Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Debata “Wyznaczenie nowego hasła przewodniego"

Moderator: Starosarmacja: władze

Obrazek
Starosarmacja: Serwis internetowy  •  Manifest Oświeconego Monarchofaszyzmu  •  Pomoc finansowa  •  Dotacje  •  Praca w Starosarmacji  •  Sport
M O N A R C H O F A S Z Y Z M      T O       P R Z Y S Z Ł O Ś Ć       S A R M A C J I

Debata “Wyznaczenie nowego hasła przewodniego"

Postprzez Peter West 7 maja 2018, o 13:49

Coraz częściej słychać głosy, że monarchofaszyzm jest przestarzały a Starosarmacja od niego już dawno odeszła i w sumie stała się kolebką demokracji (między innymi dzięki Sejmikom itd).
Jako Marszałek Sejmiku Koronnego wychodzę, więc z inicjatywą debaty na temat tego czy Starosarmacja powinna obrać nowe kierunki i ewentualnie jakie te nowe kierunki by były.
Już uspokajam tradycjonalistów, że to tylko debata i jeśli podczas niej postanowimy, że monarchofaszyzm jest aktualny, wówczas oczywiście dalej w tym kierunku będziemy się starali podążać.

Debata potrwa od 7.05.2018 (15:00) do 11.05.2018 (20:00).

Zapraszam do dyskusji!
(-) Peter West
Burmistrz Miasta Harz

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Instytut Edukacji Sarmackiej
Rada Ministrów
Korona Księstwa Sarmacji
Rada Nauki

Re: Debata “Wyznaczenie nowego hasła przewodniego"

Postprzez piwniczak 7 maja 2018, o 18:53

Nie widzę rozsądnej alternatywy, więc uważam, że trzeba monarchizm kontynuować. W końcu gdyby nie jego założenia, to nawet tego sejmiku by nie było. Nie jest też prawdą, że jesteśmy kolebką demokracji, bo namiestnik może praktycznie wszystko, choć jest oczywiście wentyl bezpieczeństwa w postaci mechanizmu odwoławczego.
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Naczelna Izba Architektury
Kościół Diuczej Wiary
Korona Księstwa Sarmacji

Postprzez Remigiusz L. 7 maja 2018, o 19:28

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, iż polemizowałbym ze stwierdzeniem, że Starosarmacja staje się kolebką demokracji. Owszem, Sejmiki są wzorowym przykładem demokracji bezpośredniej, ale odbywają się tylko co trzy miesiące. Pomiędzy nimi Namiestnik jest praktycznie dyktatorem ograniczonym tylko Konstytucją i zapisem o jego odwołaniu. Jednak 2/3 obywateli to duża grupa i nawet ta możliwość odwołania nie ogranicza zbytnio Namiestnika. Tak więc uważam, że obecny ustrój jest jak najbardziej monarchofaszystowski, mamy bowiem silnego wodzą rządzącego przy poparciu większości obywateli.

Chce także zauważyć, że poparcie wyrażane przez chyba większość obywateli Starosarmacji dla obecnego ustroju, a także przegłosowanie monarchofaszystowskiej nowelizacji na poprzednim Sejmiku świadczy, że głosy, o których wspomina Marszałek, niekoniecznie odzwierciedlają opinię większości społeczeństwa.

Oczywiście nie twierdzę, że jest różowo. Na przywołanym już przeze mnie poprzednim Sejmiku pojawiały się już głosy o konieczności redefinicji owego "motywu przewodniego". Dlatego też jeśli pojawi się kompleksowa propozycja takiego motywu i uzyska mocne wsparcie delegatów, to także ją poprę. Według mnie nie powinna ona jednak naruszać obecnego modelu ustrojowego, który bardzo dobrze się sprawdza, a także przekreślać dotychczasowego dorobku osób angażujących się w STS. Zastrzegam też, że zamierzam kontynuować przyjętą przeze mnie i Paviela narrację na Tropicanie.

Na koniec pragnę złożyć własną propozycję. Już na poprzednim Sejmiku wspominano o wykorzystaniu kultu Powagi. Osobiście z pewnych powodów jestem mocno sceptyczny wobec KDW, jednak uznaję drzemiący w nim potencjał narracyjny. Jest on tym większy, że skoro mamy w prowincji osoby, które sprzeciwiają się kultowi Powagi (ja), to automatycznie będzie napędzać to konflikt, a więc aktywność (oczywiście chodzi mi o konflikt narracyjny). Zastanawiam się też od jakiegoś czasu nad rozwinięciem narracji politeistycznej na Tropicanie, więc jak znajdę na to trochę czasu, to możemy się zamienić w prowincję religijnych fanatyków :D
Pozostawiam ten pomysł delegatom pod rozwagę (ale nie Powagę!).
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Legat Koronny
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek
Sejm Księstwa Sarmacji
Korona Księstwa Sarmacji

Postprzez RCA 8 maja 2018, o 06:52

Szanowny Panie Marszałku,
PT Delegaci,

o umieraniu monarchofaszyzmu pisałem lata temu. I tak, monarchofaszyzm, który znamy z legend jest już dawno martwy. Dziś, szczególnie w Starosarmacji, funkcjonuje neomonarchofaszyzm i ma się dobrze. Kraina ta już dłuższy czas cieszy się stabilnym ustrojem, który doskonale sprawuje się w zakresie do jakich został stworzony. To sprawia, że ustrój samorządu nie jest problemem, nie jest też problemem samorządu zarządzanie. Problemem jest zupełnie co innego — rozmyta tożsamość Starosarmacji. Tropicana - wspaniałe miejsce, gellońskie pustkowia - wspomnienie niegdyś prężnie działającej prowincji, zapomniane Trzyczaszkowo, czy nawet niezwykły Morvan. To wszystko dziś wydaje się nie wykorzystanym potencjałem. Osobiście odnoszę wrażenie, że brakuje spoiwa, a jednym jakie jest to właśnie ów ideologiczny neomonarchofaszyzm. Przeto zostawmy go w spokoju. Niech trwa, ewoluuje, zmienia się, umacnia. Ale zostawmy. Mamy ważniejsze problemy niż ustalanie hasła przewodniego.
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Książę-senior Sarmacji

Postprzez Zombiakov 13 maja 2018, o 21:15

Ja już zaakceptowałem, że jedynym sposobem na monarchofaszyzm jest jego ignorowanie.

No i z drugiej strony tylko jak w sposób naturalny powstanie mocne jadro narracji inne niz monarchofaszyzm.... wtedy ma szanse zmienic "haslo przewadnie". Sztuczne ziarno sie nie zaczepi na pustkowiu.
Diuk Prokrust Zombiakov
... bo śmierć to nie koniec ...
Korona Księstwa Sarmacji

Powrót do Archiwa urzędowe