Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Piąte FOTy ruszają

Dla ducha i oka

Piąte FOTy ruszają

Postprzez Eddard Noqtern 23 lip 2018, o 10:46

Szanowni Sarmaci,
Drodzy Goście,

Właśnie dziś chciałbym rozpocząć pracę nad piątą edycją Festynu Ostatniego Tygodnia Wakacji - FOTy. Postanowiłem zrobić to na forum centralnym, a nie samorządowym, dlatego iż chciałbym żeby była to inicjatywa ogólnosarmacka, a nawet ogólnomikroświatowa, w którą zaangażują się osoby z różnych zakątków mikroświata.

Dla osób niewtajemniczonych, na FOTy składają się trzy główne elementy:

1) Aleja stoisk - na niej rozłożyć swoje stoisko mogą: wszystkie chętne mikronacje, samorządy, miasta i lenna, ale także organizacje, stowarzyszenia, koła, czy kluby itd. Najlepsze z nich otrzymają atrakcyjne nagrody.

2) Wystąpienia Wielkich Ludzi - i nie chodzi tutaj o gigantów, a o zasłużonych. czy wyróżniających mikronautów. Każdy prezentuje swoje wystąpienie na przedstawiony temat, które później oceniane jest przez szanowne Jury i publiczność.

3) Konkursy okolicznościowe - ostatnio były to konkursy na najlepsze zdjęcie z wakacji, opowiadanie, ale może warto tym razem wymyślić coś nowego?

Terminem FOTów będzie, co oczywiste, ostatni tydzień wakacji - a więc 27 sierpnia - 2 września. FOTy odbędą się tradycyjnie w hasselandzkim mieście portowym Shimonstsen - moim rodzinnym mieśćie, które gościło FOTy już czterokrotnie.

Jako pomysłodawca i główny organizator chciałbym zaprosić wszystkich chętnych do współpracy. Jeżeli ktoś jest zainteresowany zapraszam na PW, ale każdy może wypowiedzieć się w tym dziale - nie zamykam się na głosy z zewnątrz.

Na początku chciałbym zadać parę pytań - co można by zmienić w formule FOTów? Jakie elementy uważacie za zbędne, a co można by wprowadzić nowego? Jakie konkursy można by zorganizować w tej edycji?
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Królestwo Hasselandu

Re: Piąte FOTy ruszają

Postprzez Eddard Noqtern 23 lip 2018, o 10:53

Dla zainteresowanych: oto archiwum z poprzednich FOTów. http://forum.hasseland.eu/index.php/board,821.0.html
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu

Postprzez RCA 23 lip 2018, o 11:27

Wspaniale! Czekałem na FOTy!

Jeśli mogę coś zasugerować to dodałbym oprócz alei i wystąpień tych zasłużonych, także specjalny panel/lub wystąpienia dla tych, co dopiero się tu odnajdują - tu, w mikronacjach - dać im forum by napisali co wg nich należałoby zmienić, jak uatrakcyjniać, co by zmienili - niech popuszczą wodze fantazji, niech to ma postać wystąpienia. Dajmy głos nowym!

Postprzez Hewret 23 lip 2018, o 21:52

O, mi też się FOTy podobały! :D
A może by pomyśleć o jakimś spotkaniu głosowym na Discordzie?
/-/ Hewret von Thorn

Postprzez Eddard Noqtern 24 lip 2018, o 07:49

WKM, ten pomysł też chodził mi po głowie - chyba rzeczywiście warto zrobić drugą "salę" wystąpień, dla wszystkich chętnych, którzy się zapiszą, aby spróbować swych sił.

Hewret napisał(a):O, mi też się FOTy podobały!
A może by pomyśleć o jakimś spotkaniu głosowym na Discordzie?

Ja tam jakoś nie przepadam za Discordem i nie chciałbym przenosić mikronacji z forum pisanego na głosowe.
Królestwo Hasselandu

Postprzez Eddard Noqtern 27 lip 2018, o 07:37

Czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły, uwagi? Zachęcam do podzielania się. ;)
Królestwo Hasselandu

Postprzez Piotr Paweł I 27 lip 2018, o 17:53

Spróbujmy zrobić to w dotychczasowej formule, a wtedy więcej osób będzie w stanie powiedzieć, co dodać, co zmienić...
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Jul 30 lip 2018, o 16:17

Chciałabym zaproponować konkurs. Konkursy mają coraz słabsze branie. I nawet jak ktoś chce napisać, to nie wie o czym. Dlatego też proponuję, by nakreślenie tematyki fabuły było bardziej obrazowe. To znaczy – organizatorzy przedstawiają np. 3 obrazki, szkopułem jest utworzenie z nich historii. Poukładać obrazki w dowolnej kolejności i stworzyć dowolnej formy wypowiedź.
Juliette Alatriste

Postprzez KJAF 31 lip 2018, o 19:01

Czy mogą być historie o lekkim zabarwieniu różowo-erotycznym?

Postprzez Jul 1 sie 2018, o 16:37

Trzymam za ... słowo!
Juliette Alatriste

Następna strona

Powrót do Kultura i sztuka