Strona 1 z 6

Powitanie oraz pierwszy pomysł

PostNapisane: 16 wrz 2014, o 21:37
przez AJ Piastowski
Witam,

Chciałbym także i tutaj zaznaczyć swoją obecność i raz jeszcze powitać wszystkich, tym razem Teutończyków.

Cieszę się, że wybrałem waszą społeczność :) Mam nadzieję, że już niedługo stanę się pełnoprawnym obywatelem zarówno KS jak i KT co da mi możliwość aktywnego uczestnictwa w życiu i pracy na rzecz Księstwa...

Tymczasem z racji moich dość licznych zainteresowań, o których wspominałem już we wcześniejszym wątku powitalnym na forum głównym, chciałbym na początek zająć się jedną kwestią dotyczącą szanownej Loży Rycerzy Teutońskich.

Po zagłębieniu się w szczegóły funkcjonowania, obyczajów, legend, a także praw i obowiązków jakimi kieruje się LRT doszedłem do wniosku, że przydał by się nowy herb, który w moim przekonaniu powinien nawiązywać do dawnych legend. Na nich chciałbym oprzeć stworzenie takiego herbu, dodać jakąś inskrypcję i wykorzystać elementy, które mogły by być rozpoznawalnymi znakami dla tej organizacji.
Mam kilka pomysłów, ale nikomu nic nie będę narzucał. Chciałbym aby szczególnie członkowie LRT spróbowali się zastanowić nad tym co wg ich przekonania powinno, lub wręcz nawet musi znaleźć się na tarczy.
Oczywiście każdy z mieszkańców może się wypowiedzieć i gorąco do tego zachęcam.

Temat wstępnie został przedyskutowany z p. Vladimirem Iwanowiczem von Lichtenstein i można by powiedzieć, że jest zielone światło ;)

Spróbuję także zacząć dyskusję i może podpowiem na co ja szczególnie zwróciłem uwagę czytając dostępne mi źródła o LRT:
1. Dęby - czyli drzewa otaczające Zielnybor, które są oznaką siły, męstwa, twardości, nieustępliwości itd.. Dęby rosły od zawsze wokoło miasta, także za czasów panowania Cesarza Hergoliena, kiedy toczył się wątek bitwy o Argon Cux.
2. Purpurowy krzyż Fulgencjusza - tu mam dwa różne pomysły:
- Po pierwsze można by skrzyżować 3 miecze dwa w kształcie litery X i jeden przechodzący przez ich środek. Te trzy miecze nie dość, że mogły by symbolizować krzyż Fulgencjusza (przecież nie wiadomo jak on wyglądał) to w dodatku mogły by być przestrogą lub swoistym memento mori, bo jak dobrze pamiętamy legendę, to właśnie od trzech mieczy zginął Fulgencjusz.
- Po drugie te 3 miecze można ułożyć w kształcie trójkąta, co nawiązywało by bezpośrednio do magicznej liczby trzech wartości: wiedza, piękno, siła (obecne w wolnomularstwie) w naszym przypadku mogły by oznaczać: braterstwo, jedność, współpraca. Dodatkowo trójkąt oznaczał by również nawiązanie do nauki czyli do tego czym kieruje się ta symbolika w rzeczywistym świecie.
3. Miecz cesarza Hergoliena - wsławił się on w końcu w bitwie pod Argon Cux, można by wymyślić nawet jakieś imię dla niego i umieścić w herbie.
4. 33 czerwone róże - tu też nawiązanie do 33 stopni w Rycie Szkockim Dawnym i Uznanym, które są obecne po dziś dzień, ponad to cyfra 33 uznawana jest za mistrzowską, a więc wszystko by się zgadzało bo pierwszym Przewielebnym Mistrzem był cesarz Hergolien Wielki. Ponad to 33 czerwone róże wyrosły na grobie Fulgencjusza.
5. Lew - chyba nie mogło by zabraknąć także Teutońskiego Lwa ;)

To tylko takie luźne propozycje, czekam na pomysły innych oraz zapraszam do dyskusji.

