Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Powitanie oraz pierwszy pomysł

Re: Powitanie oraz pierwszy pomysł

Postprzez Kwazi 17 wrz 2014, o 18:59

A J Cartonwhisky napisał(a):...a poza tym miałem kiedyś fazę, a w sumie dalej mam związaną z heraldyką i tworzeniem herbów oto cała historyja :P

To u nas też bardzo przydatna umiejętność.

Czy bawisz się również programami do grafiki wektorowej? Czy raczej takimi do obróbki zdjęć?
Kristof Stanislau Mihael Kvazi (T0005)
NIE Jaśnie Oświecony
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez AJ Piastowski 17 wrz 2014, o 19:06

CorelDrawx5 + programy do obróbki zdjęć, też mają ciekawe funkcje i można czasem łatwiej wykonać tam wiele rzeczy.
Królestwo Teutonii
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Kwazi 17 wrz 2014, o 19:17

A J Cartonwhisky napisał(a):CorelDrawx5 + programy do obróbki zdjęć, też mają ciekawe funkcje i można czasem łatwiej wykonać tam wiele rzeczy.

Pytam o wektorową obróbkę nie bez powodu. U nas każdy herb powinien istnieć w formie wektorowej, żeby w razie potrzeby można było wygenerować bitmapę (PNG) dowolnej wielkości, w dobrej jakości.
Kristof Stanislau Mihael Kvazi (T0005)
NIE Jaśnie Oświecony

Postprzez Hetman_Gotfryd 18 wrz 2014, o 09:05

Witam
Kwazi daj chłopakowi trochę odsapnąć i na Kastroboga nie zarzucajcie go na początek setkami prac niech powoli się zorientuje co i jak. Ja osobiście bym z chęcią zobaczył kilka pana zdjęć bo sam lubię klikać , co powie kolega na publikacje w GT paru swoich zdjęć w ramach jakiegoś cyklu promującego...
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Marek 18 wrz 2014, o 13:13

Ważne ze ktoś sie znalazł to graficznej roboty, dobre prace odpowiednie finansowo motywujemy. :D
(-) gen.bryg.Marek diuk von Thorn-Chojnacki (A7718)
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez AJ Piastowski 18 wrz 2014, o 17:53

Kwazi napisał(a):
A J Cartonwhisky napisał(a):CorelDrawx5 + programy do obróbki zdjęć, też mają ciekawe funkcje i można czasem łatwiej wykonać tam wiele rzeczy.

Pytam o wektorową obróbkę nie bez powodu. U nas każdy herb powinien istnieć w formie wektorowej, żeby w razie potrzeby można było wygenerować bitmapę (PNG) dowolnej wielkości, w dobrej jakości.

W Corelu da się zrobić PNG. Będę miał tylko czas, pewnie na weekend to siądę i coś zrobię :)

Sławomir napisał(a):Witam
Kwazi daj chłopakowi trochę odsapnąć i na Kastroboga nie zarzucajcie go na początek setkami prac niech powoli się zorientuje co i jak. Ja osobiście bym z chęcią zobaczył kilka pana zdjęć bo sam lubię klikać , co powie kolega na publikacje w GT paru swoich zdjęć w ramach jakiegoś cyklu promującego...

OK, proszę info na priv w takim razie :)
Królestwo Teutonii
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Vladimir 18 wrz 2014, o 17:56

Sławomir napisał(a):Witam

A sądziłem, że nikt nie czytał mojej slaviańskiej mitologii :D
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
arcysenator Złotego Grodu i Teutonii,
diuk Abvienolheimu i hrabia Tselebormu,
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez AJ Piastowski 18 wrz 2014, o 18:07

Vladimir Iwanowicz napisał(a):A sądziłem, że nikt nie czytał mojej slaviańskiej mitologii :D

Nie no, całkiem dobrze się czyta, Parandowski się chowa :)
Królestwo Teutonii
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez AJ Piastowski 18 wrz 2014, o 22:33

Poniżej kilka pomysłów na nowy herb, robione na razie od ręki... Oczywiście wszystko do dopracowania. Czekam na odzew od zainteresowanych, lub podpowiedzi co zmienić, co poprawić. Muszę mieć jakiś punkt wyjścia i skupić się na jednym konkretnym herbie, bo zrobienie go w kompie to już będzie wyższa szkoła jazdy na którą pójdzie trochę czasu.

Obrazek
Na środku 3 skrzyżowane miecze, za nimi purpurowy krzyż, wszystko otoczone 33 różami

Obrazek
Ponownie 3 skrzyżowane miecze, może tego nie widać ale w środku każdego miecza (w rękojeści) ma być gwiazda, czyli nawiązanie do 3 gwiazd widniejących na naszej fladze. Broń może też być koloru purpurowego i pełnić funkcję swego rodzaju krzyża. Korona, to takie wypełnienie całości, nie musi jej być. No i jeszcze do zrobienia jakaś tarcza.

Obrazek
To co widać od lewej: dąb, róża, krzyż, 3 miecze

Obrazek
Na środku, lew jako symbol Teutonii, 3 gwiazdy czyli nawiązanie do flagi, wokół 33 róże, no i 3 skrzyżowane miecze
Nie wszystko jest mojego autorstwa, pomysł z lwem na środku i okrągłej tarczy już gdzieś widziałem ;)

Obrazek
3 miecze w kształcie trójkąta, na środku róża z cyferkami 33 po bokach, czyli symbolami róż, a pod tym purpurowy krzyż.
Królestwo Teutonii
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Vladimir 19 wrz 2014, o 08:54

Sam nie wiem, który projekt jest piękniejszy :D

Najbardziej podoba mi się pierwszy i ostatni.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
arcysenator Złotego Grodu i Teutonii,
diuk Abvienolheimu i hrabia Tselebormu,
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum