Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wniosek o przywrócenie obywatelstwa

Moderator: Prezydium Dworu Książęcego

Wniosek o przywrócenie obywatelstwa

Postprzez Jakob 18 lut 2018, o 17:14

Wasza Książęca Mość,
Drodzy i Tani,

Zwracam się z uprzejmą prośbą o przywrócenie obywatelstwa sarmackiego, które posiadałem co najmniej od 30 sierpnia 2014 r., a którego zostałem pozbawiony na skutek rozległych knowań. Obecnie obywatelstwo sarmackie jest mi niezbędne, gdyż zamierzam doprowadzić do zmiany ustroju Księstwa oraz oderwania części jego terytorium.
Jakob
Jakob
Królestwo Teutonii

Re: Wniosek o przywrócenie obywatelstwa

Postprzez Jakob 18 lut 2018, o 19:40

Pomyłka. Pamięć już jednak nie ta. Od 30 sierpnia 2004 r., a nie 2014 r. Przeleciało jak jeden dzień.
Jakob
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Jakob
Królestwo Teutonii

Postprzez RCA 18 lut 2018, o 19:44

A z ciekawości - na jaki ustrój planujecie zmieniać, i co odrywać?
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Książę Sarmacji, etc. etc.

Skontaktuj się z Księciem Sarmacji
Książę Sarmacji
Trybunał Koronny
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Naczelna Izba Architektury
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez RCA 19 lut 2018, o 08:56

Szanowny Wnioskodawco.

Ponawiam swoje pytanie — na jaki ustrój planujecie zmieniać ustrój Księstwa, i którą jego część pragniecie oderwać?

Pytanie swe uzasadniam rotą przysięgi obywatelskiej, którą składaliście w przeszłości i której, w wypadku ponownego nadania Wam obywatelstwa (nie przywrócenia, a nadania właśnie) będziemy od Was wymagać. Słowa tejże brzmią:
Przysięgam, że jako obywatel sarmacki, wykonując swe prawa i obowiązki, zawsze na uwadze mieć będę dobro całej rzeczypospolitej sarmackiej; że będę wspierał Konstytucję i prawa Księstwa Sarmacji oraz bronił ich przed wszystkimi wrogami, zewnętrznymi i wewnętrznymi; oraz że będę wspierał Księstwo Sarmacji ze wszystkich swoich sił, kiedy prawo lub dobro wspólne będą tego wymagać”. Oczywiście sama chęć dążenia do zmiany ustroju nie jest sprzeczna z rotą, ale już chęć podejmowania działań secesyjnych jak najbardziej.

Swoje dalsze decyzje uzależniam od odpowiedzi przez Pana udzielonych.
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk

Książę Sarmacji
Trybunał Koronny
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Jakob 20 lut 2018, o 17:13

Zamierzam doprowadzić do oderwania Starosarmacji, ponieważ jak wiadomo teren ten nie ma dobrej sławy. Spokojnie moglibyśmy się bez niej obyć. Atmosfera zdecydowanie by się poprawiła. Proponuję roboczą nazwę nowego tworu: Ochlochracja Starosarmacji.
Jeżeli chodzi o ustrój - proponuję wprowadzenie pajdokrację, która w warunkach państwa wirtualnego sprawdza się najlepiej. Jak już kiedyś zauważyłem, obecnie Sarmację charakteryzuje stagnacja starców, którzy lata temu przejęli władzę i nie chcą jej wypuścić. Uważam, że należy wprowadzić ustawowe maksimum wiekowe dla biernego prawa wyborczego i powinno ono oscylować w granicach 15 lat.
Bliższe szczegóły - wkrótce. Mam nadzieję, że zaspokoiłem ciekawość WKM.
Jakob
Jakob
Królestwo Teutonii

Postprzez Jakob 20 lut 2018, o 17:13

Zapomniałem dodać - pozostaję do usług!
Jakob
Jakob
Królestwo Teutonii

Postprzez Rihanna 20 lut 2018, o 23:11

Co tu się dzieje. Ze swojej strony wnioskuję o odpowiednie zajęcie się tym jakże ciekawym wnioskiem.
Rihanna dssa Aureliuš-Sedrovski

Rektor Akademii Sclavińskiej im. Stanisława Gertalda
Dziekan Wydziału Nauk Nowych - Scientes Liberales w Akademii Sclavińskiej im. Stanisława Gertalda
Posłanka na Sejm
Minister Kultury, Senator Konsulatu Sclavinii
Niezależna i niepoprawna dziennikarka
Właściciel Pulsu Sarmatów
Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii

Postprzez RCA 21 lut 2018, o 05:46

Rihanna napisał(a):Co tu się dzieje. Ze swojej strony wnioskuję o odpowiednie zajęcie się tym jakże ciekawym wnioskiem.

Zajmuję się, zajmuję.
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk

Książę Sarmacji
Trybunał Koronny
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Jakob 21 lut 2018, o 07:28

Rihanna napisał(a):Co tu się dzieje. Ze swojej strony wnioskuję o odpowiednie zajęcie się tym jakże ciekawym wnioskiem.

W rzeczy samej! Dziękuję za poparcie. Przeciągająca się procedura przywrócenia mojego obywatelstwa rodzi we mnie obawę, czy aby ktoś nie jest tu do mnie uprzedzony.
Jakob
Jakob
Królestwo Teutonii

Postprzez RCA 21 lut 2018, o 18:04

Jaśnie Wielmożny Panie Markizie,

każdy powrót mieszkańców do obywatelstwa i zapowiedź aktywności w Sarmacji jest dla Nas miła. Tak jest i w Waszym przypadku. Znamy Waszą Cesarską Wysokość nie od dziś jednak, a i przedłożonym Nam wniosek i odpowiedź na Nasze pytania, nie powodują byśmy z łatwością podejmowali jakąkolwiek dotyczącą Waszego wniosku decyzję. Ocenę jakości wniosku pozostawiamy jednak obserwatorom, Naszą decyzję podjęliśmy.

Odmawiamy przywrócenia obywatelstwa Księstwa Sarmacji. Przepis artykułu 3 ustęp 3 Ustawy o obywatelstwie mówi, iż przywrócić Wam obywatelstwo możemy, lecz nie musimy. Korzystamy z tej możliwości.

Jednakże... jesteście Jaśnie Wielmożny Markizie postacią nietuzinkową, zasłużoną, bez wątpienia ikoniczną dla Narodu Teutońskiego. Duchowym przywódcą Narodu Teutońskiego — jak jeden z doradców mych powiedział. Szanujemy tę rolę, szanujemy Wasz niebywały wkład. Dlatego też zdecydowałem się ogłosić zamiar nadania obywatelstwa sarmackiego Waszej osobie.

Aby woli naszej stało się zadość, w trybie art. 3 ust. 4 Ustawy o obywatelstwie zobowiązujemy Was do złożenia w niniejszym wątku przysięgi obywatelskiej, której rota została art. 4 wspomnianej ustawy.

(—) Robert Fryderyk
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk

Książę Sarmacji
Trybunał Koronny
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Następna strona