Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Deklaracja Niepodległości Wolnego Miasta Złoty Gród

Re: Deklaracja Niepodległości Wolnego Miasta Złoty Gród

Postprzez Kwazi 29 wrz 2014, o 11:03

JKW Łukasz August na LDKT napisał(a):Drogie misie,

Poczytałem sobie z wielką ciekawością co tam panowie wymyślili i tak prawdę mówiąc, mam trochę deja vu. Parę lat temu z Jakobem zrobiliśmy praktycznie to samo tworząc Królestwo Nowej Teutonii i w tym kontekście to bardzo zabawne, że wybraliście sobie akurat Złoty Gród.

Po stworzeniu go w roli stolicy KNT, mimo wielu chęci nigdy tak na prawdę nie ogarnąłem tego miasta w stopniu, na jaki zasługuje ale jednak się do niego przywiązałem i z perspektywy "założyciela" średnio przyjemnie patrzy mi się na to, jak wykorzystujecie moje miasto do trochę niepotrzebnego powtarzania historii. Mieliście świetną okazję, żeby wynieść lekcję z naszych błędów i szczerze mówiąc nie do końca rozumiem chęć powtarzania ich na własnej skórze.

Nie będę apelował o zmianę decyzji bo pamiętam doskonale, że do mnie parę lat temu taki apel nie przemówił by ani trochę. Ale na miłość Wandy, przemyślcie to jeszcze raz porządnie i miejcie na uwadze, że jak już ochłoniecie i Wam się znudzi to po prostu szkoda będzie fajnego miasta, żeby się marnowało.

Postprzez mtk 29 wrz 2014, o 11:39

Jakże cieżko jest uczyć sie na cudzych błędach, a z drugiej strony łatwiej jest sie nauczyć czegoś gdy tylko chcemy.
--
hr. Mateusz Wilhelm I
Król Senior Teutonii

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii

Postprzez Konstanty Michalski 29 wrz 2014, o 14:05

Szczerze, niech nasi secesjoniści się wypowiedzą nt. czemu, po co i dlaczego odłączyli Złoty Gród.
Obrazek

Postprzez Kwazi 29 wrz 2014, o 14:10

Michel d'Agnou napisał(a):Szczerze, niech nasi secesjoniści się wypowiedzą nt. czemu, po co i dlaczego odłączyli Złoty Gród.

Roland się raczej tutaj nie wypowie, bo ma bana. Mógłby na LDKT.
Kristof Stanislau Mihael Kvazi (T0005)
NIE Jaśnie Oświecony

Postprzez Marek 29 wrz 2014, o 15:09

W sumie ciężko powiedzieć, co w ustawi było, bo Prefekt to ocenzurował. Jednak może ochłoną i wrócą.
(-) gen.bryg.Marek diuk von Thorn-Chojnacki (A7718)
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ 29 wrz 2014, o 17:54

Poprawiona Deklaracja Niepodległości zostaje przedstawiona tutaj, ponieważ z poprzedniej wynikają pewne nieścisłości

Roland Heach napisał(a):
DEKLARACJA NIEPODLEGŁOŚCI
KRÓLEWSKIEGO MIASTA ZŁOTEGO GRODU

Dana Dnia 28 września Roku 2014 w Złotym Grodzie
My, Mieszkańcy Złotego Grodu, świadomi swych powinności wobec Narodu teutońskiego, mając na względzie wszystkie aspekty obecnej sytuacji politycznej i społecznej w Księstwie Sarmacji, nie mogąc bezczynnie patrzeć na uległość i nieudolność władz Królestwa Teutonii wobec postępującego zaboru państwa, chcąc nadać ideałom teutonizmu gwarancję niezachwiania oraz zbudować enklawę dla prześladowanych, ogłaszamy niniejszym co następuje:

§ 1.

Królewskie Miasto Złoty Gród, dalej zwane Złotym Grodem, ogłasza secesję od Księstwa Sarmacji i autonomię w ramach Królestwa Teutonii.

§ 2.

Złoty Gród przyjmuje nazwę: „Wolne Miasto Złoty Gród”, stając się w pełni odrębnym organizmem państwowym o charakterze samorządnej republiki autonomicznej na terytorium Królestwa Teutonii.

§ 3.

Akty prawa Sarmackiego i Teutońskiego na terytorium Złotego Grodu uchyla się.

§ 4.

Organem decyzyjnym Złotego Grodu, do czasu ustalenia porządku ustrojowego zostaje Wielki Mer Wolnego Miasta.

§ 5.

Na urząd Wielkiego Mera Wolnego Miasta powołuje się Rolanda baroneta Heacha.

§ 6.

Deklaracja jest skuteczna z chwilą ogłoszenia.
Ceterum censeo Teutoniam liberandam esse.

Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Dziekan wydziału skytyistyki Almersko-Złotogrodzkiego Uniwersytetu Lingwistycznego
Królestwo Teutonii

Postprzez mtk 29 wrz 2014, o 19:09

Moi drodzy, w trosce o stabilność i bezpieczeństwo postanawiam zamknąć niniejszy wątek oraz uznać go za niesmaczny żart nie mający żadnej podstawy prawnej. Jednocześnie chciałbym zaznaczyć, iż każdy podobny wątek będzie traktowany tak samo.

Mateusz Wilhelm
Król Teutonii
Królestwo Teutonii

Poprzednia strona

Powrót do Archiwum