Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Poparcie dla nowego Księcia

Moderator: Królestwo Teutonii: władze

Czy wyraża Pan/Pani poparcie dla Roberta von Thorna jako Księcia i tytularnego suwerena Teutonii?

Ankieta wygasła 15 sty 2018, o 14:27

Tak
9
50%
Nie
6
33%
Nie wiem
3
17%

Liczba głosów : 18

Re: Poparcie dla nowego Księcia

Postprzez SdC 8 sty 2018, o 17:56

MAP napisał(a):Ja nieśmiało pozwolę sobie zadać pytanie - co jeśli większość Teutończyków nie będzie popierać Jego Książęcej Mości?

Twojej Książęcej Mości. Ponadto diuk chyba zrezygnował z obywatelstwa...
Trener reprezentacji Loardii
Trener SKSV Loardia Auterra

W Sarmacji nikt :)
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
SdC
Królestwo Teutonii

Postprzez anglov 8 sty 2018, o 18:02

MAP napisał(a):Ja nieśmiało pozwolę sobie zadać pytanie - co jeśli większość Teutończyków nie będzie popierać Jego Książęcej Mości?

Zobaczymy. Żadnego z wyników ankiety nie zakładam.

Na pewno nie będę pytać Cię o zdanie.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Aleksander Damian 8 sty 2018, o 18:17

To ja zadam takie pytanie co jeśli większość Teutończyków nie będzie popierać Jego Książęcej Mości?
por. Aleksander Damian markiz von Thorn-Chojnacki herbu Illuminatos
Herold Rodu Dom von Thorn

Postprzez anglov 8 sty 2018, o 18:29

Jak już powiedziałem – nie uprzedzajmy wyników. Zobaczymy. To nie jest tak, że jak więcej niż 50% powie, że „może jednak nie” to od razu podjęte zostaną jakieś decyzję. Chcę wiedzieć na czym stoimy. Sam mam jakieś zdanie i pomysły. Inna będzie sytuacja, gdy głosy będą wyrównane, inna gdy 80% będzie przeciwko, jeszcze inna gdy 80% będzie za.

W przypadku znacznego braku poparcia, z pewnością potrzebna będzie solidna dyskusja. Gdy nie zadamy tego pytania w ogóle, całkowicie pominiemy ten temat. A to wcale nie jest dobre.

Tymczasem dla nadgorliwych przyszłych urzędników Dworu Książęcego – to pytanie miałem zadać, czego Torkan mi świadkiem, niezależnie od wyników wyborów (z wyłączeniem wygranej Wojciecha Hergemona).
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Aleksander Damian 8 sty 2018, o 18:54

Dziękuje za informacje. Będę czekał na rozwój ankiety.
por. Aleksander Damian markiz von Thorn-Chojnacki herbu Illuminatos
Herold Rodu Dom von Thorn

Postprzez ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ 8 sty 2018, o 19:43

Wasza Królewska Mość,

Uważam, że nowy książę to dobry wybór zarówno dla Sarmatów - naszych przyjaciół zza wirtualnej granicy - jak i dla nas, Teutończyków. JXM Robert Fryderyk jest osobą, która potrafi być wierna swoim przekonaniom i uparcie dążyć do obranego przez siebie celu, ale też ugodową zdolną do kompromisów, a także ciężko pracującą nad poprawą swojego charakteru. Gdybym był Sarmatą, obecnie panujący prawdopodobnie zostałby moim kandydatem pierwszej bądź drugiej preferencji.

Jednocześnie muszę zaznaczyć, że w ankiecie zagłosowałem przeciwko. Nie chcę, aby tytuł suwerena Teutonii dzierżył zarówno JXM Robert Fryderyk, jak i jakikolwiek inny sarmacki monarcha. Królestwo nie powinno mieć żadnego suwerena poza Narodem teutońskim. Jestem przekonany, iż zmiana na sarmackim tronie jest doskonałą okazją do zmian w naszej Ojczyźnie - powinniśmy zacząć od formalnego ogłoszenia niepodległości i pełnej redefinicji stosunków teutońsko-sarmackich w oparciu o zasadę równoważnego partnerstwa. Czas przestać wierzyć w mit, zgodnie z którym Księstwo łaskawie utrzymuje Teutonię przy życiu - dajemy temu krajowi co najmniej tyle, ile od niego otrzymujemy, a nawet więcej. Wierzę, że JXM jako doświadczony sarmacki polityk doskonale to rozumie. Mam również nadzieję, że gdy przyjdzie pora na zdecydowane działania, Wasza Królewska Mość nas nie zawiedzie i stanie na wysokości zadania.

A Jego Książęcej Mości Robertowi Fryderykowi chciałbym życzyć z tego miejsca wszystkiego dobrego. Obyście panowali jak najdłużej!
Ceterum censeo Teutoniam liberandam esse.

Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Dziekan wydziału skytyistyki Almersko-Złotogrodzkiego Uniwersytetu Lingwistycznego
Królestwo Teutonii

Postprzez ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ 8 sty 2018, o 19:56

Potwierdzam słowa Jego Królewskiej Mości. Oczywiście, JKM Andrzej Fryderyk jako wnuk cesarza Jakoba i bezpośredni potomek cesarza Hergoliena Wielkiego w linii męskiej jest nieomylny i nigdy nie kłamie, ale pro forma pragnę oświadczyć, iż pomysł tej inicjatywy został przedstawiony mi przez JKM w rozmowie prywatnej na długo przed rozpoczęciem głosowania. Ręczę za to swoim honorem.
Ceterum censeo Teutoniam liberandam esse.

Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Dziekan wydziału skytyistyki Almersko-Złotogrodzkiego Uniwersytetu Lingwistycznego
Królestwo Teutonii

Postprzez RCA 8 sty 2018, o 20:07

Każdy naród ma prawo do samostanowienia. Wierzę również, że każdy naród kieruje się w swych decyzjach przesłankami racjonalnymi. Jestem przekonany, że wieloletnie już porozumienie sarmacko-teutońskie i liczne zrodzone z niego owoce to oczywiste świadectwa racjonalności tegoż porozumienia. Dlatego z ciekawością przyglądać się będę tej rozmowie, jak i ostatecznym rozstrzygnięciom, jakie zapadną na tym gruncie. Wiem, że Teutonia i Teutończycy, Naród Dumny Miłujący Wolność, wolność ową konsumuje ku swej wielkości, choćby poprzez ten wątek.

Jestem daleki od odczytywania podobnych rozmów i sondaży jako sygnałów rodzącego się rozdźwięku. Mówiłem to wczoraj JKM Andrzejowi Fryderykowi, powiem także dziś publicznie, znów, tu: Teutonia ma we mnie przyjaciela, od dawna. Miała, ma, i mieć będzie. Bo tak podpowiada serce, bo tak dyktuje rozum i rozsądek. Jestem przekonany, że gdy siądziemy do stołu i rozpoczniemy rozmowę to okaże się, że jesteśmy równymi sobie partnerami. Obietnic składanych w kampanii nie będę powtarzał. Sapienti sat.

Postprzez VAT 8 sty 2018, o 22:20

Osobiście proszę - zarówno Was bracia Teutończycy, jak i Ciebie - nasz Królu - o rozwagę i spokój (nie wątpię zresztą, że cechy te niezmiennie Ci towarzyszą). Skoro nasz Kraj przetrwał tak lubieżnego w swej niegodziwości oprawcę, jakim był Piotr Mikołaj (oby dosięgnęła go sprawiedliwość dziejowa!), jak i rządy Piotra II Grzegorza, który powodowany jawnym szaleństwem postawił sobie za cel wycięcie w pień wszystkich niepokornych w Księstwie (na czym najbardziej ucierpiała Teutonia), to jestem pewny, że przetrwamy i Roberta Fryderyka.

Jeśli zaś nowy monarcha zechce nasz oszukać i pognębić; jeśli jego słowa i obietnice z kampanii okażą się żmijowe, cóż - zniszczymy go wtedy bez pardonu i litości, tak samo, jak od wieków czynimy ze wszystkimi wrogami, którzy w swej głupocie ośmielają się stanąć nam na drodze.

Na chwilę obecną jednak, choć może to być dla niektórych z nas trudne, proszę o kredyt zaufania dla nowego monarchy. Robert Fryderyk obiecywał nam w kampanii federację, obiecał więcej wolności, poszanowanie dla naszej odmienności i tradycji. Ręczył też, że jest wielkim entuzjastą renegocjacji statusu Teutonii w ramach wspólnoty sarmackiej, a więc tego, o co duża grupa Teutończyków od dawna postuluje. Mając to wszystko na uwadze, nie pozwólmy, by osobiste animozje i emocje, przesłoniły nam cel nadrzędny, jakim jest dążenie do prawdziwej suwerenność Królestwa Teutonii. Jestem pewny, że w imię tej wielkiej wartości, o którą od lat walczymy, jesteśmy w stanie układać się nawet z diabłem, a co by o nowym grodziskim kacyku nie mówić, od diabła wiele gorszy nie jest.
Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste

Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez kaxiu 8 sty 2018, o 22:31

Pytanie nie jest łatwe. Nie był to oczywiście kandydat mojego pierwszego wyboru (wszyscy wiemy, jaki powinien być wybór Niepodległego Teutończyka), nie był też drugiego i trzeciego. Natomiast nie był to jednak również wybór ostatni, ani przedostatni. Więc niżej garść przemyśleń.

Po pierwsze - godność Księcia to jednak zupełnie co innego, niż zabawa w bieżącą politykę. Podejrzewam, że elekt również ma inną wizję siebie jako Księcia, niż np. siebie jako Kanclerza. Oczywiście, czas pokaże. Pożyjemy zobaczymy.

Po drugie, elekt to stara sarmacka gwardia, co mnie osobiście cieszy. Miało być szczerze, więc będzie. Niezależnie od tego, czy się z nowym Księciem będziemy kochać (a w ciemno obstawiam, że sporów będzie dużo) taki wybór jest świetną okazją, żeby nas narracyjnie rozruszać. I to jest akurat wspólny interes Teutonii i Księcia. Byleby tylko nie przekroczyło to pewnych granic.

I po trzecie wreszcie, elekt wad ma wiele. Każdemu z tu obecnych pewnie kiedyś krwi napsuł i to nie jeden raz. Ale w całej długiej historii nie przypominam sobie, żeby stał razem ze zmotoryzowanymi oddziałami chłopstwa sarmackiego i do Teutończyków strzelał. Owszem wyciąganie bajek secesyjnych się zdarzało, co jest naganne, ale jak na sarmackiego despotę lista naszych krzywd jest wyjątkowo krótka.
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Królestwo Teutonii

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum