [...]
O lol, skąd taki wniosek? :D Chodzi o kropkę nienawiści czy co? ;) :P
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior, król-senior Baridasu
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja

Postprzez zbbrow 7 sty 2015, o 15:56

Hugo napisał(a):
zbbrow napisał(a):

Wyczuwam dalej, że się nieco denerwujesz - spokojnie! [...]

W dalszej części posta i we wcześniejszych. Siłą rzeczy, to Cali wprowadziły obecne premie za aktywność! :D
Zbyszko Gustolúpulo
zbbrow

Postprzez Winheart 7 sty 2015, o 17:06

zbbrow napisał(a):jak widać zgodziliśmy się, że osobom z innych prowincji nie ma sensu ich wypłacać.

Ja tam się z tym nie zgadzałam.

zbbrow napisał(a):

Wyczuwam dalej, że się nieco denerwujesz - spokojnie!

Jak mamy prowadzić debatę jak zarzucasz osobom o innym zdaniu, że "się denerwują"? To jest niepoważne. A zdenerwować to ja się dopiero mogę :twisted: ale wtedy wolałbyś nie być w swojej skórze ;)

Hugo napisał(a):
zbbrow napisał(a):

Wyczuwam dalej, że się nieco denerwujesz - spokojnie! [...]

Zapomniałam dodać emotikonki :D Myślałam, że tylko kobiety są w stanie uznać to za przejaw zdenerwowania :D

zbbrow napisał(a):W dalszej części posta i we wcześniejszych. Siłą rzeczy, to Cali wprowadziły obecne premie za aktywność! :D

Mylisz się. Miało to miejsce za mojej kadencji i ja to podpisałam, ale projekt był JKW Helwetyka, a ustawę przyjęła cała Rada :P
(-) Calisto diuczessa Norvegicus-Chojnacka
Sołtys Nadziei
Obrazek

Postprzez zbbrow 7 sty 2015, o 18:22

Winheart napisał(a):ak mamy prowadzić debatę jak zarzucasz osobom o innym zdaniu, że "się denerwują"? To jest niepoważne.

Nie widzę w tym nic niepoważnego, po prostu takie odniosłem wrażenie - inne zdanie nie ma nic do rzeczy (?).

Winheart napisał(a):Ja tam się z tym nie zgadzałam.

Ok, większość się zgodziła - skrót myślowy. :P
Zbyszko Gustolúpulo
zbbrow

Postprzez Laurẽt 7 sty 2015, o 19:12

Winheart napisał(a):
zbbrow napisał(a):jak widać zgodziliśmy się, że osobom z innych prowincji nie ma sensu ich wypłacać.

Winheart napisał(a):Ja tam się z tym nie zgadzałam.

Ja też popieram Winheart.
Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez RattusNrv-Ch 9 sty 2015, o 19:24

Szanowna Rado,

Nieuchronnie zbliżamy się do zakończeni debaty. Biorąc pod uwagę fakt, iż żadne nowe głosy nie zostały przedstawione, Rada zgadza się w większości spraw i podejrzewam, że nic nowego nie wypłynie, to podjąłem decyzję o zakończeniu debaty zgodnie z zaplanowanym terminem, który upływa w dniu dzisiejszym. Jutro natomiast przejdziemy do głosowania.

Wyrażam nadzieję, że tym razem frekwencja będzie wysoka, a dwie osoby będące w okresie karencji nadrobią swoje starty i będą mogły oddać swój głos.
Pozdrawiam,
kpt. Rattus mar. Norvegicus-Chojnacki

#ZielonoMi #SzanujZieleń #PosadźDrzewo #PoszukiwaczeSkarbów
Nowe inicjatywy PASI! Warto czekać!

Właściciel PASI - Prywatnej Agencji Sensownych Inicjatyw.
Inicjatywy na najwyższym poziomie! Ciekawy? Zajrzyj!

Najprawdziwsze i jedyne źródło sarmackości wypływa z Gellonii i Starosarmacji.
Tylko to źródło zapewni Ci wieczne szczęście i dobrobyt.

Postprzez KJAF 14 sty 2015, o 16:00

No i co z tym głosowaniem?

Postprzez RattusNrv-Ch 14 sty 2015, o 16:01

Do jutra będzie. Muszę inne sprawy ogarnąć. A to też nie jest sprawa aż tak pilna, bowiem premie za aktywność wypłacamy raz na miesiąc na początku, te 3-4 dni może poczekać przy założeniu, że głosowanie będzie trwało do 5 dni + czas na publikację w DP.
Pozdrawiam,
kpt. Rattus mar. Norvegicus-Chojnacki

#ZielonoMi #SzanujZieleń #PosadźDrzewo #PoszukiwaczeSkarbów
Nowe inicjatywy PASI! Warto czekać!

Właściciel PASI - Prywatnej Agencji Sensownych Inicjatyw.
Inicjatywy na najwyższym poziomie! Ciekawy? Zajrzyj!

Najprawdziwsze i jedyne źródło sarmackości wypływa z Gellonii i Starosarmacji.
Tylko to źródło zapewni Ci wieczne szczęście i dobrobyt.

Postprzez KJAF 14 sty 2015, o 16:08

OK, myślałem, że to ja nie mogę go znaleźć czy coś.
A tak to spokojnie, nikomu się nie śpieszy ;)

Poprzednia strona

Powrót do Archiwa urzędowe