Re: Powitanie oraz pierwszy pomysł

PostNapisane: 17 wrz 2014, o 08:16
przez Kwazi
Witamy na ziemiach zimnego zachodu!

A J Cartonwhisky napisał(a):Na nich chciałbym oprzeć stworzenie takiego herbu, dodać jakąś inskrypcję i wykorzystać elementy, które mogły by być rozpoznawalnymi znakami dla tej organizacji.

Mam rozumieć, że osobiście zająłbyś się tworzeniem grafiki?

Re: Powitanie oraz pierwszy pomysł

PostNapisane: 17 wrz 2014, o 08:52
przez Hetman_Gotfryd
Witam
Fajnie że zawiadywałeś do naszego Królestwa, widzę że nawet masz już pomysły na dzień dobry.
Skoro już o pewnych zmianach w LRT wspominasz to chętnie wezmę udział w takiej dyskusji.
Tak na ciepło to przyznam się ze pomysł z Dębami mi się spodobał, ale powtórzę pytanie jak sprawa wygląda z grafikami jesteś wstanie sam to opracować ?

Re: Powitanie oraz pierwszy pomysł

PostNapisane: 17 wrz 2014, o 09:21
przez mtk
Witajcie

Takżę serdecznie witam na ziemiach Królestwa, wrazie jakichkolwiek pytan jestem dostępny przez korespondencje w systemie Sarmacji (DSG)

Re: Powitanie oraz pierwszy pomysł

PostNapisane: 17 wrz 2014, o 09:51
przez Vladimir
Cieszę się, że Pan nareszcie zawitał w Teutonii, liczę, że Pan zostanie na dłużej. Cieszę się również z faktu, że wystąpił już Pan z pierwszą inicjatywą, którą całym sercem popieram. Jestem w podziwie, że tak świetnie poznał Pan symbolikę LRT :)

Re: Powitanie oraz pierwszy pomysł

PostNapisane: 17 wrz 2014, o 17:43
przez AJ Piastowski
Oczywiście, że zajmę się stworzeniem grafiki lub szkicu, poczekam tylko jeszcze kilka dni na jakieś sugestie z waszej strony, może komuś coś akurat wpadnie do głowy. Potem w wolnym czasie postaram się coś stworzyć i przedstawię wam kilka pomysłów do wyboru :)

Re: Powitanie oraz pierwszy pomysł

PostNapisane: 17 wrz 2014, o 17:48
przez Vladimir
Jako, że nie jestem miłośnikiem czekania, gdy można coś dobrego i pożytecznego zrobić, dlatego zachęcam już teraz do zajęcia się ambitnym projektem ;)

Re: Powitanie oraz pierwszy pomysł

PostNapisane: 17 wrz 2014, o 17:54
przez Kwazi
A J Cartonwhisky napisał(a):Oczywiście, że zajmę się stworzeniem grafiki lub szkicu, poczekam tylko jeszcze kilka dni na jakieś sugestie z waszej strony, może komuś coś akurat wpadnie do głowy. Potem w wolnym czasie postaram się coś stworzyć i przedstawię wam kilka pomysłów do wyboru :)

Teutonia od miesięcy pozbawiona jest grafika, dlatego bardzo się cieszę, że w końcu przybył do nas jakiś zbawca :D

Re: Powitanie oraz pierwszy pomysł

PostNapisane: 17 wrz 2014, o 18:21
przez Marek
Serdecznie witamy, jest grafik to niebawem kilka zleceń będę miał.Jeszcze się zgłoszę

Re: Powitanie oraz pierwszy pomysł

PostNapisane: 17 wrz 2014, o 18:57
przez AJ Piastowski
Nie no nie przesadzajmy, żaden ze mnie grafik... Po prostu przy okazji rozwijania pasji jaką jest fotografowanie potrafię się posługiwać kilkoma przydatnymi programami, z których można conieco wycisnąć, a poza tym miałem kiedyś fazę, a w sumie dalej mam związaną z heraldyką i tworzeniem herbów oto cała historyja :P