Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wspólny wróg

Re: Wspólny wróg

Postprzez kaxiu 30 mar 2016, o 10:36

Hugo napisał(a):A Autorowi tego wątku już się znudziło w Sarmacji?

Wasza Książęca Mość, wręcz przeciwnie! Nie bez powodu autor znany jest na całym v-świecie jako osoba szczególnie pomocna i ugodowa. Autor uważa że współpraca buduje, a niezgoda rujnuje. Jednak jednocześnie autor pamięta także, że wydolność trzustki bywa ograniczona.

Dobrze jest też wtedy, kiedy naród posiada jakąś kulturę (niektórzy wdaliby się nawet w dyskusje, czy naród bez kultury jest narodem). Mam oczywiście na myśli nie ustępowanie miejsca starszym, tylko skutki i efekty zaspokajania potrzeb wyższych niż z samego dołu piramidy.

I oto po powrocie z wiecznej tułaczki odkrywam, że opowieści o panienkach bez majtek sprzedają się niebywale dobrze. Jak bym miał więcej talentu to bym jeszcze dla próby napisał podrzędne romansidło, niestety zawsze byłem słaby w dialogach.

Pomyślałem sobie więc, że napewno nadal jest w tle jakiś ciekawszy spór,który nadaje Teutonii jakiś konktekst kulturowy i stąd też ten wątek. Jako, że zaspokoiłem już moją ciekawość obiecuję więcej nie jątrzyć i dbać o wspólny dobrobyt Teutonii i innych krain.
Wojciech Hergemon
Książę Zielnyboru
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Rada Ministrów
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Hetman_Gotfryd 5 kwi 2016, o 12:33

W naszej świadomości zawsze funkcjonowało takie pojecie jak "Wspólny wróg". Niemniej wydaje się mi że w dzisiejszych czasach to już nie to samo co kiedyś. Mamy inne podejście i inne relacje z sąsiadami...Dlatego patrze na to zupełnie inaczej niż na samym początku swojej obecności. Nie traktuje tego aż tak poważnie, bardziej z przymrożeniem oka. Dlatego nie jestem w stanie jednoznacznie określić co przez to sformowanie rozumiem i jakie mam do tego podejście. Raczej jednak skłaniam się ku braku takiego wariantu niż jego potrzebie...
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii

Obrazek
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Dwór Jego Książęcej Mości
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Paczenko 24 maja 2016, o 17:41

Hugo napisał(a):Akurat Stanisław Staszewski

A jeszcze ściślej - akurat ten fragment - Adam Mickiewicz :)
/-/ kpt. dr inż. net. Ryszard mar. Paczenko

Wielki Mistrz Zakonu Dionizosa
Menda, spambot i niediuk.

Postprzez kaxiu 17 cze 2016, o 12:40

Cieszę się, że wspólnymi siłami udało nam się ustalić, że jedynym naszym marzeniem jest współpraca ze wszystkimi, dzięki czemu stajemy się jeszcze bardziej aktywnym samorządem, niż byliśmy. Myślę, że co do zasady naszą aktywność widać gołym okiem i nikt nie ma co do tego wątpliwości.

Natomiast ja, jako stary Teutończyk, żyjący w rozpadającej się drewnianej budzie w Zielnyborze już niedowidzę i niedostrzegam. Jakie przez ostatnie miesiące były wspólne inicjatywy nasze i innych samorządów oraz w jakim stopniu wpłynęły one na naszą aktywność? Pytanie to kieruję oczywiście do orędowników współpracy.

I na koniec zagadka. Co mają ze sobą wspólnego następujące słowa:
współpraca, innowacja, mediacja ?
Wojciech Hergemon
Książę Zielnyboru
Królestwo Teutonii
Rada Ministrów
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Kwazi 23 cze 2016, o 21:26

kaxiu napisał(a):I na koniec zagadka. Co mają ze sobą wspólnego następujące słowa:
współpraca, innowacja, mediacja ?

Wszystkie trzy są rzeczownikami rodzaju żeńskiego.
Kristof Stanislau Mihael Kvazi (T0005)
NIE Jaśnie Oświecony

Postprzez kaxiu 24 cze 2016, o 15:14

Kwazi napisał(a):Wszystkie trzy są rzeczownikami rodzaju żeńskiego.

Jest to prawda, ale nie o to chodziło ;).
Wojciech Hergemon
Książę Zielnyboru
Królestwo Teutonii
Rada Ministrów
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Hoenhaim 24 cze 2016, o 17:48

Myślę, że każdy tutaj może być dla każdego wroogiem :) Sarmacja i cały mikroswiat taki jest
David kaw. de Hoenhaim

Poprzednia strona

Powrót do Archiwum