Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Obywatelstwo dla obywateli Bialenii

Wniosek o obywatelstwo sarmackie składa się w nowym wątku

Moderator: Prezydium Dworu Książęcego

Przed złożeniem wniosku o obywatelstwo przeczytaj uważnie poradnik. Pamiętaj o konieczności (1) ustawienia sobie podpisu (2) oraz awatara na Forum Centralnym (3) i w serwisie internetowym Księstwa Sarmacji.

Obywatelstwo dla obywateli Bialenii

Postprzez Remigiusz L. 26 wrz 2018, o 07:28

Szanowni Państwo,

wypełniając postanowienie Umowy pomiędzy Księstwem Sarmacji a Republiką Bialeńską o otoczeniu opieką Republiki Bialeńskiej, w którym mowa jest "Obywatele Republiki Bialeńskiej stają się obywatelami Księstwa Sarmacji, z tym zastrzeżeniem, że zobowiązani są w przeciągu 14 dni od wejścia niniejszej Umowy w życie, do złożenia publicznie przysięgi obywatelskiej zgodnie z obowiązującymi przepisami Księstwa Sarmacji" publicznie ogłaszam zamiar nadania obywatelstwa dotychczasowym obywatelom Republiki Bialenii, którzy tegoż obywatelstwa jeszcze nie posiadają.

Aby woli naszej stało się zadość, w trybie art. 3 ust. 4 Ustawy o obywatelstwie zobowiązujemy te osoby do złożenia w niniejszym wątku przysięgi obywatelskiej, której rota ustalona została art. 4 wspomnianej ustawy, z tym, że zgodnie z postanowieniami traktatu czas na spełnienie obowiązku tego zostaje wydłużony do dni 14.

Rotą przysięgi obywatelskiej ma następujące brzmienie: „Przysięgam, że jako obywatel sarmacki, wykonując swe prawa i obowiązki, zawsze na uwadze mieć będę dobro całej rzeczypospolitej sarmackiej; że będę wspierał Konstytucję i prawa Księstwa Sarmacji oraz bronił ich przed wszystkimi wrogami, zewnętrznymi i wewnętrznymi; oraz że będę wspierał Księstwo Sarmacji ze wszystkich swoich sił, kiedy prawo lub dobro wspólne będą tego wymagać”. Przysięgę obywatelską można złożyć z dodaniem formuły religijnej.
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Minister Pokoju
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Prefektura Sarmacji
Starosarmacja
Rada Ministrów

Re: Obywatelstwo dla obywateli Bialenii

Postprzez Antoni 26 wrz 2018, o 11:41

Przysięgam, że jako obywatel sarmacki, wykonując swe prawa i obowiązki, zawsze na uwadze mieć będę dobro całej rzeczypospolitej sarmackiej; że będę wspierał Konstytucję i prawa Księstwa Sarmacji oraz bronił ich przed wszystkimi wrogami, zewnętrznymi i wewnętrznymi; oraz że będę wspierał Księstwo Sarmacji ze wszystkich swoich sił, kiedy prawo lub dobro wspólne będą tego wymagać.
mgr net. Antoni Kacper Burbon-Conti
Republika Bialeńska
Dobry Obywatel
Kościół Mazdaistyczny

Postprzez Remigiusz L. 26 wrz 2018, o 13:13

Szanowny Panie,

Z radością informuję o nadaniu obywatelstwa Księstwa Sarmacji. Życzę szybkiej aklimatyzacji i jak największej aktywności ku chwale Księstwa i Bialenii.

