Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

KAMPANIA RPG - krok II

KAMPANIA RPG - krok II

Postprzez von Lichtenstein 2 wrz 2010, o 14:18

Kochani!

Czas najwyższy na drugi krok jaki poczynimy na drodze ku rozpoczęciu pierwszej w Królestwie (a nawet i Księstwie Kampanii RPG). Poniżej przedstawię garść informacji i zasad dalszego uczestnictwa dla tych, którzy zgłosili się do tego skomplikowanego przedsięwzięcia.

I. Tło fabularne

Będzie swojego rodzaju retrospekcją, przeniesieniem się w odległą przeszłość Królestwa Teutonii znajdującego się wówczas w realiach średniowiecznych. Wszystko to zostanie osnute nimbem klimatu rodem z klasycznego fantasy, nie przesadzając jednak nadto w "nadprzyrodzoną" stronę. Jeżeli ktoś kiedykolwiek spotkał się z sagą Pieśni Lodu i Ognia autorstwa George R.R. Martina - w mig pojmie o co chodzi. Nie będzie to bowiem przygoda typu heroic w której bohaterowie graczy roznoszą w pył całe armie jednym pierdnięciem :) Tu śmierć może być równie powszechna co rozkosz w ramionach karczemnej dziwki. :P

Bohaterowie graczy wcielą się w postaci dwóch różnych stanów: Możnych i Wolnych. Ci pierwsi w założeniu mają być dalszymi potomkami jednego ze szlacheckich rodów (trzeci bądź czwarty w kolejce dziedziczenia, a nawet bękart), w trakcie ustaleń doprecyzowaniu ulegną dalsze szczegóły ( np. postać gracza jest potomkiem prostego rycerza czy może pomniejszego lorda ). Wolni natomiast to ludzie wywodzący się z niższego stanu, acz posiadający jedną ważną przewagę ponad resztą prostaczków - mimo braku szlacheckiego pochodzenia żyją na własny rachunek nie będąc w stosunku poddaństwa, zaliczają się do nich zarówno wszelkiej maści najemnicy jak i rzemieślnicy, kupcy, znachorzy których talenty i zaradność umożliwiają im zachowanie niezależności.

II. Technikalia

Celem podstawowym będzie rozegranie przynajmniej jednej przygody na dwa tygodnie, a w dalszej perspektywie umożliwienie płynnej kontynuacji kampanii w być może większej częstotliwości (np. raz tygodniowo).

Całość w założeniu odbywać się będzie w systemie czysto narracyjnym, bądź to za pośrednictwem zwykłego czatu, czy też przystosowanego specjalnie do tych celów programu, którego pozyskanie aktualnie spędza mi sen z powiek :) Nie wykluczam także, jeżeli taka będzie wola uczestników wprowadzenia elementu zwiększającego adrenalinę i czynnik losowy - mianowicie odpowiednio dostosowanej mechaniki (która w przypadku programu o którym mówiłem wyżej będzie ciekawym urozmaiceniem).

Kronika - to zapiski wspomnień, streszczenia epizodów które już miały miejsce, spisywane na bieżąco w celu zostawienia po sobie pamiątki dla potomnych, jak i stanowiące dobrą "przypominajkę" dla tych którzy z różnych względów będą na którymś z epizodów nieobecni.

III. Dalsze warunki uczestnictwa

Podstawowym i jedynym na chwilę obecnym dalszym warunkiem uczestnictwa jest sporządzenie i przesłanie za pośrednictwem PW na niniejszym forum szkicu historii i koncepcji postaci. Szkic ten podlegać będzie dalszej dyskusji, ewentualnym korektom a zatwierdzony powędruje ku rozwinięciu przez uczestnika w uzgodnionym wcześniej kierunku.

Wszelkie pytania i niejasności proszę składać w tym wątku - odpowiem jak najszybciej!
Michael ik Lihtenštán,
úr Gewerded Kong ik Teutonies
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Królestwo Teutonii
 

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron