Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Piąte FOTy ruszają

Dla ducha i oka

Piąte FOTy ruszają

Postprzez Eddard Noqtern 23 lip 2018, o 10:46

Szanowni Sarmaci,
Drodzy Goście,

Właśnie dziś chciałbym rozpocząć pracę nad piątą edycją Festynu Ostatniego Tygodnia Wakacji - FOTy. Postanowiłem zrobić to na forum centralnym, a nie samorządowym, dlatego iż chciałbym żeby była to inicjatywa ogólnosarmacka, a nawet ogólnomikroświatowa, w którą zaangażują się osoby z różnych zakątków mikroświata.

Dla osób niewtajemniczonych, na FOTy składają się trzy główne elementy:

1) Aleja stoisk - na niej rozłożyć swoje stoisko mogą: wszystkie chętne mikronacje, samorządy, miasta i lenna, ale także organizacje, stowarzyszenia, koła, czy kluby itd. Najlepsze z nich otrzymają atrakcyjne nagrody.

2) Wystąpienia Wielkich Ludzi - i nie chodzi tutaj o gigantów, a o zasłużonych. czy wyróżniających mikronautów. Każdy prezentuje swoje wystąpienie na przedstawiony temat, które później oceniane jest przez szanowne Jury i publiczność.

3) Konkursy okolicznościowe - ostatnio były to konkursy na najlepsze zdjęcie z wakacji, opowiadanie, ale może warto tym razem wymyślić coś nowego?

Terminem FOTów będzie, co oczywiste, ostatni tydzień wakacji - a więc 27 sierpnia - 2 września. FOTy odbędą się tradycyjnie w hasselandzkim mieście portowym Shimonstsen - moim rodzinnym mieśćie, które gościło FOTy już czterokrotnie.

Jako pomysłodawca i główny organizator chciałbym zaprosić wszystkich chętnych do współpracy. Jeżeli ktoś jest zainteresowany zapraszam na PW, ale każdy może wypowiedzieć się w tym dziale - nie zamykam się na głosy z zewnątrz.

Na początku chciałbym zadać parę pytań - co można by zmienić w formule FOTów? Jakie elementy uważacie za zbędne, a co można by wprowadzić nowego? Jakie konkursy można by zorganizować w tej edycji?
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Królestwo Hasselandu

Re: Piąte FOTy ruszają

Postprzez Eddard Noqtern 23 lip 2018, o 10:53

Dla zainteresowanych: oto archiwum z poprzednich FOTów. http://forum.hasseland.eu/index.php/board,821.0.html
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu

Postprzez Cudzoziemiec 1 23 lip 2018, o 11:27

Wspaniale! Czekałem na FOTy!

Jeśli mogę coś zasugerować to dodałbym oprócz alei i wystąpień tych zasłużonych, także specjalny panel/lub wystąpienia dla tych, co dopiero się tu odnajdują - tu, w mikronacjach - dać im forum by napisali co wg nich należałoby zmienić, jak uatrakcyjniać, co by zmienili - niech popuszczą wodze fantazji, niech to ma postać wystąpienia. Dajmy głos nowym!

Postprzez Hewret 23 lip 2018, o 21:52

O, mi też się FOTy podobały! :D
A może by pomyśleć o jakimś spotkaniu głosowym na Discordzie?
/-/ Hewret von Thorn

Postprzez Eddard Noqtern 24 lip 2018, o 07:49

WKM, ten pomysł też chodził mi po głowie - chyba rzeczywiście warto zrobić drugą "salę" wystąpień, dla wszystkich chętnych, którzy się zapiszą, aby spróbować swych sił.

Hewret napisał(a):O, mi też się FOTy podobały!
A może by pomyśleć o jakimś spotkaniu głosowym na Discordzie?

Ja tam jakoś nie przepadam za Discordem i nie chciałbym przenosić mikronacji z forum pisanego na głosowe.
Królestwo Hasselandu

Postprzez Eddard Noqtern 27 lip 2018, o 07:37

Czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły, uwagi? Zachęcam do podzielania się. ;)
Królestwo Hasselandu

Postprzez Piotr Paweł I 27 lip 2018, o 17:53

Spróbujmy zrobić to w dotychczasowej formule, a wtedy więcej osób będzie w stanie powiedzieć, co dodać, co zmienić...
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
Minister Spraw Zagranicznych Księstwa Sarmacji
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Sejm Księstwa Sarmacji
Rada Ministrów
Dobry Obywatel

Postprzez Jul 30 lip 2018, o 16:17

Chciałabym zaproponować konkurs. Konkursy mają coraz słabsze branie. I nawet jak ktoś chce napisać, to nie wie o czym. Dlatego też proponuję, by nakreślenie tematyki fabuły było bardziej obrazowe. To znaczy – organizatorzy przedstawiają np. 3 obrazki, szkopułem jest utworzenie z nich historii. Poukładać obrazki w dowolnej kolejności i stworzyć dowolnej formy wypowiedź.
Juliette Alatriste

Postprzez KJAF 31 lip 2018, o 19:01

Czy mogą być historie o lekkim zabarwieniu różowo-erotycznym?

Postprzez Jul 1 sie 2018, o 16:37

Trzymam za ... słowo!
Juliette Alatriste

Następna strona

Powrót do Kultura i sztuka