Regent Księstwa Sarmacji
Minister Pokoju
Obrazek
Prefektura Sarmacji
Starosarmacja
Rada Ministrów

Postprzez Elżbieta 27 wrz 2018, o 12:25

Przysięgam, że jako obywatel sarmacki, wykonując swe prawa i obowiązki, zawsze na uwadze mieć będę dobro całej rzeczypospolitej sarmackiej; że będę wspierał Konstytucję i prawa Księstwa Sarmacji oraz bronił ich przed wszystkimi wrogami, zewnętrznymi i wewnętrznymi; oraz że będę wspierał Księstwo Sarmacji ze wszystkich swoich sił, kiedy prawo lub dobro wspólne będą tego wymagać.
Elżbieta Kaczmarek

Postprzez Remigiusz L. 27 wrz 2018, o 14:22

Szanowna Pani,

Z radością informuję o nadaniu obywatelstwa Księstwa Sarmacji. Życzę szybkiej aklimatyzacji i jak największej aktywności ku chwale Księstwa i Bialenii.

Regent Księstwa Sarmacji
Minister Pokoju
Obrazek
Prefektura Sarmacji
Starosarmacja
Rada Ministrów

Postprzez Richard Zimmermann 30 wrz 2018, o 14:44

Postprzez Remigiusz L. 3 paź 2018, o 10:18

Szanowny Panie,

Regent Księstwa Sarmacji
Minister Pokoju
Obrazek
Prefektura Sarmacji
Starosarmacja
Rada Ministrów

Postprzez Jan Sapieha 4 paź 2018, o 13:11

Janek Sapieha
Jan Sapieha
Republika Bialeńska

Postprzez Konrad Jakub 5 paź 2018, o 12:15

Postanowienia Traktatu z Republiką Bialenii stwierdzają, że obywatelstwo w szczególnym trybie uzyskują obywatele Bialenii. Niestety, informacje co do osób posiadających obywatelstwo bialeńskie nie nie są mi znane z urzędu, gdyż nie odnalazłem nigdzie rejestru obywateli Republiki, w tym nie zauważyłem ich w urzędowych działach Bialenii na forum.

Traktat nigdzie nie wymienia które osoby kwalifikują się do nadania obywatelstwa na jego podstawie. Ja natomiast nie znam sytuacji w Republice ani nie brałem udziału w negocjacjach, a także z innych źródeł nie mogę ustalić, kto posiada obywatelstwo bialeńskie.

W związku z powyższym zmuszony jestem o poproszenie dokumentu lub innego udowodnienia faktu posiadania obywatelstwa Republiki Bialeńskiej. Nie wiem na jakiej podstawie wnioski weryfikowano w poprzednich przypadkach, ale jak pisałem, nie znam prywatnie obywateli RB, nie mam żadnego pojęcia o strukturze społecznej RB i w związku z tym nie wezmę na siebie odpowiedzialności nadania obywatelstwa bez weryfikacji. W tym wątku napisać może każdy, a ja nie mam możliwości sprawdzenia poprawności wniosku. Nie znam PT Państwa, więc ciężko mi samemu dojść do tego, czy wnioskodawcy są uprawnieni do uzyskania obywatelstwa KS.

Jeżeli JKW były Książę lub ostatni Regent posiadają odpowiednie informacje i zaświadczenia/rejestry, według których obywatelstwo RB zostało potwierdzone, uprzejmie proszę o podzielenie się takimi źródłami. Na ten moment, bez weryfikacji czy osoby składające wnioski są faktycznie obywatelami bialeńskimi, wstrzymuję nadania obywatelstw sarmackich.
Obrazek
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Instytut Edukacji Sarmackiej
Naczelna Izba Architektury
Dobry Obywatel

Postprzez Antoni 5 paź 2018, o 13:44

Szanowny Regencie,

spis obywateli Republiki Bialeńskiej jest dostępny tutaj: Spis obywateli. Niniejszym pragnę poinformować, iż Jan Sapieha był naszym obywatelem, jednak obecnie nie posiada obywatelstwa bialeńskiego.

Drogi Janku,

powinieneś złożyć wniosek o obywatelstwo w regularnym trybie, a następnie dołączyć do naszego społeczeństwa, jeżeli zechciałbyś działać z nami.
mgr net. Antoni Kacper Burbon-Conti
Republika Bialeńska
Dobry Obywatel
Kościół Mazdaistyczny

Następna strona

Powrót do Wnioski związane z obywatelstwem