Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Sytuacja Historii i Kartografii V-świata.

Dla ducha i oka

Sytuacja Historii i Kartografii V-świata.

Postprzez Vulpis 11 lip 2017, o 18:19

Witam. Jestem w Sarmacji od nie dawna. Z
braku zajęcia postanowiłem poszukać jakiś historii i legend Księstwa Sarmacji oraz V-świata. Niestety Historia wirtualna jest bardzo skąpa.
Nie jest lepiej z kartografią. Dostępne mapy V-świata nie są aktualne od przynajmniej 5 lat (z mapami samych państw jest trochę lepiej).

Dlatego proponuję utworzenie Towarzystwa Historyków i Kartografów V-świata które zajmie się stworzeniem Historii i Map Sarmacji, a w przyszłości V-świata od starożytność do czasów obecnych.

To wzbogaci znacząco kulturę nie tylko Sarmacji Ale także całego V-świata.
Nigrum Vulpis
Najemnik, pogromca smoków i innych kreatur.

Re: Sytuacja Historii i Kartografii V-świata.

Postprzez Tadhg 11 lip 2017, o 19:33

no z tego co wiem to gdzieś na forum Dreamlandu są robione mapy, i jak chcesz to może W Państwowym Instytucie Kartografii się zapiszesz :D

Z całego serduszka popieram :)
Obrazek
Tadhg
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Vulpis 11 lip 2017, o 20:18

Czyli jadę do Dreamlandu. Chyba przez mój pomysł zwiedzę cały V-świat.

Jutro poproszę o poparcie dla mojej inicjatywy władzę Sarmacji.
Nigrum Vulpis
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez Tadhg 12 lip 2017, o 10:51

nie potrzebujesz jej ;)
Każdy może pisać Historię jak chcę :)
Tylko żeby nie było kontrowersji :D
Obrazek
Tadhg
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Remigiusz L. 12 lip 2017, o 12:29

O jaką historię chodzi? Historię Mikroświata dzieli się na internetową i przedinternetową, czyli tę "realną", czy inaczej, najnowszą, a także tę wymyśloną, czyli czasy starożytne, średniowiecze itd. W obu przypadkach jest sporo materiału, ale rozrzuconego w wielu miejscach v-świata. W dodatku historie przedinternetowe rzadko do siebie pasują. Jeżeli chodzi o KS trochę tej internetowej historii możesz przeczytać tu, przedinternetowa znajduje się tutaj. Jednak oprócz tego praktycznie każdy region posiada swą historię przedinternetową, nawet te, które już nie funkcjonują jako samorządy, jak Gellonia czy Trzyczaszkowo. Do tego dochodzi cała masa artykułów osób opisujących dzieje swoich lenn, miast czy instytucji. Tak więc historia wirtualna wcale nie jest skąpa, tylko nieskatalogowana ;)
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek
Prefektura Sarmacji
Starosarmacja

Postprzez Vulpis 12 lip 2017, o 12:59

Przepraszam za wcześniejszy mój wpis.
Chodziło mi o przed internetową i zamierzam ją uporządkować. Tyle że materiały są tak porozrzucane że osobie która nie zagłębi się w temat wydaje się że jest ich bardzo mało.
Dziękuję za pomoc.
Nigrum Vulpis

Postprzez Patryk Vindsor 12 lip 2017, o 15:16

Remigiusz L. napisał(a):Tak więc historia wirtualna wcale nie jest skąpa, tylko nieskatalogowana ;)

Dokładnie tak. Można spróbować to skatalogować przykładowo zakładając Instytut Historii działający przy Bibliotece Unisławowskiej w Grodzisku. Oczywiście to tylko jedna z wielu propozycji.

To samo tyczy się kartografii. Jedyną instytucją która się w chwili obecnej tym zajmuje, z tego co wiem, jest Instytut Kartografii Dreamlandu (przepraszam jeśli przekręciłem nazwę). W Sarmacji przykładowo brakuje map społeczno-gospodarczych i przyrodniczych.
Patryk Vindsor

Obrazek

Postprzez Orjon 12 lip 2017, o 17:15

Galeria von Thorn wspomoże wszelkie wysiłki wkładane w trud skatalogowania historii zarówno przed-, jak i internetowej. Od dłuższego czasu szykuję się do wydania opracowań, z których jak dotąd wyszło tylko jedno - o powstaniu Księstwa Sarmacji (tutaj - dział Prace naukowe), a na dysku wciąż mam draft Kronik Sarmackich, do których musiałbym się wreszcie zabrać. Wszelka pomoc mile widziana. :)

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

AF972. Archiwizuję stare rzeczy w ramach Galerii von Thorn - i podobno nawet dobrze to robię.

gg 52656478
mail: kacskrz@gmail.com

Postprzez Patryk Vindsor 12 lip 2017, o 20:00

Proponuję albo segregacji dokonać na łamach Galerii von Thorn (której jestem stypendystą) albo Biblioteki Unisławowskiej w Grodzisku. Ewentualnie inne pomysły wchodzą w grę, przykładowo współpraca obu tych instytucji.
Patryk Vindsor

Obrazek

Postprzez AFvTD 13 lip 2017, o 10:41

Vulpis napisał(a):Przepraszam za wcześniejszy mój wpis.
Chodziło mi o przed internetową i zamierzam ją uporządkować. Tyle że materiały są tak porozrzucane że osobie która nie zagłębi się w temat wydaje się że jest ich bardzo mało.
Dziękuję za pomoc.

Ja niedawno uporządkowałem zdarzenia z historii Baridasu. Mogę podesłać link jezeli potrzeba. No i zapraszam do współpracy z Sarmacka Encyklopedia Powszechna.
magister net Alfred Fabian wicehrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu

Następna strona

Powrót do Kultura i sztuka